Inter aj Neapol museli otáčať skóre, Ronaldo strelil dva góly

Futbalisti Interu Miláno.
Futbalisti Interu Miláno. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. dec 2020 o 15:07

AC Miláno si udržalo neporaziteľnosť.

RÍM. Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľňajšom domácom stretnutí 11. kola talianskej Serie A s hráčmi Parmy 2:2.

Hostia, v ktorých zostave chýbal slovenský reprezentant Juraj Kucka, viedli v druhom polčase 2:0, ale remízu zariadil dvoma gólmi Theo Hernández.

Milánčania neprehrali ani jedenásty zápas v sezóne a upevnili si prvé miesto tabuľky. Pred mestským rivalom Interom majú náskok troch bodov.

Favoriti otočili zápas

Inter Miláno otvoril nedeľňajší program víťazstvom na pôde Cagliari 3:1.

Gólový účet zápasu otvoril tri minúty pred polčasovou prestávkou na druhý pokus domáci Riccardo Sottil, ale favorizovaní hostia dokázali skóre otočiť.

V 77. minúte vyrovnal po rohovom kope Nicola Barellu. Následne poslal loptu do siete hlavou Danilo D'Ambrosio a v štvrtej minúte nadstaveného času pridal tretí gól Interu najlepší strelec mužstva Romelu Lukaku.

V drese favorita odohral celý duel slovenský obranca Milan Škriniar.

Otáčať skóre zápasu museli aj hráči Neapolu. Na štadióne Diega Armanda Maradonu však napokon zdolali Sampdoriu tesne 2:1. Stredopoliar Stanislav Lobotka vybehol v drese domácich na ihrisko v 77. minúte.

Hirving Lozano a podobizeň Diega Maradonu.
Hirving Lozano a podobizeň Diega Maradonu. (Autor: TASR/AP)

Ronaldo premenil penalty

Pozíciu favorita potvrdil aj Juventus, ktorý zvíťazil v Janove 3:1.

Hostí poslal do vedenia v 57. minúte Paulo Dybala. Radosť Turínčanov však trvala iba štyri minúty, keď z uhla vyrovnal Stefano Sturaro. Dvanásť minút pred koncom prišiel pokutový kop po faule na Westona McKennieho.

Cristiano Ronaldo poslal loptu do stredu bránky a poslal Juventus opäť do vedenia. Ten istý hráč potrestal domácich ešte raz a v 89. minúte pridal rovnako z pokutového kopu svoj druhý gól v stretnutí.

Hráči AS Rím nedali Bologni šancu a už v prvom polčase nastrieľal súperovi päť gólov. Po víťazstve 5:1 sa tím z hlavného mesta poskočil na šiestu priečku.

Serie A - 11. kolo:

• Cagliari Calcio - Inter Miláno 1:3 (1:0)

Góly: 42. Sottil - 77. Barella, 84. D'Amrosio, 90.+4 Lukaku

/Milan Škriniar za hostí odohral celé stretnutie/

• Atalanta Bergamo - Fiorentina 3:0 (1:0)

Góly: 44. Gosens, 55. Malinovsky, 63. Toloi

• Bologna - AS Rím 1:5 (1:5)

Góly: 24. Cristante (vlastný) - 5. Poli (vlastný), 10. Džeko, 15. Pellegrini, 35. Veretout, 44. Mkhitaryan

• SSC Neapol - Sampdoria 2:1 (0:1)

Góly: 53. Lozano, 68. Petagna - 20. Jankto

/Stanislav Lobotka hral za domácich od 77. min/

• FC Janov - Juventus Turín 1:3 (0:0)

Góly: 61. Sturaro - 57. Dybala, 78. a 89. Cristiano Ronaldo (oba z 11m)

• AC Miláno - FC Parma 2:2 (0:1)

Góly: 58. a 90.+1 Hernandez - 13. Hernani, 56. Kurtič

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter aj Neapol museli otáčať skóre, Ronaldo strelil dva góly