Brankárovi nedal šancu. Duda si dal gólový darček k narodeninám

Ondrej Duda (vľavo) v drese 1. FC Kolín po strelenom góle.
Ondrej Duda (vľavo) v drese 1. FC Kolín po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. dec 2020 o 17:44

Zaznamenal druhý presný zásah v sezóne.

BERLÍN. Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda zaznamenal v deň svojich 26. narodenín druhý presný zásah v tejto sezóne najvyššej nemeckej súťaže.

V sobotňajšom zápase 10. kola Bundesligy ním pomohol k domácej remíze 1. FC Kolín s VfL Wolfsburg 2:2.

Duda sa strelecky presadil v 43. minúte, keď vnútri šestnástky dostal prihrávku od Elvisa Rexhbecaja a z voleja napálil loptu do siete.

Kolín figuruje v neúplnej tabuľke na 15. mieste tesne nad pásmom zostupu.

Prvý gól v tejto sezóne zaznamenal Duda 18. októbra v zápase proti Eintrachtu Frankfurt, ktorý sa tiež skončil nerozhodným výsledkom.

V akcii bol aj ďalší slovenský futbalista László Bénes, ktorého Borussia Mönchengladbach remizovala na pôde Freiburgu 2:2. Bénes nastúpil v 53. minúte.

V šlágri kola remizovali futbalisti Bayernu Mníchov s RB Lipsko 3:3 a udržali si pozíciu lídra o dva body pred sobotňajším súperom.

Dva góly Bayernu strelil Thomas Müller, pri všetkých troch presných zásahoch obhajcu titulu asistoval Kingsley Coman.

Bundesliga - 10. kolo

• Bayern Mníchov - RB Lipsko 3:3 (2:2)

Góly: 30. Musiala, 34. a 75. Müller - 19. Nkunku, 36. Kluivert, 48. Forsberg

• 1. FC Kolín - VfL Wolfsburg 2:2 (2:1)

Góly: 18. Thielmann, 43. Duda - 29. Arnold, 47. Weghorst

/Ondrej Duda (Kolín) odohral celý zápas a dal gól/

• Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Góly: 9. Kamada - 56. Reyna

• Arminia Bielefeld - 1. FSV Mainz 05 2:1 (2:0)

Góly: 21. Prietl, 31. Doan - 82. Stöger

• SC Freiburg - Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:1)

Góly: 32. Lienhart, 49. Grifo (z 11 m) - 23. Embolo, 50. Plea

/László Bénes (Mönchengladbach) nastúpil v 53. minúte/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Brankárovi nedal šancu. Duda si dal gólový darček k narodeninám