Líder Bö spravil až päť chýb. Mladý Švéd dosiahol premiérový triumf

Sebastian Samuelsson vyhral stíhacie preteky v Kontiolahti, dosiahol premiérový triumf. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. dec 2020 o 16:13

Dvaja najlepší po šprinte sa výrazne prepadli.

Svetový pohár v biatlone - Kontiolahti (Fínsko)

Muži - stíhacie preteky - 12,5 km:

1.Sebastian SamuelssonŠvédsko32:26,7 min (1)
2.Fabien ClaudeFrancúzsko+ 15,8 s (3)
3.Johannes Thingnes BöNórsko+ 19,5 (3)
4.Sturla Holm LaegreidNórsko+ 23,9 (1)
5.Benedikt DollNemecko+ 27,9 (2)
6.Jakov FakSlovinsko+ 37,3 (1)

KONTIOLAHTI. Švéd Sebastian Samuelsson triumfoval v prvých stíhacích pretekoch na 12,5 km novej sezóny Svetového pohára biatlonistov.

V sobotu vo fínskom Kontiolahti spravil len jednu chybu na strelnici a do cieľa dobehol v čase 32:26,7 minúty.

Na druhom mieste skončil Francúz Fabien Claude s mankom 15,8 s a tretí finišoval líder celkového poradia seriálu Johannes Thingnes Bö z Nórska.

Pre dvadsaťtriročného Samuelssona to bolo vôbec prvé víťazstvo vo Svetovom pohári v kariére.

Vo štvrtkovom šprinte obsadil 18. miesto so stratou 1:10,3 minúty, no v sobotňajších pretekoch predviedol výbornú streľbu, keď jedinú chybu urobil na poslednej položke a tešil sa z triumfu.

Claude chyboval dvakrát na prvej ležke, raz na druhej, no i tak mu to stačilo na druhé miesto, obhajca celkového prvenstva v SP J. T. Bö spravil tri chyby v stojke.

Nedarilo sa víťazovi šprintu Tarjeiovi Bö, ktorý nesklopil tri terče už na úvodnej ležke, ďalšie dva pridal na poslednej položke a nakoniec obsadil 12. miesto.

Päť chýb na strelnici urobil aj druhý zo šprintu Nemec Arnd Peiffer a skončil na 18. mieste.