Slováci vyzvú víťaza druhej skupiny, Švédi prišli o skvelú sériu

Momentka zo zápasu Nemecko - Švajčiarsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021.
Momentka zo zápasu Nemecko - Švajčiarsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. dec 2020 o 02:41

Jasný zápas sa zmenil na drámu.

EDMONTON. Nemecko postúpilo do štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 20 rokov 2021 v kanadskom Edmontone.

V priamom súboji o postup medzi elitnú osmičku zdolalo Švajčiarsko 5:4, hoci po dvoch tretinách viedlo suverénne 4:0. O výhru Nemecka sa postarala najmä dvojica John-Jason Peterka (3+2) a Tim Stützle (2+3).

Triumf Nemecka znamená, že Slovensko postúpi do štvrťfinále zo štvrtého miesta a bude v ňom bojovať proti víťazovi B-skupiny.

Bude ním jeden z trojice Švédsko, USA a Rusko.

V šlágri stredajšieho programu zvíťazili Rusi nad Švédmi 4:3 po predĺžení. O ich výhre rozhodol necelých šesť sekúnd pred koncom pridaného času 18-ročný útočník Marat Chusnutdinov.

Severania tak na MS tejto vekovej kategórie prehrali vôbec prvý zápas v základnej skupine od roku 2007. Ich neuveriteľná séria trvala 54 zápasov.

"Sme tu, aby sme vyhrali zlato. Na zápasoch v skupine až tak nezáleží. Najviac musíte zabrať, keď ide o všetko. Táto prehra nás posilní a dúfame, že to zajtra bude lepšie," vyjadril sa kapitán švédskeho tímu Philip Broberg.

Pre Švajčiarsko sa turnaj končí, keďže tento rok pre pandémiu koronavírusu nevypadáva z elitnej kategórie nikto.

MS v hokeji do 20 rokov 2021 - výsledky za stredu (30. december)

A-SKUPINA

Góly: 9. Lundell (Simontaival, Pyyhtiä), 27. Niemelä (Lundell), 29. Simontaival (Lundell, Niemelä), 47. Hatakka (Hirvonen), 48. Helenius (Korhonen), 54. Helenius (Korhonen)

• Švajčiarsko - Nemecko 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)

Góly: 50. Delemont (Allenspach, Canonica), 51. Dahler, 59. Meier (Allenspach), 60. Knak (Meier, Baragano) - 5. Peterka (Stützle, Elias), 10. Stützle (Elias, Peterka), 18. Peterka (Stützle, Alberg), 34. Stützle (Peterka), 58. Peterka (Stützle)

B-SKUPINA

• Rusko - Švédsko 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. Afanasjev (Abramov, Gricjuk), 20. Amirov (Podkolzin, Chusnutdinov), 50. Kirsanov (Kňazev, Amirov), 65. Chusnutdinov (Amirov, Čisťakov) – 15. Costmar (Gunler, Holmström), 36. Holtz (Sundsvik, Andrae), 59. Gunler (Holtz, Söderström)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci vyzvú víťaza druhej skupiny, Švédi prišli o skvelú sériu