7.Andrzej StekalaPoľsko273,3
8.Philipp AschenwaldNemecko273,0
9.Anže LanišekSlovinsko270,1
10.Žiga JelarSlovinsko269,8

OBERSTDORF. Nemecký skokan na lyžiach Karl Geiger sa stal víťazom úvodného podujatia 69. ročníka Turné štyroch mostíkov. To sa konalo na jeho domácej pôde v Oberstdorfe.

Úradujúci majster sveta v letoch triumfoval s náskokom 2,8 bodu pred Poliakom Kamilom Stochom. Tretí skončil Nór Marius Lindvik.

Štvrtý bol jeho krajan a líder celkového poradia Svetového pohára Halvor Egner Granerud, ktorý pred Turné vyhral päť súťaží za sebou.

Geiger si vytvoril dobrú pozíciu už po 1. kole, keď pristál na značke 127 m a usadil sa na čele o 1,3 bodu pred Lindvikom. V druhom kole zaletel do vzdialenosti 136,5 m a slávil siedmy individuálny triumf v SP, prvý na Turné.

Ukončil tak päťročné nemecké čakanie na víťazstvo na prestížnom podujatí.

Jeho úspech je o to cennejší, že tesne po zisku zlatej medaily na MS v letoch v slovinskej Planici sa nakazil koronavírusom. Nad jeho štartom na Turné visel otáznik a zelenú dostal až v nedeľu.

"Vyšli mi dva perfektné skoky. Prvé kolo bolo brutálne, no dokázal som sa vyrovnať s náročnými podmienkami. Hoci ma tesne po MS v letoch v Planici pozitívne testovali, snažil som sa na Turné pripraviť čo najlepšie.

Som šťastný, že sa mi to podarilo, cítim veľkú úľavu," uviedol Geiger v rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu ZDF.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Nad jeho štartom visel otáznik, teraz je lídrom Turné štyroch mostíkov