Žilina je stále bez prehry, konečne sa dočkali aj hokejisti Martina

Martinčania stále nevedia, kedy sa vrátia do zápasového kolotoča.
Martinčania stále nevedia, kedy sa vrátia do zápasového kolotoča. (Autor: JAKUB RUMAN)
Sportnet|2. dec 2020 o 20:42

Hokejisti Humenného opäť prehrali.

ŽILINA. Hokejisti VLCI Žilina vyhrali aj siedmy zápas sezóny. V 7. kole Slovenskej hokejovej ligy (SHL) si poradili s Topoľčanmi, ktoré zdolali tesne 3:2.

Žilinčania doma prehrávali už o dva góly, ale dokázali vyrovnať ešte do konca druhej tretiny.

Rozhodujúci zásah strelil Skladaný. Žilina má na konte plný počet 21 bodov.

Na druhom mieste sa so sedembodovou stratou nachádzajú hokejisti Martina, ktorí prerušili dvojzápasovú sériu bez výhry.

V Leviciach však museli dvakrát vyrovnávať a o triumfe 3:2 rozhodol až v nájazdoch Poliaček.

Z triumfu sa tešili aj hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí doma zdolali Dubnicu nad Váhom 5:3. Domácim pomohli k výhre najmä trojbodoví Rapáč (2+1) a Hvila (1+2).

Posledné sú s troma bodmi naďalej hokejisti Humenného, ktorí prehrali v Považskej Bystrici 1:3.

Slovenská hokejová liga - 7. kolo:

Levice - Martin 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Rácz (Šimko), 21. Múčka (Róbert Huna) - 3. Murček (Poliaček), 49. A. Themár (D. Babka, Špirko), rozhodujúci nájazd Poliaček

Rozhodovali: Rojík, Vido - Staššák, Šebeň, vylúčení: 7:9, presilovky a oslabenia: 0:0

Žilina - Topoľčany 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 33. Koyš (Jurčík), 36. Urban (Petráš, Mikula), 48. Skladaný (Grebenčšhikov, Jakubík) - 22. Varga, 29. Varga (Jurák, Danišovský)

Rozhodovali: vylúčení: 4:10, navyše: Hlinka (Topoľčany) 10 minút za vrazenia na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Skalica - Trnava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Klučiar (O. Janík, Štumpf), 19. Včelka (Hujsa, A. Kotzman) - 22. Antonov (Kukumberg, Kamenický)

Rozhodovali: Moller, Šefčík - Crman, Lepieš, vylúčení: 3:6, navyše: Včelka (Skalica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Humenné 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 3. J. Zlocha (Drevenák, J. Ďurkech), 41. Drevenák (Ligas, J. Zlocha), 49. Nahálka (Pšurný, M. Dolinajec) - 43. Borov (Šiňanský)

Rozhodovali: Krajčík, Lesay - Makúch, Drblík, vylúčení: 6:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves - Dubnica nad Váhom 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)

Góly: 23. Hvila (Tyczynskí, Rapáč), 38. Jakubek (Vartovník, Džugan), 40. Rapáč (Hvila), 43. Rapáč (Hančák), 60. Džugan (Hvila) - 51. Kanaet (Janík), 55. Ondtruš (Dmitriev), 59. Maniaček (Luhový)

Rozhodovali: Jobbágy, Smrek - Riš, Pribula, vylúčení: 8:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0