Ronaldo zlyhal z bieleho bodu, Lukaku nie. AC Miláno si udržalo prvú priečku

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. dec 2020 o 21:00

Juraj Kucka a Milan Škriniar odohrali 90 minút.

RÍM. Juventus Turín remizoval v stredajšom zápase 12. kola talianskej Serie A s Atalantou Bergamo 1:1 a pripísal si už šiestu remízu v sezóne.

V priebežnej tabuľke sú obhajcovia titulu na treťom mieste, Atalanta je ôsma.

Turínčania viedli od 29. minúty po vydarenej strele Federica Chiesu spoza šestnástky. Juventus tak potvrdili dobrý vstup do zápasu, v ktorého úvode mal viacero čistých gólových šancí.

Tesný náskok však neudržal a hostia v druhom polčase vyrovnali. V 57. minúte sa po individuálnej akcii prezentoval parádnou strelou Remo Freuler.

Päť minút po vyrovnaní mohli ísť domáci opäť do vedenia, ale Cristiano Ronaldo nepremenil jedenástku. Nedôrazný pokus portugalského útočníka do ľavého dolného rohu chytil Pierluigi Gollini.

V ďalšom zaujímavom dueli vyhral Inter Miláno nad SSC Neapol 1:0 a znížil náskok na vedúce AC na rozdiel jedného bodu. O tesnom víťazstve rozhodol v 74. minúte belgický kanonier Romelu Lukaku.

Romelu Lukaku premieňa pokutový kop.
Romelu Lukaku premieňa pokutový kop. (Autor: SITA/AP)

Slovenský stopér Milan Škriniar odohral celý zápas a v 85. minúte dostal žltú kartu, Stanislav Lobotka presedel duel na lavičke Neapola.

Rozhodujúci moment duelu sa odohral štvrťhodinu pred koncom, keď brankár David Ospina podrazil Darmiana a rozhodca ukázal na biely bod. Navyše, za protesty videl červenú kartu Lorenzo Insigne.

AC Miláno muselo na ihrisku FC Janov dvakrát doťahovať náskok domácich. Aspoň bod mu zachránil v 83. minúte Piere Kalulu Kyatengwa. V zostave Milána stále chýbal zranený Zlatan Ibrahimovič.

Zo slovenských futbalistov zasiahol do zápasu Parma - Cagliari bojnický rodák Juraj Kucka. Odohral kompletnú minutáž, ale v zápase gól nepadol.

Serie A - 12. kolo:

• Juventus Turín - Atalanta Bergamo 1:1 (1:0)

Góly: 29. Chiesa - 57. Freuler

• FC Janov - AC Miláno 2:2 (0:0)

Góly: 47. a 60. Destro - 52. Calabria, 83. Kalulu

• ACF Fiorentina - U.S. Sassuolo Calcio 1:1 (1:1)

Góly: 35. Vlahovič (z 11 m) - 13. Traore

• Inter Miláno - SSC Neapol 1:0 (0:0)

Gól: 73. Lukaku (z 11 m), ČK: 72. Insigne (Neapol)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

• FC Parma - Cagliari Calcio 0:0

/Juraj Kucka (Parma) odohral celý zápas + dostal ŽK/

• ASD Spezia Calcio - Bologna FC 2:2 (1:0)

Góly: 20. a 64. N'Zola - 73. Domínguez, 90.+2 Barrow

• Hellas Verona FC - Sampdoria Janov 1:2 (0:1)

Góly: 70. Zaccagni (z 11 m) - 41. Ekdal, 54. Verre, ČK: 90.+4 Barák (Verona)

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo zlyhal z bieleho bodu, Lukaku nie. AC Miláno si udržalo prvú priečku