Popradský útočník Janne Tavi pred brankárom Dominikom Riečinským.
Popradský útočník Janne Tavi pred brankárom Dominikom Riečinským. (Autor: TASR)
TASR|28. dec 2020 o 19:16

V derby víťazstvá Nitry či Zvolena.

BRATISLAVA. Hokejisti Popradu zvíťazili v pondelňajšom zápase 25. kola najvyššej slovenskej súťaže nad hráčmi Košíc 3:0. Ukončili tak sériu štyroch prehier a zároveň si upevnili prvé miesto v tabuľke.

Zverenci Petra Mikulu rozhodli o osude stretnutia v druhej tretine, keď v priebehu necelých piatich minút strelili všetky tri góly.

Skóre stretnutia otvoril Matúš Paločko, v oslabení skóroval bývalý košický útočník Dávid Skokan a vydarený úsek hry zakončil Michael Vandas.

Poprad má v tabuľke naďalej len minimálny náskok, pretože Slovan Bratislava otočil domáci duel s Duklou Trenčín z 1:3 na konečných 4:3.

Mužstvo okolo kapitána Michala Sersena tak vrátilo prehru svojmu rivalovi, ktorú na Zimnom štadióne Pavla Demitru utŕžilo ešte 4. decembra.

Odvtedy vyhral Slovan všetkých sedem ligových duelov. Ten s Trenčínom rozhodol v 53. min Brendan O'Donnell, ktorý ťažil z akcie Mariána Studeniča.

Momentky zo zápasu: Slovan - Trenčín: fotogaléria

28.12.2021

Zaujímavé stretnutie sa odohralo vo Zvolene. Domáci hokejisti viedli po prvej tretine nad majstrovskou Banskou Bystricou 3:0 a zdalo sa, že v prestížnom derby poľahky získajú tri body.

Súper sa však nevzdal. Druhú časť vyhral aj vďaka dvom gólom Martina Faška-Rudáša 4:1 a vyrovnal skóre duelu. O víťazovi rozhodlo až predĺženie, ktoré po 32 sekundách ukončil domáci Ben Betker.

V ďalšom derby sa tešili z víťazstva hráči Nitry, ktorí zdolali Nové Zámky 6:4. Chlieb sa lámal až v záverečnej tretine, pred ktorou bolo skóre nerozhodné. V 57. minúte však skóroval 20-ročný útočník Jakub Minárik a dve sekundy pred koncom trafil do prázdnej bránky Adrián Holešinský.

Vo veľmi zlých domácich výkonoch pokračuje maďarský Miškovec. V pondelok podľahol Michalovciam 1:2 a na vlastnom štadióne prehral siedmy zápas v sérii. Naopak, nezaváhala Detva, ktorá porazila Liptovský Mikuláš 4:1.

Tipos extraliga - 25. kolo:

Poprad - Košice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 26. Matúš Paločko (Dalhuisen, Brejčák), 29. Skokan (Haščák), 30. Vandas (Livingston, Brejčák).

Rozhodovali: Müllner, Hronský - Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec, Jevoš - Haščák, Skokan, Svitana - Vandas, Preisinger, Handlovský - Tavi, Bjalončík, Livingston - Matúš Paločko, Matej Paločko, Hajnik

Košice: Riečický - Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin, Demek - Belluš, Réway, Chovan - Milý, Mráz, Klhůfek - Frič, Vrábeľ, Jokeľ - Krasničan, Havrila, Nagy

Slovan Bratislava - Trenčín 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Šišovský (Gašpar, Studenič), 20. Rapáč (Ališauskas), 37. Gašpar (O'Donnell, Meszároš), 53. O'Donnell (Studenič, Meszároš) - 15. Bokroš (Okuliar, Haščák), 18. Okuliar (Sádecký, Kettunen), 20. Haščák (Ferenyi, Krajč).

Rozhodovali: Snášel, Valach - Jedlička, Durmis, vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Rapáč - Okuliar obaja 10 min za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Parks - Valach, Maier, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Beňo, Bačik - Rapáč, Bortňák, Buček - O'Donnell, Urbánek, Gašpar - Studenič, Kytnár, Šišovský - Lepskij, Petráš, Kundrík

Trenčín: LaCouvee - Lemcke, Ackered, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Zeleňák - Berisha, Kettunen, Okuliar - Bezúch, Paukovček, Hecl - Kukuča, Rehuš, Sádecký - Krajč, J. Švec, Ferenyi - Haščák

Hlasy po zápase:

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Dôležité bolo, že sme znížili stav z 1:3 na 2:3 pred koncom prvej tretiny. Do druhej sme vstúpili s tým, že musíme viac zabezpečiť obranu, ale aj napriek tomu sme sa nevyhli chybám. Mali sme tam aj dosť šťastia, keď bol trenčiansky hráč sám pred bránkou, no ani my sme nevyužili množstvo šancí. Nakoniec sa to podarilo a sme vďační, že sme po peknej akcii dvoch na jedného strelili víťazný gól. Mužstvu patrí vďaka, napriek tomu, že máme zranených hráčov, lídrov, každý bojuje o svoje miesto tak, ako sa patrí."

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Zápas bol vyrovnaný, boli nejaké fázy, keď sme boli lepší my a nejaké, keď bol lepší Slovan. Oba tímy mali možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Aj v presilových hrách to bolo vyrovnané. My sme urobili z môjho pohľadu jednu stupídnu chybu navyše. Určite sme si nezaslúžili tento zápas prehrať, no nemôžeme sa hrnúť za stavu 3:3 pri hre štyroch na štyroch bezhlavo do útoku. Nechali sme si streliť takýto gól. Bolo tam z našej strany nasadenie, mali sme dostatok šancí, no bohužiaľ odchádzame bez bodu."

Zvolen - Banská Bystrica 5:4 pp (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. J. Mikúš (Puliš, R. Bondra), 15. Kelemen (Kubka, Stupka), 20. Nuutinen (Melancon, Zuzin), 30. Kelemen (Puliš. J. Mikúš), 61. Betker (Kelemen, Nuutinen) - 26. J. Sukeľ, 29. Faško-Rudáš (Lamper, Žiak), 32. Kabáč (Breton), 39. Faško-Rudáš (Tamáši, Lamper).

Rozhodovali: Baluška, Žák - J. Konc ml., D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zvolen: Rahm - Hraško, Betker, Melancon, Ivan, Kotvan, Kubka, Meliško - Puliš, J. Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Helewka, Zuzin - Stupka, Tibenský, Kelemen - Chlepčok, Gubančok, Marcinek

Banská Bystrica: Belányi - Žiak, Ďatelinka, Breton, Crevier-Morin, Petrinec, Demo - Lamper, D'Aoust, J. Sukeľ - Faško-Rudáš, Winquist, Mistele - Marek Sloboda, Tamáši, Kabáč - Vybíral, O. Giertl, Vyhonský

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Prvá tretina bola dobrá, mali sme v nej tlak, nechýbala agresivita. V tej druhej sa dostavil výpadok a súper sa na nás dotiahol. Je to ponaučenie pre mužstvo. Zápas musí odmakať celých 60 minút, ak chce byť úspešné za tri body. Aj dva nás však tešia, bolo to derby, dali sme napokon víťazný gól v predĺžení, za čo sme radi. Dvadsaťminútový výpadok si už do budúcna nemôžeme dovoliť, ten nás mrzí."

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "S bodom sme spokojní. V prvej tretine sme predviedli naivný hokej, súper nás za to vytrestal. V druhej tretine sme sa viac zorganizovali, niečo sme si pred ňou povedali v šatni a odzrkadlilo sa to. Vyrovnali sme na 4:4. V tretej už žiadne mužstvo nechcelo predovšetkým inkasovať, hralo sa tak o víťazný gól. V predĺžení sme ho inkasovali napokon my po taktickom nezvládnutí. Myslím si, že Zvolen bol o ten jeden bod lepší."

Miloš Kelemen, strelec dvoch gólov Zvolena: "Mrzí nás strata bodu, mali sme to dobre rozohrané. Po prvej tretine sme viedli 3:0, no neviem povedať, čo sa s nami potom stalo. Akoby sme prestali hrať. Nedali sme góly a súper to využil. Vyhrali sme napokon po predĺžení, aj to sa ráta, dva body tiež. Mňa tešia taktiež moje góly. Som rád, že som prispel k výhre, len škoda, že to nie je výhra za tri body."

Nitra - Nové Zámky 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Góly: 12. Vitáloš (Zech, Tvrdoň), 16. Minárik (Kollár, Slovák), 17. Holešinský (Pätoprstý), 35. Pätoprstý (Fominych, Holešinský), 57. Minárik (Šiška), 60. Holešinský (Šťastný, Švarný) - 13. Hain (Doggett, G. Clarke), 17. Bajtek (Roman, Rogoň), 30. Seppänen (Majdan, Holenda), 34. Majdan (Okoličány, Holenda)

Rozhodovali: Tvrdoň, Goga - Kacej, Synek, vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Slovák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, Rogoň (Nové Zámky) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: A. Nagy - Cardwell, Mezei, Bodák, Švarný, Zech, Vitaloš, Mir. Pupák - Hrnka, M. Slovák, Tvrdoň - Žitný, A. Šťastný, A. Kollár - Pätoprstý, Holešinský, Fominykh - Múčka, Šiška, J. Minárik - O. Molnár

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, King, Brandt Clarke, P. Mikuš, M. Roman, Šeliga - Okoličány, Seppänen, Majdan - Zahradník, Doggett, Graeme Clarke - Rogoň, Bajtek, Števuliak - F. Tóth, Ondrušek, Fereta

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Mňa potešilo, že sme dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj. V závere bolo viacero šancí. Buď nájazd Tvrdoňa alebo na lopate to mal Kollár. Rozhodli možno trochu netradiční strelci ako Minárik alebo Holešinský či Vitáloš."

Martin Hrnčár, tréner Nových Zámkov: "Dostali sme šesť gólov, dali sme štyri a prehrali sme zápas. Myslím si, že sme mali šancu otočiť zápas na našu stranu a vyhrať. Najväčším problémom bola hra v našom obrannom pásme. Robili sme veľké individuálne chyby. Znovu tiež nevyužitie presilových hier, ktorých sme mali dosť. Myslím si, že sme mali aj dosť striel a šanci na to, aby sme ich premenili."

Miškovec - Michalovce 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Vas (Magosi, Egle) - 24. Korhonen (Lalancette, Southorn), 44. Galamboš (Southorn, Török).

Rozhodovali: Kalina, Korba - Janiga, Bogdaň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Miškovec: Adorján - Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Láda, Vojtkó, Rauhauser, Fazakas - Egle, Vas, Flick - Révész, Lövei, Csányi - Magosi, Galanisz, Rokaly - Miskolczi, Ritó

Michalovce: Tomek - Louis, Ventelä, Mihálik, Southorn, McCormack, Ťavoda, Češík, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Šoltés, Suja, Regenda - Mašlonka, Bartánus, Takáč - Török, Galamboš, Chalupa

Liptovský Mikuláš - Detva 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 29. Bača (Nemec, Haluška) - 19. Ľupták (V. Fekiač), 23. Korím (Ľupták), 31. Ščurko (V. Fekiač), 51. Gachulinec (Sýkora, Valent).

Rozhodovali: Stano, Orolin - Vyšný, Stanzel, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Tullio (Lip. Mik.) 10 min. OT za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Pavúk, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Rusina, Droppa - Rud. Huna, Uhrík, Štrauch - Michalík, Lištiak, Hamráček - Portokalis, McShane, Tullio - Matej Bača, Nemec, Haluška

Detva: Petrík - F. Fekiač, Korím, Jendroľ, Rymsha, Gachulinec, Lalík, Bakala - Ščurko, V. Fekiač, Ľupták - Charbonneau, Čacho, Cox - Curry, Valent, Sýkora - Žilka, T. Klíma, Askarov - Halama

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad si upevnil pozíciu lídra tabuľky, Slovan predviedol vydarený obrat