Česi si postup postrážili, po slabšom úvode deklasovali súpera

Hokejisti Česka sa tešia zo streleného gólu.
Hokejisti Česka sa tešia zo streleného gólu. (Autor: SITA/AP)
Športové prenosy SME|31. dec 2020 o 17:00

Nováčik končí na turnaji bez bodu.

Česko - Rakúsko 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Góly: 27. Kubíček (Raška, Vitouch), 33. Lang (Haš, Svozil), 39. Lang (Myšák, Kubíček), 40. Přikryl (Mužík, Beránek), 42. P. Novák (Raška, Jiříček), 57. Jiříček (Vitouch, P. Novák), 60. Myšák (Lang, Teplý)

EDMONTON. Hokejisti Česka postúpili na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov 2021 do štvrťfinále. V silvestrovskom zápase o všetko zdolali Rakúsko jednoznačne 7:0 a v skupine B obsadili konečnú štvrtú priečku.

Česi sa s nováčikom elitnej kategórie dlho trápili a nevedeli nájsť recept na brankára Sebastiana Wraneschitza. Stopercentnú úspešnosť mu až v 27. minúte pokazil Šimon Kubíček, ktorý skóroval s prispením ľavej žrde.

O päť minút neskôr zvýšil na 2:0 Martin Lang a na konci druhej tretiny Česi definitívne zlomili svojho súpera. V 39. minúte strelil druhý gól v zápase Lang a o 76 sekúnd neskôr sa do listiny strelcov zapísal aj Filip Přikryl.

V záverečnej tretine favorit kontroloval hru a mal veľa ďalších príležitosti. Hneď niekoľko mal útočník Michal Teplý, ale naďalej čaká na prvý gól na turnaji.

Skóre duelu upravili Pavel Novák, David Jiříček a Jan Myšák.

Pre Rakúsko sa turnaji končí, ale vzhľadom na situáciu okolo pandémie koronavírusu bude hrať v najvyššej kategórii aj o rok. V Edmontone v štyroch zápasoch nezískalo ani bod a dosiahlo pasívne skóre 1:29.

ONLINE PRENOS: Česko - Rakúsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina B 2020/2021
31.12.2020 o 20:10
Česko
7:0
(0:0, 4:0, 3:0)
60' minúta
Rakúsko
Góly a asistencie: 27. Kubíček, 33. Lang (Haš, Svozil), 39. Lang (Myšák, Kubíček), 40. Přikryl (Mužík), 42. P. Novák (Raška, Jiříček), 57. Jiříček (Vitouch, P. Novák), 60. Myšák (Lang, Teplý). Rozhodca: Garon, Kowalski – Foster, McGowan.
Aj tretia tretina ešte ponúkla presné zásahy a to konkrétne tri. Česko napokon uštedrilo Rakúsku debakel 7:0 a postupuje do štvrťfinále zo štvrtého miesta a musí si ešte počkať na svojho súpera. Buď to bude Kanada alebo Fínsko. Pre Rakúsko sa tento šampionát skončil, ale v najvyššej kategórii sa predstaví aj o rok.

V tejto chvíli vám ďakujem za pozornosť pri tomto prenose. Rovnako vám ďakujem, že ste nám zachovávali priazeň počas celého kalendárneho roka 2020, ktorý bol pre každého veľmi náročný. Aj v novom kalendárom roku 2021 vám budeme prinášať naše online prenosy z rôznych športových podujatí. Prajem vám ešte pekný silvestrovský večer, ktorý je taký špecifický, príjemné posledné chvíle v tomto roku a všetkým nám želám šťastný nový rok 2021. Spoločne dúfajme, že bude oveľa lepší a že naše životy sa postupne vrátia do normálu a znova budeme mať radosť zo života. Dúfajme aj, že sa budú mocť uskutočniť všetky veľké športové podujatia.

Dočítania priatelia!
59:34
59:34
goalČesko dalo gól!

V samom závere tretej tretiny sa trafil ešte aj JAN MYŠÁK! Po prebratí puku tvrdo vystrelil a puk sa od tyčky odrazil do siete – 7:0!
Asistencie: Martin Lang, Michal Teplý.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj tohto zápasu!
57:06
Rakúsku už ubiehajú jeho posledné chvíle na tomto šampionáte. Žiaľ, bude sa musieť zaobísť bez bodov, ale do nižšej kategórie tento rok nikto nevypadáva.
56:45
56:45

Tak predsa len je tu ešte presný zásah českého výberu a v tenisovom žargóne môžme povedať že Rakúsko dostalo kanára! Od modrej čiary prišlo tvrdé zakončenie v podaní DAVIDA JIŘÍČKA a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 6:0!
Asistencia: David Vitouch, Pavel Novák.
56:27
Z otočky to skúšal Raška, ale jeho zakončenie vyprášilo Wraneschitzove betóny.
55:18
Do zakončenia sa dostal Böhm, ale rakúsky hokejista poslal puk mimo troch žrdí českej bránky.
54:49
Keď sa pozrieme na štatistiku vylúčení, tak to bolo len jedno a konkrétne na rakúskej strane. Dnes sa hrá teda disciplinovane.
54:06
Sme už v záverečnej časti tohto stretnutia. Znova sledujeme kombináciu českého výberu v útočnom pásme.
53:41
Český hokejista Suhrada to znova skúšal od modrej čiary, ale jeho pokus smeroval len do bočnej siete.
52:18
Istý zákrok si teraz pripísal český brankár Malík, poradil si so zakončneím od Tschofena a naďalej si drží čisté konto.
51:56
Myšákové zakončenie sa teraz na bránku nedostalo, Česko pokračuje v kombinácii v útočnom pásme.
51:13
importantPekná prihrávka od Langa smerovala na hokejku Teplého, ten sa snažil zakončovať na bližšiu tyč, ale Wraneschitz sa rýchlo presunul a zabránil gólu!
50:35
Sme už v druhej polovici poslednej tretej tretiny. Česko vyhráva nad Rakúskom 5:0 a smeruje do štvrťfinále!
50:05
Nasleduje reklamná prestávka.
49:31
Český výber teda ešte pokračuje vo svojej aktivite a snaží sa ešte pridať ďalší presný zásah. Uvidíme, či sa mu to v zostávajúcich minútach podarí.
49:16
A ani Kučeřík neprekonal rakúskeho brankára, puk je zrazený na ochranú sieť a Česko ešte získava buly v útočnom pásme.
48:18
Suhrada to skúšal od modrej čiary, Wraneschitz však úspešne zasiahol a vyrazol puk do bezpečia. Rakúsky brankár aj keď inkasoval päť gólov, dnes je oporou svojho tímu.
47:36
Toto bola pekná spolupráca českého výberu, na jej konci stál Koffer, ale jeho pokus na bránku neprešiel.
47:15
Posledná tretia tretina už pokračuje ďalej. Česko sa snaží nadviazať na svoju útočnú aktivitu.
46:40
Zakázané uvoľnenie Rakúska.
45:46
Už môžme teda konštatovať, že Česko je postupujúcim do štvrťfinále. Hrá sa len o konečnú podobu výsledku tohto stretnutia.
45:16
Zakončenie od Vitoucha putovalo do Wraneschitzovej lapačke.
45:02
Zakázané uvoľnenie Česka.
44:15
A ďalší útok rakúskeho výberu. Rossi bol v ideálnej pozície na skórovanie, ale jeho bekhend minul bránku súpera.
43:47
Ale na pozore sa teraz musel mať aj český brankár Malík, so strelou od Pettersa si poradil a naďalej si drží čisté konto.
43:06
Rakúsko je pred vlastnou bránkou v jednom ohni. Česku takto výborne zvládnutý zápas môže veľmi psychicky pomôcť do švrťfinálového súboja.
42:05
Česko je aj naďalej pri ofenzívnej chuti a kombinuje v útočnom pásme. Zrejme dnes ešte uvidíme nejaký ten presný zásah.
41:39
41:39

Výborný vstup českého výberu do tretej tretiny a je tu piaty gól v rakúskej bránke! Po kombinácii v útočnom pásme sa dostal k puku PAVEL NOVÁK, ten sa otočil a peknou strelou prekonal bezmocného rakúskeho brankára – 5:0!
Asisetncie: Adam Raška, David Jiříček.
40:31
Individuálne sa skúšal presadiť Teplý, ale nepodarilo sa mu prejsť cez obranu súpera. Český hokejista si pýtal faul, ale ten sa nepíska.
40:10
Je tu posledná tretina tohto stretnutia. Rakúsko vyhralo buly a skúša preniknúť do útočného pásma. Pre rakúsky výberj e to už zrejme posledná tretina na tomto šampionáte.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Prostredná tretina tohto stretnutia je už minulosťou a tá už bola bohatá na góly. Česko postupne zaznamenalo štyri presné zásahy a o osude zápasu by tak malo byť rozhodnuté ako aj o postupujúcom do štvrťfinále.

Čaká nás ešte posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:56.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
39:28

No a zakrátko tu je štvrtý gól českého výberu! Zrodilo sa prečíslenie, Mužík poslal puk na FILIP PŘIKRYL a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 4:0!
Asistencie: Radek Mužík.
38:11
38:11

A tretí gól českého výberu prichádza práve teraz! Myšák poslal puk na voľného MARTINA LANGA a jeho strela putovala do brankára Wraneschitza do horného rohu bránky – 4:0!
Asistencie: Jan Myšák, Šimon Kubíček.
37:06
Rakúsko sa opäť musí len brániť, prípadný tretí gól by už im vziať zrejme aj teoretickú šancu na postup.
36:28
Mužíkové zakončenie smerovalo do nôh brankára Wraneschitza.
35:16
Dostávame sa do záverečnej časti druhej tretiny. Česku prostredná čast zápasu vychádza ideálne, dalo dva góly a s postupom nemá žiadne problémy.
34:48
Wraneschitz si pripsuje ďalší veľmi dobrý zákrok, táto česká kombinácia sa tak gólom nekončí.
34:21
Je tu ďalšia reklamná prestávka.
34:16
Wraneschitz si poradil so zakončením od Teplého, puk schoval v lapačke a Česko tak ešte získava buly v útočnom pásme.
33:31
Rakúsko sa však ešte nevzdáva a teraz sa dokonca dostalo do útočného pásma. Česko sa ale ubránilo a už má puk na svojich hokejkách.
33:15
Český výber vyhráva o dva góly a pohodlne kontroluje tento zápas. Zatiaľ to teda vyzerá, že sa papierové predpoklady naplnia.
32:05
32:05
Gól strelil MARTIN LANG. Česko dalo svoj druhý gól v tomto zápase ale ešte sa znova všetko skúmalo na videu a aj tento presný zásah českého výberu je právoplatný! Haš zakončoval v neprehľadnej situácii a jeho pokus tečoval Lang do siete. Teplý však bol sotený súperom do brankára a Lang tečovla do odkrytej bránky. Gól napokon platí a je tu stav 2:0!
Asistencie: Martin Haš, Stanislav Svozil.
31:16
Druhá tretina pokračuje ďalej. Po strelenom góle Česka čakáme na ďalší zaujímavý moment, česko sa snaží pokračovať vo svojej aktívnej hre.
30:46
30:15
Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Česko vyhráva nad Rakúskom 1:0 a stále je tak postupujúcim celkom do štvrťfinále.
29:38
Už sme dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli, sú tú zakázané uvoľnenia a nepresné prihrávky.
28:43
A je tu ďalšie zakázané uvoľnenie českého výberu.
28:32
Tento pokus o rýchly útočný výpad Česku nevyšiel, je z toho zakázané uvoľnenie.
27:46
Postupové šance Česka tak ešte viac narástli. No uvidíme, čo nám ešte zvyšok tohto stretnutia prinesie, Rakúsko má stále šancu to ešte zvrátiť.
27:10
Český výber pokračuje vo svojej útočnej aktivite naďalej, strelený gól mu dodal vietor do plachiet.
26:21
26:21

Aktivita českého výberu je korunovaná gólom! Gól síce ešte muselo potvrdiť, kedže to bola hraničná situácia ohľadom postavenia hráča v bránkovisku, ale gól platí. Gól strelil ŠIMON KUBÍČEK, ktorý získal puk, vylepšil si streleckú pozíciu a jeho zakončenie končí za Wraneschitzom – 1:0! Otázne bolo postavenie cloniaceho Nováka, ale konzultácia s videom bola rýchla a tak Rakúsko prehráva o jeden gól.
25:36
Aj v druhej tretine Rakúsko hrozí hlavne z brejkov, ale treba konštatovať, že Česko je oveľa aktívnejšie v druhej tretine.
24:34
importantWraneschitz vyrážal nebezpečný pokus svojim ramenom a puk skončil na brvne! Rakúsko znova podržal brankár a na úvodný gól stále čakáme!
23:54
Kapitán rakúskeho výberu Rossi potiahol puk do útočného pásma, tam mu však chýbali spoluhráči.
23:31
Česko však už postupne rozbieha svoju kombináciu v útočnom pásme, ale defenzíva súpera je neomylná a stále si svoju práci odvádza úspešne.
22:46
Rýchle útočné výpady sa teraz striedajú na oboch stranách. Defenzívy aj obaja brankári sa musia mať na pozore.
22:06
importantA je tu aj prvá veľká šanca pre Česko v druhej tretine! K puku sa dostal Novák, prešiel cez obrancu súpera ale Wraneschitza sa mu prekonať nepodarilo!
21:10
Vyzerá to ešte na veľký boj o štvrťfinále. Česko môže byť predsa len trocha uvoľnenejšie, keďže mu na postup stačí aj jeden bod.
20:16
importantVeľká šanca pre Rakúsko! Po chybe českej defenzívy sa dostal Peeters k puku a následne bol sám pred Malíkom, jeho blafák mu však nevyšiel a bránku napokon ani netrafil!
20:10
Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Rakúsko.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodná tretina tohto dôležitého stretnutia je už minulosťou. Napokon sme v nej gól nevideli, drvivý tlak si dokázalo vyvíjať Česko, ale Rakúsko podržal brankár Wraneschitz, ale vo veľa prípadoch vyborne pracovala aj obrana. Rakúšania hrozili hlavne z brejkov a takisto mali gólové príležitosti, Malík však bol takisto stopercentný.

Česku v podstate na postup stačí aj jeden bod a ten má momentálne vo vrecku. Uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 20:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
Už to teda vyzerá, že sa gólu v prvej tretine nedočkáme.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:10
Sme v záverečnej časti prvej tretiny. Česko stále diktuje tempo hry, ale musí si dávať veľký pozor na rakúske rýchle brejky.
17:33
importantLang posielal puk pred rakúsku bránku, Myšákovi chýbal kúsok, aby dočiahol puk a mohla z toho byť nebezpečná príležitosť!
16:54
Česko zahralo svoju prvú presilovku veľmi zle, na súperovho brankára vyslalo len jednu strelu.
16:34
Rakúsko v plnom počte.
15:38
Zatiaľ táto početná výhoda nie je nijak pre Česko zaujímavá, poriadne sa favorit zápasu ešte nedostal do útočného pásma.
15:07
importantJe tu prvá presilovka Česka v tomto zápase, ale šancu malo v nej Rakúsko! V oslabení sa do dobrej pozície dostal Harnisch, ale Malík výborne zasiahol svojou hokejkou.
14:34
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Marco Rossi – 2 min., sekanie).
14:28
importantA teraz je tu šanca aj pre Česko! Raška z dobrej pozície prekvail svojim spôsobom zakončenia, ale pozorný Wraneschitz je oporou Rakúska!
14:07
importantNo ale pozor! Teraz je tu zaujímavá šanca pre Rakúska a tá mohla skončiť aj gólom! Klikorka zle rozohral puk a prirpavil túto šancu súpera, Hochegger tvrdo vystrelil a Malík mal čo robiť, aby mu puk nevypadol pred Harnischa, ktorý chcel tečovať.
13:50
Zakrátko sa o strelu postaral Teplý, ale jeho pokus tečovala rakúska obrana do bezpečia.
13:16
Koffer sa dostal k puku a skúsil to strelou z uhla. Wraneschitz bol však pozorný, pripisuje si úspešný zákrok a hra je prerušená.
12:38
Drvivý tlak českého výberu stále trvá, ale želaný efekt v podobe gólu to neprináša.
12:17
Ofsajd prerušil tento útočný výpad Česka.
11:45
Veľký tlak českého výberu pokračuje ďalej. Rakúsko sa však úspešne bráni a znova dostáva puk do bezpečia.
11:03
Šanca pre Česko! Myšák tečovanym pokusom ohrozil rakúsku bránku, následne však defenzíva súpera zasiahla a odpálila puk do bezpečia!
10:39
Ale aj Rakúsk ovie porhoziť a to hlavne z rýchlych brejkov. Favorit zápasu tak nesmie nič podceniť.
10:15
Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Česko aj naďalej diktuje tempo hry, ale na úvodný presný zásah ešte čakáme.
09:44
Českí hokejisti kombinovali v útočnom pásme, k strele sa napokon dostal Přikryl, ale jeho pokus na bránku neprešiel.
08:59
Wraneschitz podržal puk vo svojej lapačke a Česko získava ešte buly v útočnom pásme.
08:10
Prvá tretina pokračuje v rýchlom tempe ďalej, pri puku je Česko a snaží sa o prechod do útočného pásma.
07:44
Je tu prvá reklamná prestávka.
07:12
Teraz sa Rakúsku podarilo získať puk na hokejky a oslobodiť sa. Česko sa musí rýchlo vrátiť späť do svojho obraného pásma.
06:36
Na obraze hry sa nič nemení, Česko aj naďalej poriadne bije súpera v jeho pásme. Gól je už zrejme na spadnutie.
05:15
importantJe tu prvá veľká šanca tohto zápasu! Mal ju český výber, keď sa s pukom natlačil pred bránku Raška, ale Wraneschitz zneškodnil jeho pokus. Ešte sa o dorážku snažil Novák, ale neuspel.
05:10
V tomto zápase sa hrá o veľa. Uvidíme, komu sa napokon podarí postúpiť do štvrťfinále, očakáva sa postup Česka.
04:39
Strela od Hašeho končí v lapačke brankára Rakúska. Česko ako favorit tohto zápasu momentálne diktuje tempo.
04:18
Zápas sa začal vo veľkom tempe, prerušení je minimálne. Snáď čoskoro uvidíme aj prvé zaujímavejšie šance.
03:12
No a zasahovať teraz musel brankár Malík. Do zakončenia sa dostal Rossi, jeho pokus český brankár vyrazil na ochranú sieť a Rakúsko tak eešte získava buly v útočnom pásme.
02:46
Je tu ďalšie zakončenie od Česka, svojou strelou sa prezentoval Rychlovský, ale jeho pokus sa nevošiel medzi tri žrde.
02:11
K puku sa dostal Klikorka, jeho pokus švihom skončil na obrane súpera a Rakúsko vyváza puk do stredného pásma.
01:15
Zakrátko sa však český výber opäť dostáva pred súperovu bránku a rozbieha svoju kombináciu.
00:35
Lang posielal puk pred rakúsku bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov nedokázal zakončiť a tak k žiadnemu ohrozeniu bránky nedošlo.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Rakúsko. To dnes nastupuje v bielych dresoch, Česko v červených.
00:01
Ako sme si už určite všetci zvykli, začiatok zápasu sa mierne posunie.
Prajem príjemný posledný večer v roku 2020 všetkým fanúšikom hokeja. Šampionát hráčov do 20 rokov pokračuje ďalej, vrcholia boje v základných skupinách. V základnej skupiny B nás o malú chvíľu čaká stretnutie Česka a Rakúska, po ktorom spoznáme postupujúceho do štvrťfinále z tejto dvojice. Veľkým favoritom je Česko, ale Rakúsko má rovnako o motiváciu postarané a tak verme, že uvidíme kvalitné a zaujímavé stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným buly sa znova prihlásime.

Česko: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Kubíček, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Lang, Teplý, Myšák (C) – P. Novák, Vitouch, Raška – Přikryl, Beránek, Mužík – Najman (A), Rychlovský, Koffer

Rakúsko: Wraneschitz (Brandner) – Lindner (A), Necesany, Wimmer, Pfeffer, Posch, Pallierer, Kutzer – Kasper, Peeters, Rossi (C) – Hochegger, Harnisch (A), Thaler – Tschofen, Böhm, Wallner – Krainz, Unterweger, van Ee – Pauschenwein

Rozhodca: Garon, Kowalski – Foster, McGowan
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to Česka a Rakúska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

Silvester sa bude niesť v znamení vrcholenia bojov v základných skupinách. Práve v skupine B ešte nie je definitívne rozhodnuté o štvrťfinále. Česko má na svojom konte 3 body po prekvapivej výhre 2:0 nad Ruskom, ale vo zvyšných dvoch zápasoch so Švédskom a USA schytalo poriadne debakle (1:7 a 0:7) a tak bude v priamom súboji bojovať o štvrťfinále s Rakúskom. To ešte na turnaji nebodovalo ani raz, podľahlo USA výsledkom 11:0, Švédsku 4:0 a Rusku 1:7. Kedže sa v prípade rovnosti bodov berie do úvahy vzájomný zápas, stále môže Rakúsko postúpiť, ak zdolá v riadnom hracom čase Česko, ktorému tak na istý postup stačí aj jeden bod.

Favoritom tohto zápasu bude Česko, ale keďže aj Rakúsko má stále o čo hrať, nebude to ľahký zápas. Verme, že uvidíme zaujímavé stretnutie, pozývam vás na jeho sledovanie!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi si postup postrážili, po slabšom úvode deklasovali súpera