Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

United doma nestačil na PSG. Mak čelil Barcelone, Škrtel nedohral zápas

Dortmund bez Haalanda zaváhal, ale aj tak postúpil.

Momentka zo zápasu Manchester United - Paríž Saint Germain.Momentka zo zápasu Manchester United - Paríž Saint Germain. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. Dortmund v stredajšom 5. kole F-skupiny doma remizoval s Laziom Rím 1:1 a bod mu stačil na postup do elitnej šestnástky.

V E-skupine strelecky explodoval francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý zariadil štyrmi gólmi prvé miesto pre Chelsea Londýn po triumfe 4:0 na pôde FC Sevilla.

Haaland sa zranil

Súvisiaci článok Real je na okraji priepasti, Španieli píšu o katastrofe Čítajte

Dortmund doplnil už istú osmičku osemfinalistov Bayern Mníchov, Manchester City, FC Porto, FC Liverpool, Chelsea Londýn, FC Sevillu, FC Barcelonu a Juventus Turín.

Borussia prišla tesne pred štartom zápasu o hviezdneho útočníka Erlinga Brauta Haalanda.

Dvadsaťročný nórsky kanonier nemohol nastúpiť, pretože si natrhol svalové vlákno a bundesligovému klubu by mal chýbať až do januára. Na zápasovej súpiske chýbal slovenský obranca Lazia Denis Vavro.

V druhom súboji skupiny Bruggy doma zdolali Zenit Petrohrad jasne 3:0 a o postup do elitnej šestnástky zabojujú 8. decembra na štadióne Lazia.

Neymar strelil United dva góly

Manchester United v H-skupine na Old Trafford prehral s Parížom St. Germain 1:3. Domáci tím potreboval na istotu postupu bod, no inkasoval už v 6. minúte, keď sa z uhla presadil Neymar.

United vyrovnali v 32. minúte, Rashfordovu strelu tečoval do vlastnej brány Danilo. V druhom polčase dostal PSG opäť do vedenia v 66. minúte Marquinhos a vzápätí dostal červenú kartu po druhej žltej za podrazenie domáci Fred.

Skóre v nadstavenom čase spečatil Neymar. O postupujúcich sa tak rozhodne až v záverečnom kole, keďže na čele tabuľky sú tri deväťbodové mužstvá.

Spolu s United a PSG aj RB Lipsko, ktoré zvíťazilo na pôde Basaksehiru Istanbul po prestrelke 4:3 napriek hetriku domáceho Irfana Cana Kahveciho.

Hráči tureckého majstra utrpeli štvrtú prehru v skupine, Martin Škrtel odohral prvý polčas. Slovenský obranca nastúpil v základnej zostave a práve on v 26. minúte nešťastne do vlastnej brány tečoval strelu Marcela Sabitzera nastrelenú aj do nohy Yussufa Poulsena. UEFA napokon pripísala zásah dánskemu útočníkovi.

Barcelona zvládla duel aj bez Messiho

Súvisiaci článok Ferencváros Bukurešť? Barcelona si pomýlila dejisko zápasu Čítajte

V zápase E-skupiny zvíťazil Krasnodar doma nad Stade Rennes 1:0. Bojovalo sa o tretie miesto v tabuľke zaručujúce postup do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA a ten zaistil Rusom v druhom polčase Švéd Marcus Berg.

O prvé miesto si to v priamom súboji rozdali Sevilla a Chelsea Londýn. Hráči Chelsea vyhrali v Španielsku 4:0 po góloch francúzskeho útočníka Oliviera Girouda a zaistili si triumf v skupine.

FC Barcelona vyhrala v G-skupine v Budapešti nad Ferencvárosom 3:0 aj bez Lionela Messiho, keď rozhodla už v prvom polčase troma gólmi.

Je stále stopercentná. V 72. minúte sa na ihrisko dostal v domácom drese aj slovenský stredopoliar Róbert Mak.

Frappartová dosiahla historický zápis

Juventus doma zdolal Dynamo Kyjev 3:0 po góloch Federica Chiesu, Cristiana Ronalda a Alvara Moratu.

Zápas rozhodovala Francúzka Stephanie Frappartová a stala sa prvou ženou, ktorá viedla duel mužskej Ligy majstrov.

Tridsaťšesťročná Frappartová sa už vlani v auguste stala prvou ženou, ktorá viedla významné stretnutie mužov pod záštitou UEFA, keď ju ako hlavnú arbiterku nominovali na súboj o európsky Superpohár medzi FC Liverpool a FC Chelsea.

Liga majstrov 2020/2021 - 5. kolo

E-skupina

• FK Krasnodar - Stade Rennes 1:0 (0:0)

Gól: 72. Berg

• FC Sevilla - Chelsea Londýn 0:4 (0:1)

Góly: 8., 54., 74. a 82. Giroud (štvrtý z 11 m)