United doma nestačil na PSG. Mak čelil Barcelone, Škrtel nedohral zápas

Momentka zo zápasu Manchester United - Paríž Saint Germain.
Momentka zo zápasu Manchester United - Paríž Saint Germain. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|2. dec 2020 o 17:43

Dortmund bez Haalanda zaváhal, ale aj tak postúpil.

BRATISLAVA. Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. Dortmund v stredajšom 5. kole F-skupiny doma remizoval s Laziom Rím 1:1 a bod mu stačil na postup do elitnej šestnástky.

V E-skupine strelecky explodoval francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý zariadil štyrmi gólmi prvé miesto pre Chelsea Londýn po triumfe 4:0 na pôde FC Sevilla.

Haaland sa zranil

Dortmund doplnil už istú osmičku osemfinalistov Bayern Mníchov, Manchester City, FC Porto, FC Liverpool, Chelsea Londýn, FC Sevillu, FC Barcelonu a Juventus Turín.

Borussia prišla tesne pred štartom zápasu o hviezdneho útočníka Erlinga Brauta Haalanda.

Dvadsaťročný nórsky kanonier nemohol nastúpiť, pretože si natrhol svalové vlákno a bundesligovému klubu by mal chýbať až do januára. Na zápasovej súpiske chýbal slovenský obranca Lazia Denis Vavro.

V druhom súboji skupiny Bruggy doma zdolali Zenit Petrohrad jasne 3:0 a o postup do elitnej šestnástky zabojujú 8. decembra na štadióne Lazia.

Neymar strelil United dva góly

Manchester United v H-skupine na Old Trafford prehral s Parížom St. Germain 1:3. Domáci tím potreboval na istotu postupu bod, no inkasoval už v 6. minúte, keď sa z uhla presadil Neymar.

United vyrovnali v 32. minúte, Rashfordovu strelu tečoval do vlastnej brány Danilo. V druhom polčase dostal PSG opäť do vedenia v 66. minúte Marquinhos a vzápätí dostal červenú kartu po druhej žltej za podrazenie domáci Fred.

Skóre v nadstavenom čase spečatil Neymar. O postupujúcich sa tak rozhodne až v záverečnom kole, keďže na čele tabuľky sú tri deväťbodové mužstvá.

Spolu s United a PSG aj RB Lipsko, ktoré zvíťazilo na pôde Basaksehiru Istanbul po prestrelke 4:3 napriek hetriku domáceho Irfana Cana Kahveciho.

Hráči tureckého majstra utrpeli štvrtú prehru v skupine, Martin Škrtel odohral prvý polčas. Slovenský obranca nastúpil v základnej zostave a práve on v 26. minúte nešťastne do vlastnej brány tečoval strelu Marcela Sabitzera nastrelenú aj do nohy Yussufa Poulsena. UEFA napokon pripísala zásah dánskemu útočníkovi.

Barcelona zvládla duel aj bez Messiho

V zápase E-skupiny zvíťazil Krasnodar doma nad Stade Rennes 1:0. Bojovalo sa o tretie miesto v tabuľke zaručujúce postup do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA a ten zaistil Rusom v druhom polčase Švéd Marcus Berg.

O prvé miesto si to v priamom súboji rozdali Sevilla a Chelsea Londýn. Hráči Chelsea vyhrali v Španielsku 4:0 po góloch francúzskeho útočníka Oliviera Girouda a zaistili si triumf v skupine.

FC Barcelona vyhrala v G-skupine v Budapešti nad Ferencvárosom 3:0 aj bez Lionela Messiho, keď rozhodla už v prvom polčase troma gólmi.

Je stále stopercentná. V 72. minúte sa na ihrisko dostal v domácom drese aj slovenský stredopoliar Róbert Mak.

Frappartová dosiahla historický zápis

Juventus doma zdolal Dynamo Kyjev 3:0 po góloch Federica Chiesu, Cristiana Ronalda a Alvara Moratu.

Zápas rozhodovala Francúzka Stephanie Frappartová a stala sa prvou ženou, ktorá viedla duel mužskej Ligy majstrov.

Tridsaťšesťročná Frappartová sa už vlani v auguste stala prvou ženou, ktorá viedla významné stretnutie mužov pod záštitou UEFA, keď ju ako hlavnú arbiterku nominovali na súboj o európsky Superpohár medzi FC Liverpool a FC Chelsea.

Liga majstrov 2020/2021 - 5. kolo

E-skupina

• FK Krasnodar - Stade Rennes 1:0 (0:0)

Gól: 72. Berg

• FC Sevilla - Chelsea Londýn 0:4 (0:1)

Góly: 8., 54., 74. a 82. Giroud (štvrtý z 11 m)