Švédky oslavujú gól v zápase Slovensko - Švédsko.
Švédky oslavujú gól v zápase Slovensko - Švédsko. (Autor: TASR)

Za osem zápasov strelili až 40 gólov.

Kvalifikácia ME žien 2022 - F-skupina:

• Slovensko - Švédsko 0:6 (0:3)
<>

Góly: 22., 54. a 73. Angeldalová, 34. Sembrantová, 44. Rolfövá, 49. Anderssonová. ŽK: Bartovičová, Žemberyová (obe SR). Rozhodovala: Wackerová (Nem.), bez divákov

Slovensko: Korenčiová - Košíková, Bartovičová, Fischerová, Horváthová (46. Žemberyová) - Mikolajová, Bíróová, Škorvánková (83. Ondrušová)- Zdechanová, Havranová (79. Sluková), Šurnovská

Švédsko: Falková - Glasová (61. Erikssonová), Ilestedtová, Sembrantová, Anderssonová - Angeldalová (78. Bennisonová), Asllaniová, Segerová - Blomqvistová (62. Jakobssonová), Blacksteniusová (78. Anvegardová), Rolfövá (61. Schougová)

ďalší výsledok: Maďarsko - Island 0:1 (0:0)

TRNAVA. Slovenské futbalové reprezentantky sa s kvalifikáciou ME 2022 rozlúčili v utorok vysokou prehrou 0:6 s favorizovaným Švédskom v Trnave.

Zverenky trénera Petra Kopúňa prehrali so Severankami vysoko 0:7 aj v prvom vzájomnom zápase vlani v októbri. V tabuľke F-skupiny zostali na desiatich bodoch a obsadili konečnú tretiu priečku. Druhý skončil Island.

Na šampionát postúpia víťazi deviatich kvalifikačných skupín, ktorých doplnia traja najlepší z druhých miest.

Zvyšných šesť najlepších druhých si zahrá v apríli budúceho roka play off o zostávajúce tri miestenky na turnaj, ktorý sa bude konať v roku 2022 v termíne 6. až 31. júla.

Slovensko - Švédsko (ME 2022 - kvalifikácia žien): fotogaléria

1.12.2020

Slovenky odolávali už istému účastníkovi finálového turnaja v Anglicku len 20 minút. Brankárka Korenčiová v 21. minúte zlikvidovala penaltu Segerovej, no z následného rohu sa presadila a otvorila skóre Angeldalová.

Už isté víťazky skupiny pridali do polčasu ešte dva góly. Prevaha reprezentantiek Švédska pokračovala aj v druhom polčase, Angeldalová sa presadila ešte dvakrát a skompletizovala hetrik.

Hlasy po zápase:

Peter Kopúň, tréner SR: "Čakali sme veľmi ťažký zápas, dočkali sme sa ho v každej minúte. Súperky potvrdili svoju svetovú triedu, vysokú futbalovú kvalitu. My sme chceli aj tak hrať náš futbal, našu hru, dievčatá sa o to snažili, boli tvrdo konfrontované s rýchlosťou Švédok. Toto sú zápasy, ktoré majú svoj význam nie z výsledkového hľadiska, ale pre skúsenosti, ktoré v ostrom boji získa každá naša hráčka."