Gregušovi tesne ušlo finále. Minnesota prišla o triumf v posledných minútach

Minnesota neuspela vo finále Západnej konferencie.

MLS - play off - finále Západnej konferencie

Seattle Sounders - Minnesota United 3:2

Góly: 75. Bruin, 89. Ruidiaz, 90.+3. Svensson - 29. Reynoso, 67. Dibassy,

/Ján Greguš (Minnesota) odohral celý zápas/

WASHNIGTON. Slovenský futbalový reprezentant Ján Greguš nezabojuje o prestížny MLS Cup.

Jeho Minnesota United prehrala v noci na utorok vo finále Západnej konferencie play off zámorskej MLS so Seattlom Sounders tesne 2:3.

Greguš odohral za hostí celé stretnutie. Jeho Minnesota viedla v 67. minúte 2:0 po góloch Emanuela Reynosa a Bakayeho Dibassyho, no domáci dokázal v záverečnej štvrťhodine otočiť a tešil sa z postupu do finále play off.

Seattle sa v ňom stretne s Columbusom Crew, ktorý vo Východnej konferencii vyradil New England Revolution 1:0.

V MLS už odovzdali aj cenu pre najužitočnejšieho hráča (MVP). Získal ju španielsky stredopoliar Alejandro Pozuelo z FC Toronto.

V končiacej sa sezóne strelil za kanadský tím deväť gólov a na ďalších desať prihral, informovala agentúra AFP.

Toronto obsadilo v základnej časti 2. miesto vo Východnej konferencii za Philadelphiou Union. V play off však stroskotalo hneď na prvej prekážke, keď v osemfinále podľahlo Nashvillu 0:1.

Dvadsaťdeväťročný Pozuelo sa stal druhým Španielom s cenou MVP, v roku 2016 ju získal kanonier David Villa z New Yorku City FC.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Gregušovi tesne ušlo finále. Minnesota prišla o triumf v posledných minútach