Slavia či Tottenham postúpili, Neapol šancu nevyužil

Futbalisti Slavie Praha.
Futbalisti Slavie Praha. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. dec 2020 o 21:21

Šancu na postup stratila Sparta či Liberec.

BRATISLAVA. Futbalisti Slavie Praha postúpili z C-skupiny do šestnásťfinále Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrtkovom zápase 5. kola zdolali doma Hapoel Beer Ševa 3:0.

Úradujúci český majster rozhodol už v prvom polčase, keď sa v rozmedzí piatich minút presadili Abdallah Sima a Nicolae Stanciu. V závere zápasu pridal svoj druhý gól v zápase Sima.

Z C-čka postúpil aj nemecký Bayer Leverkusen. Ten uspel v Nice 3:2 a o týždeň si to s pražskou Slaviou rozdá o prvé miesto v skupine.

Neapol zaváhal, Omonia sa dočkala

Príležitosť na postup premárnil Neapol, ktorý v dueli F-skupiny viedol v Alkmaare 1:0, ale v druhom polčase inkasoval a napokon remizoval 1:1.

V drese hostí bol na lavičke náhradníkov slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Neapol o účasť v ďalšej fáze zabojuje v poslednom kole doma proti San Sebastianu. Ten iba remizoval na svojej pôde s Rijekou 2:2.

Omonia Nikózia aj so Slovákmi Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom dosiahla prvé víťazstvo. V E-skupine si poradila s PAOK Solún 2:1. Hubočan absolvoval plnú minutáž, Ďuriš nastúpil v 59. minúte.

Nedarilo sa v D-skupine Lechu Poznaň s kapitánom Ľubomírom Šatkom, ktorý prehral v Lisabone s Benficou 0:4.

Slovenský útočník Michal Ďuriš (v červenom) v zápase proti PAOK Solún.
Slovenský útočník Michal Ďuriš (v červenom) v zápase proti PAOK Solún. (Autor: TASR/AP)

Oslabená Sparta nezaskočila favorita

Postup si vybojovalo aj AC Miláno. Na domácom štadióne zdolalo Celtic Glasgow 4:2, hoci už v 14. minúte prehrávalo 0:2. Do prestávky však stihlo vyrovnať a po zmene strán dokonalo obrat vďaka zásahom Jensa Haugeho a Brahima Diaza.

V rovnakej skupine ide ďalej aj francúzske Lille, ktoré zdolalo Spartu Praha 2:1.

Hostia prišli v 65. minúte o vylúčeného Ondřeja Čelůstku, no vzápätí otvorili skóre vďaka Ladislavovi Krejčímu II. Postup zo skupiny zabezpečil pre Lille a v konečnom dôsledku aj AC Miláno dvojgólový Burak Yilmaz.

V drese Sparty absentovali zranení Slováci Lukáš Štetina i Dávid Hancko.

Divoký zápas zažil Linz v J-skupine, ktorý doma remizoval s Tottenhamom 3:3. Rakúšania v 87. minúte prehrávali 2:3, ale v nadstavenom čase dokázali vybojovať bod. Hosťom tak nestačili ani dve premenené penalty.

Tottenham napriek tomu postúpil, pretože má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Jeho postupu pomohol aj triumf lídra tabuľky Antverp nad Ludogorcom Razgrad 3:1. Aj belgický tím má istotu účasti v šestnásťfinále.

Futbalisti Tottenhamu Gareth Bale a Son Heung-min sa tešia z gólu.
Futbalisti Tottenhamu Gareth Bale a Son Heung-min sa tešia z gólu. (Autor: SITA/AP)

Liberec napriek víťazstvu nepostúpi

Na jar bude pokračovať aj Villarreal, ktorý zdolal Sivasspor 1:0 a zaistil si prvenstvo v I-skupine. Jediný gól duelu strelil Samuel Chukwueze.

V L-skupine dosiahol Liberec cenné víťazstvo v Gente 2:1, ale v súťaži po skupinovej fáze skončí. Na treťom mieste zaostáva za druhou CZ Belehrad o štyri body. Srbi remizovali s Hoffenheimom 0:0 a obaja postúpili.

V drese Liberca odohral celý zápas slovenský reprezentant Martin Koscelník, jeho krajan Jakub Hromada nastúpil v 67. minúte.

Európska liga 2020/2021 - skupinová fáza:

A-skupina

• CFR Kluž - CSKA Sofia 0:0

ČK: 85. Chipciu (Kluž) po druhej ŽK

• AS Rím - Young Boys Bern 3:1 (1:1)

Góly: 44. Mayoral, 59. Calafiori, 81. Džeko - 34. Nsame, ČK: 83. Camara (Young Boys)

Góly: 30. Eikrem, 41. Omoijuanfo, 67. Ellingsen - 90.+5 Flores

• Arsenal Londýn - Rapid Viedeň 4:1 (3:0)

Góly: 26. Kamara, 47. Ndoye - 22. Diaby, 32. Dragovič, 51. Baumgartlinger

• Slavia Praha - Hapoel Beer Ševa 3:0 (2:0)

Góly: 31. a 85. Sima, 36. Stanciu

1.Slavia Praha *540111:612
2.Bayer Leverkusen *540117:812
3.OFC Nice51048:153
4.Hapoel Beer Ševa51046:133

D-skupina

• Glasgow Rangers - Standard Liege 3:2 (2:2)

Góly: 39. Goldson, 45.+1 Tavernier (z 11 m), 63. Arfield - 6. Lestienne, 41. Čop

• Benfica Lisabon - Lech Poznaň 4:0 (1:0)

• AEK Atény - SC Braga 2:4 (1:3)

Góly: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopoulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno

• Zorja Luhaňsk - Leicester City 1:0 (0:0)

• AC Miláno - Celtic Glasgow 4:2 (2:2)

Góly: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Diaz - 7. Rogič, 14. Edouard

J-skupina

• LASK Linz - Tottenham Hotspur 3:3 (1:1)

Góly: 42. Michori, 84. Eggestein, 90.+3 Karamoko - 45.+2 Bale (z 11 m), 56. Son Heung-Min, 87. Ali (z 11 m)

• Royal Antverpy - Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)

Góly: 20. Hongla, 72. De Laet, 87. Benson - 53. Despodov

1.Antverpy *54018:312
2.Tottenham *531113:510
3.LASK Linz52128:117
4.Ludogorec50056:160

K-skupina

• CSKA Moskva - Wolfsberger AC 0:1 (0:1)

Gól: 22. Vizinger

• Feyenoord Rotterdam - Dinamo Záhreb 0:2 (0:1)

Góly: 60. Jaremčuk - 32. Mara, 55. Yusuf

/M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada (obaja Liberec) nastúpil v 67. minúte/

• CZ Belehrad - TSG 1899 Hoffenheim 0:0