Slovan je jesenný majster. Prestížne derby vyhral rozdielom triedy

Futbal Spartak Trnava - Slovan Bratislava dnes LIVE.
Futbal Spartak Trnava - Slovan Bratislava dnes LIVE. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|13. dec 2020 o 12:00

Zápas sme sledovali online.

TRNAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 17. kola Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Trnava jednoznačne 3:0.

Ich víťazstvo v prestížnom derby rozhodlo o tom, že hráči úradujúceho slovenského majstra prezimujú na čele tabuľky. Pred druhou Dunajskou Stredou majú aktuálne náskok piatich bodov.

V 17. minúte otvoril skóre z penalty Dávid Holman a v 33. minúte zvýšil náskok hostí mladý útočník Dávid Strelec. Druhý polčas hral síce Slovan v početnej nevýhode, ale šesť minút pred koncom spečatil jeho triumf Ibrahim Rabiu.

ONLINE PRENOS: Spartak Trnava - Slovan Bratislava (futbal, dnes, NAŽIVO, LIVE, stream, Fortuna liga 2020/2021, zostavy, výsledok)

Fortuna liga  2020/2021
13.12.2020 o 15:00
Trnava
0:3
(0:2, 0:1)
90+1 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 17. Holman (pen.), 33. Strelec (Holman), 84. Rabiu (Pauschek). ŽK: 17. Miković (TRN), 25. Kolesár (TRN), 38. Savvidis (TRN), 79. Kóša (TRN) – 38. Bajrić (SBA), 65. Holman (SBA). ČK: 45+3. Abena (SBA). Rozhodca: Glova – Hancko, Bednár.
Slovan dal dva góly v prvom polčase, nepoložilo ho ani vylúčenie Abenu pred polčasom, naopak v druhej polovici Rabiu pridal tretí gól. Trnava nedokázala využiť polčasovú presilovku, Slovanu nedala opäť raz gól.
90+1
90+1
Nadstavená minúta sa práve končí, Slovan vyhrá v Trnave 3:0.
90
importantBamidele našiel Saymona pred Greifom, ale zakončenie mu nevyšlo.
89
Bývalý hráč Trnavy číslo dva, Lovat je na ploche, v Trnave hrával aj Abena, ten už je od polčasu vylúčený.
88
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Lucas Lovat.
87
Trnava nedokázala využiť presilovku v druhom polčase, navyše inkasovala a skóre je na rozdiel triedy. Ten je žiaľ pre domácich vidno aj na ihrisku.
84
84
goalSlovan dal gól!
Rozhodenú obranu Spartaka prekvapil IBRAHIM RABIU, po prihrávke od Pauscheka prekonal Rusova.
84
Greif opäť chytá loptu z rohu.
83
Rabiu odkopol loptu a oslobodil svoj tím, Bukata po pravej strane vybojoval ďalší roh.
82
Ďalší roh pre Spartak, Johnson pošle loptu do šestnástky.
81
Tsaousis preveril Greifa a ten vytlačil na rohový kop.
80
Daniel sa z pravej strany pokúšal prekonať Rusova, brankár Trnavy si dal pozor a chytá.
79
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Žan Medved.
79
yellowCardKóša fauloval Daniela, vidí žltú kartu.
78
Dlhá lopta pred Greifa, ale brankár Slovan výborne vybehol a zobral ju do moci.
76
Grič si s Turňom nerozumeli a strata lopty Trnavy bola skutočne nezmyselná.
75
Spartak drží loptu a Spartak je nasťahovaný pred bránou Slovana, je to však pomerne chaotické, obrana hostí drží postavenie.
73
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Ibrahim Rabiu.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Erik Daniel.
72
Trnava oblieha šestnástku Slovana, rozhodca píska faul a budeme svedkami striedania.
70
Do konca duelu ostáva dvadsať minút, Trnava má viac z hry, ale prevahu nevie využiť.
69
Bukata zakončil, ale v dobrej pozícii mieril do brániaceho hráča. Ani pád Johnsona nebude mať vplyv na výsledok tohto zápasu.
68
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Miković, prichádza Sebastian Kóša.
67
Mikovič – Saynom a Bamidele boli v akcii, ktorá končí loptou mimo brány Slovana.
66
Opäť mierny tlak Trnavy, k zakončeniu neprišlo, naopak Strelec vyviezol loptu a akcia končí faulom Trnavčana Johnsona.
65
yellowCardHolman napokon vidí žltú kartu, rozhodca mu jeho fauly spočítal.
62
importantPodľa informácií má Yao zlomený nos a otras mozgu, sanitka ho odviezla do nemocnice.
61
Hrá sa na polovici Slovana, belasí sa však bránia v pohode, Trnava sa dostáva tak po šestnástku a bez vážnejších zakončení.
60
Máme za sebou hodinu hry, o technickú strelu sa pokúsil Johnson, ale Greif nemusel zasahovať.
58
Nono faulovaný, previnil sa Vlasko.
57
Akcia Trnavy sa skončila, snaha o zníženie je jasná, realizácia má ešte rezervy.
56
Vlasko stál na dobrom mieste, ale jeho strela bola blokovaná. Roh pre Spartak.
55
Nono centroval do šestnástky a Bajrič bol blízko ďalšieho gólu majstra. Ostáva 2:0 pre Slovan.
55
Božikov sa nedostal k dobrej hlavičke, ale uvidíme ďalší roh pre Slovan.
54
Roh aj pre Slovan.
53
Trnavčania si nerozumeli, Greif nemusel zasahovať.
52
Saymon vybojoval rohový kop, Spartak bude mať šancu.
51
Priamy kop pre Slovan, lopta je v blízkosti rohovej zástavky.
49
Nsumoh Johnson sa dostával na dostrel brány Slovana, po kontakte padá a rozhodca ukazuje hrajte ďalej.
48
48
importantMikovič a jeho strela číslo dva, teraz už to malo oči. Greif vyráža na roh.
46
importantMikovič sa dostal k lopte od Saymona, Trnavčan však zakončil tragicky, lopta minula bránu.
46
Trnava hrá v druhej polovici presilovku o jedného muža, zároveň musia dohnať dva góly.
46
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Vasil Božikov.
46
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Johnson Nsumoh.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Peter Kolesár, prichádza Ján Vlasko.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan vedie po dvoch góloch 2:0, najprv Holman premenil penaltu, následne pridal gól Strelec, v závere dostal za zákrok červenú kartu Abena, Yao musel byť odnesený na nosidlách. Derby ako remeň.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+4
importantBol to veľmi hrubý zákrok, trest je na mieste. po priamom kope Kolesár ohrozil Greifa, ale gól z toho nebol.
45+3
45+3
redCardAbena vidí za zákrok červenú kartu. Slovan bude hrať polčas v oslabení.
45+1
45+1
importantStret dvoch hráčov hlavami, na jednej strany Abena a na druhej Yao. Yao dostal riadne ko od obrancu Slovana. Yao je odnášaný na nosidlách.
45
Mikovič fauloval Rataa, jednu kartu už dostal, mal by si dávať pozor a takéto fauly,
44
Faul hostí a priamy kop pre Spartak, lopta je na polovici Slovana.
43
Kolesár dostal pekný nápad a hľadal prihrávkou pomedzi obrancov hrot svojho útoku, ale lopta bola príliš rýchla.
41
Pomalá lopta mierila na Saymona, ten ju nedokázal usmerniť za chrbát Greifa.
40
Prvý polčas sa blíži ku koncu, ostáva posledná päťminútovka a nadstavený čas.
39
Tieto veci patria k derby, Spartak prehráva, jeho hráči musia ukázať, že budú bojovať ďalej.
38
yellowCardŽltú kartu dostáva Kenan Bajrić (ŠK Slovan Bratislava).
Žltú kartu dostáva Kyriakos Savvidis (FC Spartak Trnava).
37
Na ihrisku už tečú nervy, stalo sa tak po faule na Tsaousisa.
36
Spartak sa skúša dostať do zakončenia, ale center z ľavej strany nevyústila k strele na Greifa.
34
Slovan vedie už o dva góly a je na najlepšej ceste k výhre v zápase.
33
33
DÁVID STRELEC vyskočil na loptu z rohu najvyššie a prekonal Rusova. Jeho siedmy gól v tejto sezóne.
32
Roh pre Slovan, hlavička domácich a opäť táto štandardka.
31
Na druhej strane ihriska kontra Slovana, po zákroku Rusova budeme svedkami rohu. Rusov musel zasahovať aj druhýkrát, teraz vyrazil strelu Abenu z uhla.
30
Bukata ešte dostihol loptu a centroval z pravej strany, ale Abena si dal pozor a ukončil snahu Spartaka.
29
Trnava držala loptu pomerne dlho, k strele ich snaha neviedla, Slovan na strane druhej poľavil z úvodného tlaku.
26
Slovanisti sa teraz ubránili futbalovo, vymanili sa z tlaku Spartaka, v útoku si však nerozumeli a hrajú domáci.
25
yellowCardŽltú kartu dostáva Peter Kolesár (FC Spartak Trnava).
24
Kolesár a Nono sa vo vzájomnom strete dostali na zem, chvíľu sa nehrá.
23
Mikovič pri rozohrávke faulovaný, loptu spred šestnástky pošle do hry Rusov.
21
Slovan sa po góle upokojil, môže hrať svoju hru, aktívni musia byť domáci.
19
Roh Spartaka, Kolesárova lopta dávala nádej na zakončenie, ale Trnava Greifa neohrozila.
18
Mikovič išiel do zákroku z ktorého bola penalta príliš neskoro a trochu zbytočne, Spartak prehráva 0:1.
17
17
DAVID HOLMAN s prehľadom využil penaltu.
17
yellowCardŽltú kartu dostáva Martin Miković (FC Spartak Trnava).
17
17
importantTretia kolmica na Rataa, bude sa kopať penalta.
16
Rusov berie vysokú loptu do rúk a ukončuje akciu Slovana.
15
Nebezpečná lopta do šestnástky, Slovan sa však ubránil a mieri do útoku.
14
Kolesár pošle loptu do šestnástky, stane sa tak až na druhý pokus, rozhodca necháva opakovať situáciu.
13
De Kamps fauloval Savvidisa, bez kartového trestu.
13
Tsaousis sa rozhliadal, nikoho v bielom nenašiel a skúsil nepresnú strelu na Greifa.
12
Bukata faulovaný Holmanom, priamy kop v strede poľa.
10
Desaťminútovka ako z veľkej knihy, šance Slovana i pokus Trnavy ostali bez gólu.
9
importantOzvala sa aj Trnava, Kolesár sa dostal k lopte v šestnástke, ale na dvakrát nedokázal prekonať Greifa. Súboj má v úvode riadny náboj a je sa na čo pozerať.
9
Slovan opäť páli na Rusova, Strelec opäť utiekol obrane, ale jeho strelu chytá brankár Trnavy.
8
Rusov si dnes poriadne zachytá, obrana nestíha Slovanu od prvej minúty.
7
7
importantSlovan vybehol na Spartak, domáci majú obranu doslova zlepenú a tak musel Rusov vyrážať strelu Rataa z dobre pozície.
6
importantPriamy kop pre Slovan, lopta je už na polovici Spartaka, rozohráva De Kamps. Lopta mieri na Rataa, ale jeho zakončenie po signále nemieri do brány Rusova.
5
Saymon centroval z pravej strany a hľadal niekoho na hrote, tam si však dala pozor obrana Slovana a o šanci teda ťažko hovoriť.
4
Trnava sa ubránila, Yao skúšal uniknúť pri kontre, ale lopta unikla do zámedzia.
4
Roh pre Slovan, De Kamps a jeho blokovaná strela. Hostia sú v tlaku.
3
3
importantChyba domácej obrany a Dávid Strelec unikal Turňovi. Jeho strelu chytil výborne Rusov, mohlo byť 0:1.
2
Hostia mali výkop, favoritom je Slovan.
1
Hostia nastupujú v tmavomodrých súpravách, domáci hrajú v bielom.
1
-1

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Miković, Grič, Turňa, Tsaousis – Savvidis – Saymon, Kolesár, Bukata, Yao – Bamidele Isa.
Náhradníci: Takáč – Mihal, Kóša, Jónsson, Nsumoh, Vlasko, Benovič.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco – Nono, de Kamps – Holman – Čavrić, Strelec, Ratão.
Náhradníci: Šulla – Božikov, Lovat, Rabiu, Daniel, Ožbolt.

Rozhodca: Glova – Hancko, Bednár.
V sedemnástom kole Fortuna ligy hostí Spartak Trnava na svojom štadióne odvekého rivala z Bratislavy. Derby so Slovanom sa začína v nedeľu 13. decembra o 15.00.

Spartak je pred zápasom na piatom mieste Fortuna ligy a v ostatnom kole vyhral v Seredi 6:2. Pre Spartak je to rekordná výhra vonku v najvyššej súťaži. Andeli sa poltuctom gólov dostali do aktívneho skóre, aktuálne majú 24:21.

Spartak nedal gól Slovanu už takmer 500 minút, z ostatných piatich zápasov sa zrodili iba dve remízy, zvyšok vyhral Slovan.

Situácia v bratislavskom tíme je dobrá, ŠK vedie ligu o dva body pred Dunajskou Stredou a má o zápas menej. Ostatné štyri zápasy hostia vyhrali prehru zažili 1. novembra proti Nitre.

V ostatnom ligovom stretnutí zdolali slovanisti Trenčín 2:0, dva góly zaznamenal Holman. Slovan má najlepšiu obranu, inkasoval iba 9 gólov a v útoku strelil 39 zásahov, presne ako Dunajská Streda.

Zápas povedie Filip Glova, na čiarach mu budú asistovať Branislav Hancko a Peter Bednár.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Futbalnet»Slovan je jesenný majster. Prestížne derby vyhral rozdielom triedy