10.Julian EberhardRakúsko+ 1:01,9 min (1)
47.Tomáš HasillaSlovensko+ 2:10,8 min (0)
92.Matej BalogaSlovensko+ 3:50,6 min (2)

Celkové poradie SP (po 7 z 26 pretekov):

1. J. T. Bö 344 bodov, 2. Samuelsson 286, 3. Dale 276, 4. Laegreid 275, 4. Fillon Maillet 273, 6. Tarjei Bö (Nór.) 237

Poradie v šprinte (po 4 z 10):

1. J. T. Bö 199, 2. Dale 178, 3. Samuelsson 157, 4. Christiansen 148, 5. T. Bö 143, 6. Fillon Maillet 139

HOCHFILZEN. Nór Sturla Holm Laegreid triumfoval vo štvrtkovom šprinte na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene.

Na ďalších dvoch miestach na pódiu skončili tiež reprezentanti Nórska, Johannes Dale zastrieľal rovnako ako víťaz čisto, ale zaostal za ním o 7,9 sekundy.

Tretiu priečku si aj napriek dvom streleckým chybám vybojoval Johannes Thingnes Bö (+19,9). Ten zostal na čele celkového poradia Svetového pohára.

Dominanciu Nórov potvrdil štvrtým miestom Vetle Christiansen.

Z trojice Slovákov na štarte skončil najlepšie na 47. mieste Tomáš Hasilla s mankom 2:10,8 minúty a predstaví sa v sobotňajšej stíhačke.

Dvadsaťtriročný Laegreid zaknihoval tretie víťazstvo v kariére, druhé v individuálnych pretekoch a druhé aj v tejto sezóne.

Hasilla zvládol ako jediný z trojice Slovákov šprint bez chyby na strelnici, po prvej ležke bol bezchybný aj v stojke. Nakoniec finišoval na 47. pozícii, síce nezískal prvé slovenské mužské body do Svetového pohára, ale dostal sa do sobotňajšej stíhačky.

Druhý najlepší zo Slovákov bol Matej Baloga s dvoma chybami na stojke, napokon obsadil so stratou 3:50,6 minúty na víťaza 92. priečku. Michal Šíma urobil štyri strelecké chyby, tri v ľahu a jednu v stojke. V cieli ho klasifikovali na 97. pozícii (+4:07,3 min).

Domov»Zimné športy»Biatlon»Šprint v Hochfilzene ovládli Nóri, Hasilla sa dostal do stíhačky