Nórky opäť ovládli európsku hádzanú, na tróne vystriedali finálové súperky

Francúzsko nedokázalo otočiť vývoj stretnutia.

Hádzaná - ME žien v Dánsku

Finále:

Francúzsko - Nórsko 20:22 (10:14)

Najviac gólov: Foppová 5, Zaadiová Deunová a Flippesová po 3 - Kristiansenová 4, Skograndová a Mörková po 4/1.

Rozhodovali: Alpaidzeová a Berezkinová (obe Rus.), vylúčenia: 2:3, 7m hody: 3/3 - 2/4

HERNING. Hádzanárky Nórska triumfovali v nedeľu na majstrovstvách Európy v Dánsku. Vo finálovom zápase v Herningu zdolali Francúzky 22:20.

Potvrdili tak pozíciu historicky najúspešnejšej reprezentácie šampionátu, keď na podujatí získali zlato už ôsmykrát.

V polovici prvého polčasu bol stav 7:6 pre Nórky. Potom zaznamenali hráčky zo Škandinávie šnúru štyroch gólov v sérii a dostali sa do bezpečného vedenia. Polčas sa skončil v ich prospech 14:10.

Lenže Francúzky sa nezlomili a po výmene strán kontrovali streleckou sériou, ktorou znížili z 11:16 na 15:16. Duel sa zmenil v drámu, Nórky však napokon záver zvládli.

Tri a pol minúty pred koncom svietil na ukazovateli ešte nerozhodný stav 20:20, no záverečné dva zásahy patrili severankám.

Nórky sa vrátili na európsky trón po štyroch rokoch. Pred dvoma rokmi im na najvyšší stupienok neumožnili postaviť sa práve hráčky Francúzska.

Konečné poradie ME 2020:

1. Nórsko, 2. Francúzsko, 3. Chorvátsko, 4. Dánsko, 5. Rusko, 6. Holandsko, 7. Nemecko, 8. Čierna Hora, 9. Španielsko, 10. Maďarsko, 11. Švédsko, 12. Rumunsko, 13, Srbsko, 14. Poľsko, 15. Česko, 16. Slovinsko

• 2020: Nórsko

Domov»Halové športy»Hádzaná»Nórky opäť ovládli európsku hádzanú, na tróne vystriedali finálové súperky