Košice rozobrali Poprad už v prvej tretine. Nitra trikrát viedla, ale prehrala

Prekonaný brankár Roman Rychlík a uprostred Pavel Klhůfek zo zápasu Poprad - Košice. (Autor: TASR)
TASR|1. dec 2020 o 20:45

Trenčania skórovali v prvej i poslednej minúte.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad prehrali v utorok vo východniarskom derby na domácom ľade s HC Košice 2:6 v dohrávke 8. kola hokejovej Tipos extraligy.

Domáci Popradčania odštartovali duel obrovskou chybou, po ktorej skóroval Réway. Keď nepremenili takmer stosekundovú presilovku 5 na 3, hostia upravili do konca prvej tretiny stav na 0:5.

Košice si napokon vysoké víťazstvo na ľade lídra tabuľky postrážili.

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v utorňajšej dohrávke 5. kola Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Trenčania mali do zápasu ideálny vstup gólom Ackeredu, hostia však stav do konca tretiny otočili. Trenčania sa po druhý raz v stretnutí dostali do vedenia na začiatku 45. minúty, definitívu triumfu zabezpečil v 54. minúte Alderson a v záverečnej minúte ešte kozmeticky upravil skóre Okuliar.

Hráči HKM Zvolen zvíťazili v utorňajšej dohrávke 5. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 4:3 po nájazdoch. Hostia počas zápasu až trikrát vyhrávali, ani raz však vedenie neudržali a domáci doviedli zápas do predĺženia.

V predĺžení nepremenil trestné strieľanie Tvrdoň po faule Kelemena, na opačnej strane mal Zvolen výhodu presilovky štyroch proti trom, no bez vyloženej šance. O víťazovi stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy, dva body pre Zvolen zariadil hneď v prvej sérii a v prvom nájazde Zuzin.

HK Poprad - HC Košice 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Haščák (Skokan, Brejčák), 48. Dalhuisen (Haščák, Skokan) - 6. Réway (Chovan, Mráz), 14. Klhůfek (Chovan), 15. Frič (Pavlin), 16. Belluš (Vrábeľ), 17. Mráz (Chovan, Klhůfek), 31. Mráz (Belluš, Pavlin). Rozhodovali: Stano, Tvrdoň - Synek, Stanzel, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Poprad: Rychlík (15. Vošvrda) - Drgoň, Repe, Brejčák, Dalhuisen, Česánek, Hudec, Kramár, Hajnik - Haščák, Skokan, Svitana - Handlovský, Preisinger, Vandas - Livingston, Zagrapan, Tavi - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

HC Košice: Riečický - Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák, Novota - Michal Chovan, Mráz, Réway - Klhůfek, Pospíšil, Frič - Jokeľ, Vrábeľ, Belluš - Krasničan, Havrila, Nagy

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner HK Poprad: "Dnes nám nešlo vôbec nič. Ak by som mal niektoré veci riešiť, muselo by to byť osobným pohľadom a to nemienim. Vyriešime si to na najblišom tréningu. Z našej strany to bolo veľmi zlé. Nechcem uraziť výkon súpera, ale pokazili sme si svoje mená. Ťažko sa mi hľadajú slová. Hanbu si musíme vypiť. Budeme sa to snažiť súperovi vrátiť."

Jan Šťastný, tréner HC Košice: "Nám sa podarilo dať päť gólov v jednej tretine. V hokeji som už zažil čokoľvek, ale toto nie. Každá strela mierila medzi medzi tyče. Vedeli sme, že Poprad má šnúru 13 zápasov a k tomuto môže dôjsť. Vlastne to bolo podľa scenára, na ktorý sme hráčov pripravovali. Naše mužstvo poctivo pracuje a som rád, že sme to zažili v prvej tretine. Je to odmena za prácu. Chceli sme ulúpiť bodík, možno pri nejakej konštelácii aj tri body. O výhre rozhodli dva faktory. Brankár Dominik Riečický predviedol fantastický výkon. A sme radi, že sme dali dva góly z presilovej hry. Chcem poďakovať za prístup mužstvu. Ubrániť dvakrát oslabenie 5 na 3 proti Popradu je fantatická vec."

HK Dukla Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 1. Ackered (N. Shore, Okulia), 33. Kettunen (Lemcke, Valach), 45. N. Shore (D. Shore), 54. Alderson (Ackered, D. Shore), 60. Okuliar (Alderson, Ackered) - 6. Huna (Nemec, Štrauch), 18. Surový (Hamráček, Valtola), vylúčení na 2 min: 5:8, 10 min OT Štrauch (nešportové správanie), presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Müllner, Žák - Hercog, Šefčík, bez divákov.

Trenčín: Valent - Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Chatrnúch, Rajnoha, Ferenyi, Ilenčík - Okuliar, N. Shore, A. Shore - Hecl, Rehuš, Sádecký - Valach, Kettunen, Alderson - J. Švec, Paukovček, Kukuča

Lipt. Mikuláš: Krasanovský - Nemec, Kurali, Valtola, Petran, Mezovský, Pavúk, Parobek, Rusina - Štrauch, Oško, Huna - Hamráček, Lištiak, Surový - Duran, Uhrík, Králik - Haluška, Matoušek, Kalousek

HKM Zvolen - HK Nitra 4:3 po nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 37. Melancon (Mikúš, R. Bondra), 51, Nuutinen (McPherson, Hraško), 60. Nuutinen, 65. Zuzin (rozh. sam. nájazd) - 15. Marek Slovák (Hrnka, Cardwell), 38. A. Šťastný (Bodák, Švarný), 52. Tvrdoň (Lantoši, Zech). Rozhodovali: Snášel ml., T. Orolin - Šoltés, Durmis, vylúčení na 2 min: 6:10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, vyššie tresty: Tvrdoň (Nitra) 10 minút za nešportové správanie, zmeny: 21. Ďuriš za Viedenského (Zvolen), bez divákov.

Zvolen: Rahm - Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Puliš, Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Viedenský, McPherson - Kelemen, Zuzin, Stupka - Marcinek, Helewka, Tibenský

Nitra: Cowley - Cardwell, Pupák, Bodák, Švarný, Zech, Vitaloš - Hrnka, Marek Slovák, Tvrdoň - Lantoši, A. Šťastný, Kollár - Žitný, Šiška, Holešinský - A. Sýkora, Čaládi, Minárik

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Bojovali sme až do samého konca a vyplatilo sa to. Vyrovnali sme napokon z power play. Nešli nám dnes presilovky, čím viac sme ich mali, tým viac sme sa dostávali do nepohody. Nedokázali sme sa prepracovať do útočnej tretiny a keď už sme tam boli, tak sme sa o pásmo pripravili silnými prihrávkami. Napokon sa však ukázala sila tohto tímu, vždy sme vyrovnali a napokon získali dva body. Celý zápas nás držal brankár Rahm, zneškodnil veľa vyložených šancí súpera."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Bol to dobrý zápas, samostatné nájazdy sú už lotéria, no ak by sme takto hrali v nedeľu proti Trenčínu, tak určite by sme vyhrali. Po dlhšom čase podali moji zverenci dobrý výkon. Domáci majú výborné mužstvo, takže body doviezť zo Zvolena nie je také jednoduché. Mrzí ma, že sme sa nechali dnes často vylučovať, nie vždy to hráči zvládli."

Peter Zuzin, autor rozhodujúceho samostatného nájazdu Zvolena: "Zabojovali sme a ukázala sa sila tohto tímu, že to nikdy nevzdáme a dotiahli sme to už po tretíkrát v závere do remízy a potom do víťazných nájazdov. Musíme však hrať lepšie, aby sme to nemuseli zachraňovať v poslednej minúte riadneho hracieho času. Zápas bol výborný, rýchly, kombinačný, mrzia nás nevyužité presilovky, mali sme ich dostatok, musíme na tom ešte popracovať."