Rakúsky brankár trápil favorita, v priemere mal zákrok každú minútu

Rakúsky brankár Sebastian Wraneschitz v zápase proti Švédsku.
Rakúsky brankár Sebastian Wraneschitz v zápase proti Švédsku. (Autor: SITA/AP)
Miroslav Kováčik|29. dec 2020 o 03:39

Severania sú naďalej stopercentní.

Rakúsko - Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 18. Gunler (Johansson, Holmström), 25. Niederbach (Söderström, Raymond), 31. Gunler (Holmström, Berglund), 53. Raymond (Holtz, Sundsvik)

Rakúsko: Wraneschitz – Necesany, Lindner, Pallierer, Pfeffer, Kutzer, Posch – Theirich, Unterweger, Peeters – Rossi, Kasper, Hochegger – Harnisch, Thaler, Böhm – Wallner, Pauschenwein, Tschofen – Krainz, van Ee

Švédsko: Alnefelt – Björnfot, Andrae, Söderström, Johansson, Berglund, Brännstam, Hedström – Kvist, Raymond, Sundsvik – Holtz, Holmström, Costmar – Gunler, Söderblom, Niederbach – Heineman, Nybeck, Wikström – Olausson

EDMONTON. Hokejisti Švédska potvrdili úlohu favorita a zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

Rovesníkov z Rakúska zdolali 4:0 a B-skupinu vedú s plným počtom bodov.

Od začiatku zápasu mali Švédi jasnú prevahu. Prvú tretinu vyhrali na strelecké pokusy 22:1, ale ujalo sa iba zakončenie Noela Gunlera v presilovej hre.

Rakúšanom sa nedisciplinovanosť nevyplatila ani v 25. minúte, keď s prispením korčule skóroval 18-ročný útočník Theodor Niederbach.

O šesť minút neskôr druhýkrát v zápase predviedol gólové zakončenie švihom Gunler a v tretej tretine po krásnej kombinácii a nezištnej prihrávke Alexandra Holtza uzavrel gólový účet duelu Lucas Raymond.

Rakúšania stále čakajú na prvý gól na turnaji, pretože vo svojom úvodnom zápase podľahli hráčom USA jednoznačne 0:11.

Paradoxne, za ich najlepšieho hráča bol vyhlásený obranca Luis Linder, hoci brankár Sebastian Wraneschitz predviedol až 61 úspešných zákrokov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rakúsky brankár trápil favorita, v priemere mal zákrok každú minútu