8.Francúzsko3+11+1:56,5 min
9.Švajčiarsko0+7+2:06,4 min
10.Ukrajina0+8+3:10 min
16.Slovensko4+13+6:07,5 min

KONTIOLAHTI. Nórske kvarteto Sturla Holm Laegreid, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö zvíťazilo v nedeľnej štafete na 4x7,5 km na podujatí Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti.

S výraznou stratou na víťazov finišovali na druhom mieste Švédi a tretiu priečku obsadili reprezentanti Nemecka.

Slováci v zložení Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Matej Baloga skončili na 16. pozícii, keď so štyrmi trestnými okruhmi zaostali o 6:07,5 min.

Nóri sa držali vpredu počas celého priebehu pretekov. Na záverečnom úseku sa predstavil Johannes Thingnes Bö, ktorý pri svojej prvej streleckej položke potreboval na vyčistenie terčov všetky tri náhradné náboje.

Jeho náskok sa vtedy zmenšil, no poslednú streľbu si už postrážil a aj keď stratil na bežeckom okruhu palicu, poľahky doviezol favorizované Nórsko za triumfom.

Na tretej odovzdávke ešte figurovalo Nemecko pred Švédskom, na štvrtom úseku však Sebastian Samuelsson predstihol Benedikta Dolla.

Šima odovzdal slovenskú štafetu na dvanástom mieste. Na trestné kolo nemusel ísť ani Hasilla, jeho strata na šestnástej priečke však už narástla.

Strelecky sa menej darilo reprezentantom na ďalších dvoch úsekoch, Bartko aj Baloga absolvovali dva trestné okruhy, ale Slováci si udržali svoje umiestnenie.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Nóri potvrdili úlohu favoritov, Slováci museli ísť až na štyri trestné okruhy