Dávid Holman premieňa pokutový kop.
Dávid Holman premieňa pokutový kop. (Autor: TASR)
TASR|13. dec 2020 o 16:39

V Trnave vyhral rozdielom triedy.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 17. kola Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Trnava jednoznačne 3:0.

Ich víťazstvo v prestížnom derby rozhodlo o tom, že hráči úradujúceho slovenského majstra prezimujú na čele tabuľky. Pred druhou Dunajskou Stredou má aktuálne náskok piatich bodov.

V 17. minúte otvoril skóre z penalty Dávid Holman a v 33. minúte zvýšil náskok hostí mladý útočník Dávid Strelec. Druhý polčas hral síce Slovan v početnej nevýhode, ale šesť minút pred koncom spečatil jeho triumf Ibrahim Rabiu.

Momentky zo zápasu Trnava - Slovan: fotogaléria

13.12.2020

V druhom nedeľňajšom dueli remizovali hráči AS Trenčín s Michalovcami 2:2.

Trenčania prehrávali na žilinskom štadióne po dvoch góloch Abdulrahmana Taiwa ešte v 82. minúte 0:2, ale v závere sa im podarilo vyrovnať.

Michalovčania boli v prvom polčase aktívnejší, strelili dva góly. Zásah Trenčana Čatakoviča navyše rozhodcovia pre ofsajd neuznali.

Po prestávke Trenčín tlačil, dlho však nedokázal šance premieňať.

Až v 82. minúte po dôraznej práci Ikobu znížil premiérovým fortunaligovým gólom Tučný, ktorý bol na trávniku iba päť minút.

Tlak Trenčína vygradoval o tri minúty neskôr vyrovnávajúcim gólom Corryna, ktorý z priameho kopu prepálil múr i brankára Markoviča.

Fortuna liga - 17. kolo:

Trnava - Slovan 0:3 (0:2)

Góly: 17. Holman (z pok. kopu), 33. Strelec, 84. Rabiu

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka Trnava: "Úvod zápasu bol nervózny a nepresný. Bolo cítiť, že sme mali problémy so zložením obrannej formácie. V druhom polčase bola z našej strany veľká snaha streliť kontaktný gól, ale dnes by sme ho nedali asi ani do rána.

Sme sklamaní, ale v tomto momente ma viac ako výsledok zaujíma zdravotný stav Yaa, pretože jeho súboj s Abenom vyzeral veľmi vážne. Moja prvá myšlienka bola, aby to náš hráč prežil. Žiaľ, futbal je tvrdý šport a prináša aj takéto situácie. Treba veriť, že obaja budú ok."

Darko Milanič, tréner Slovana Bratislava: "Nestáva sa každý deň, že vyhráte derby vonku takým rozdielom. Videl som na hráčoch a kolegoch z realizačného tímu, že boli z víťazstva veľmi šťastní. Verím, že sme fanúšikom v týchto ťažkých časoch dali dôvod na radosť a spokojnosť.

Mali sme výborný vstup do zápasu, dokázali sme skórovať a potom pridať ďalší gól. Potom však prišli niektoré zbytočné strkanice a prerušenia hry. V druhom polčase to bolo viac o defenzíve, napriek tomu sme dali z brejku ešte jeden gól a odvážame si z Trnavy skvelý výsledok."

Trenčín - Michalovce 2:2 (0:2)

Góly: 82. Tučný, 85. Corryn - 12. a 22. Taiwo.

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlas po zápase:

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec (zdroj: new.mfkzemplin.sk): "Vzhľadom na priebeh stretnutia sme z konečného výsledku trošku sklamaní. Videli sme dva rozdielne polčasy. V tom prvom sme hrali to, čo sme chceli. Boli sme nebezpeční a ujali sme sa dvojgólového vedenia.

Bohužiaľ, po zmene strán mali Trenčania viac z hry, dostali nás pod tlak, čo vyústilo do dvoch gólov, ktoré dali. Strata dvoch bodov nás mrzí. Pred zápasom by sme bod brali, ale po takom priebehu sa nám máli."