Poprad otočil derby proti Košiciam, Slovan prišiel o víťaznú sériu

Radosť hokejistov HK Poprad.
Radosť hokejistov HK Poprad. (Autor: František Iván - TASR)
Sportnet|4. dec 2020 o 21:15

Detva deklasovala Miškovec.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad sú aj naďalej na čele tabuľky hokejovej Tipos extraligy. V piatkovom derby na ľade Košíc zvíťazili 6:5 po predĺžení.

Obaja súperi si tento týždeň zmerali sily už po druhý raz, v utorok Košice v dohrávke 8. kola triumfovali v Poprade 6:2.

Druhá je Nitra, ktorá v derby zdolala na svojom ľade Nové Zámky 5:3. V ďalšom šlágri kola zvíťazila Dukla Trenčín nad Slovanom Bratislava 4:1 a zaknihovala štvrtý triumf za sebou.

Bratislavčania naopak prehrali po päťzápasovej šnúre víťazstiev a po prehre klesli v tabuľke o jedno miesto.

Podľa predstáv sa nedarí Michalovciam, východniari zaznamenali deviatu prehru v sezóne, tentoraz nestačili na Zvolen. HKM doma zvíťazil 3:1.

Po piatich prehrách bodovala naplno Detva, ktorá doma zdolala maďarského zástupcu DVTK Miškovec hladko 6:0.

Tipos extraliga 2020/2021:

Detva - Miškovec 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)

Góly: 7. Valent (Downing, Rymsha), 41. V. Fekiač (Klíma), 43. Rymsha (Askarov), 45. Sýkora (Downing, Marttinen), 50. Downing (Sýkora, Rymsha), 58. Klíma (V. Fekiač)

Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. - Kacej, Valo, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Jendroľ (Detva) 10 + 10 min a Wolff (DVTK) 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Detva: Petrík - Korím, F. Fekiač, Marttinen, Gachulinec, Rymsha, Rais, Bakala, Masarik - Halama, V. Fekiač, Klíma - Sýkora, Valent, Downing - Cox, Čacho, Askarov - Jendroľ, Magdolen, Lalík

Miškovec: Rajna (50. B. Kiss) - Wehrs, Szirányi, Wolff, D. Kiss, Láda, Rauhauser, Vojtkó - Rokaly, Vas, Egle - Lövei, Galanisz, Magosi - Csányi, Osterberg, Jordan - Ritó, Miskolczi, Révész

Košice - Poprad 5:6 pp (2:2, 1:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 4. Pospíšil (Klhůfek, Réway), 5. Chovan (Růžička, Réway), 33. Mráz (Chovan, Réway), 41. Mráz (Réway), 45. Jokeľ, 60. Svitana (Skokan), 62. Handlovský (Drgoň, Preisinger) - 6. Preisinger (Vandas, Handlovský), 8. Haščák (Drgoň, Svitana), 41. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 49. Haščák (Svitana, Skokan)

Rozhodovali: Výleta, Stano - Ordzovenský, Gegáň, vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Pospíšil (Koš.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota, Cibák - Réway, Mráz, Chovan - Frič, Pospíšil, Klhůfek - Belluš, Vrábeľ, Jokeľ - Demek, Havrila, Krasničan

Poprad: Vošvrda - Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Česánek - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Preisinger, Handlovský - Tavi, Zagrapan, Livingston - Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko - Jevoš

Hlasy po zápase

Jan Šťastný, tréner Košíc: "V zápase sa to ťahalo na obe strany. Mali sme výborný vstup do tretej tretiny, viedli sme o dva góly a myslím si, že by sme si to mali postrážiť a zohrať to tak, aby sme za takého stavu brali tri body. Žiaľ, bola tam určitá neskúsenosť v situáciách, keď sme mali vyhodiť puk a pokojne vystriedať.

Mrzia ma lacné inkasované góly. Z dvojzápasu s favoritom máme štyri body, s čím sme spokojní. Možno je aj trochu dobre, že sme teraz dostali cez prsty. Teraz sa však už pozeráme na zápas v Miškovci, ktorý hrá doma veľmi dobre."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Poviem narovinu, že sme dnes chceli vyhrať. V prvej tretine sme však zápasili sami so sebou. Naša hra v prvej tretine utorňajšieho zápasu na nás zanechala stopy a ťažšie sme sa s tým vyrovnávali. Ani v dnešnom zápase sme sa nevyvarovali hrubých chýb, najmä v druhej tretine sme dostali hlúpe góly.

Všetka česť mužstvu za to, že sme dokázalo vyrovnať a napokon dať aj víťazný gól. Zapracovať musíme na psychickej pohode. Po "sprche," ktorú sme nedávno utrpeli, sme sa dostali dole, preto verím, že nám toto víťazstvo pomôže k tomu, aby sme boli úspešní aj v ďalších zápasoch."

Nitra - Nové Zámky 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Góly: 12. Žitný (Slovák, Hrnka), 22. Kollár (Šťastný, Švárný), 34. Švarný (Šťastný, Lantoši), 37. Hrnka (Cardwell, Tvrdoň), 55. Slovák (Sýkora, Minárik) - 35. Števuliak (Holenda), 45. Okoličány, 56. Holovič (Hain, Okoličány)

Rozhodovali: Štefik, Valach - Jurčiak, Hercog, vylúčení: 5:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Cowley - Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Socha - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Lantoši - Holešinský, Šiška, Žitný - Minárik, Čaládi, A. Sýkora - Ridzoň

Nové Zámky: Kiviaho - Hain, P. Mikúš, M. Roman, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Holenda - Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek - Bajtek, Holovič, Okoličány - Rogoň, Embrich, Jurík - Števuliak, Ondrušek, Zahradník - Giľak

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Od kamaráta, ktorý zápas sledoval, som dostal správu. Jasne to vystihol. Výborná hra dopredu, obrovské hrúbky vzadu. Presne tým trafil podstatu celého zápasu."

Martin Hrnčár, tréner Nových Zámkov: "Ani nie je čo hodnotiť. Už v prvej tretine nás súper aktívnou hrou, výborným korčuľovaním a dohrávaním súbojov niekedy na hrane dostával pod tlak. Nevedeli sme sa s tým vyrovnať. Strácali sme často puky.

Aj keď sme mali výhodu štvorminútovej presilovky, v nej sme len raz vystrelili, čo je úplne tragické. Keď nebudeme strieľať, nemôžeme uspieť. Súper za stavu 4:1 trochu poľavil, dali sme síce ešte dva góly, ale na viac sme nemali. Nitra nás prevýšila v aktivite, v rotáciách v útočnom pásme a zaslúžene vyhrala."

Trenčín - Slovan Bratislava 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Alderson (Lemcke, Okuliar), 15. Kettunen (Alderson, Okuliar), 26. Rajnoha (Sádecký, Ackered), 48. Hecl (Sádecký) - 8. Bačík (Gašpar, O'Donnell)

Rozhodovali: Žák, T. Orolín - Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Zeleňák, E.Švec, Rajnoha - Alderson, Kettunen, Okuliar - Sádecký, Paukovček, Hecl - Valach, Rehuš, Bezúch - Kukuča, J.Švec, Ferényi

Slovan: Makarov - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačík, Valach, Lee, Škultéty, Jasenec - Studenič, Kytnár, Ranford - O'Donnell, Harris, Gašpar - Sukeľ, Urbánek, Zigo - Kundrík, Bortňák, Petráš

Zvolen - Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 20. McPherson (Zuzin, Melancon), 49. Stupka (Kubka), 50. Bondra (Melancon, McPherson), 60. Bondra (Mikúš) - 14. Lalancette (Hickmott, Erkinjuntti)

Rozhodovali: Baluška, M. Korba - Stanzel, Ľ. Šoltés, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zvolen: Rahm - Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Kelemen, Mikúš, Bondra - Nuutinen, Helewka, McPherson - Tibenský, Zuzin, Stupka - Marcinek, Chlepčok, Ďuriš

Michalovce: Tomek - McCormack, Southorn, Mihálik, Ventelä, Louis, Ťavoda, Bdžoch - Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti - Bartánus, Galamboš, Šoltés - Regenda, Mlynarovič, Takáč - Török, Češík, Chalupa

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Odhodlanie na našej strane bolo od začiatku stretnutia, no nešli nám sprvu prihrávky a prehrávali sme často buly. Časom sa to všetko zlepšilo a za druhú polovicu stretnutia je naše víťazstvo zaslúžené.

Návrat dozadu a obrana podporená brankárom bola výborná. Presadili sme sa aj vpredu, ukázali sme tam silu, čo je proti Michalovciam plus, keďže súper má výborné mužstvo. Dnes na našej strany prevyšovali plusy, takže môžeme byť spokojní."

Ivan Droppa, asistent trénera Michaloviec: "Je to ťažko stráviteľná prehra pre nás, pretože po štyridsiatich minútach dominancie sme nevyužili šance. Mali sme dostatok možností na to, aby sme súperovi odskočili.

V prvej tretine prakticky jeden nebezpečnejší útok na našu bránku skončil gólom. Musíme popracovať na premieňaní šancí, lebo za 120 minút sme dali iba jeden gól. To nám kazí plány, aby sme zbierali body. Niektoré veci sú dobré, niektoré musíme zlepšiť. Verím, že už v nedeľu šance využijeme a zabodujeme."

12. L. Mikuláš 17 0 0 2 15 34:95 -1

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad otočil derby proti Košiciam, Slovan prišiel o víťaznú sériu