Real Sociedad sa dočkal víťazstva, Alavés nevyužil dlhú presilovku

Futbalisti Realu Sociedad na ilustračnom zábere.
Futbalisti Realu Sociedad na ilustračnom zábere. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. dec 2020 o 16:02

Baskické derby rozhodol Portu.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Sociedad zvíťazili vo štvrtkovom zápase 16. kola španielskej La Ligy nad domácim Athleticom Bilbao 1:0.

Jediný gól stretnutia padol už v piatej minúte, keď Mikel Oyarzabal dostal kolmú prihrávku za obrannú líniu a následne našiel osamoteného Portua.

Ten strelil už šiesty gól v aktuálnej sezóne.

Real Sociedad, ktorý aj krátko viedol ligovú tabuľku, ukončil sériu zápasov bez víťazstva. Tri body získal vôbec v prvom zápase z posledných desiatich.

Napriek spomenutej negatívnej sérii sa baskický klub drží na treťom mieste, no odohral vôbec najviac zápasov zo všetkých mužstiev súťaže.

Bilbao figuruje na dvanástom mieste so ziskom 18 bodov.

V druhom štvrtkovom zápase hralo Deportivo Alavés viac než 80-minútovú presilovku, ale na pôde Osasuny Pamplona iba remizovalo 1:1.

La Liga - 16. kolo:

• Athletic Bilbao - Real Sociedad 0:1 (0:1)

Gól: 5. Portu

• Osasuna Pamplona - Deportivo Alavés 1:1 (0:0)

Góly: 68. R. Torres – 75. L. Pérez (pen.), ČK: 8. R. Martínez (Osasuna)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Sociedad sa dočkal víťazstva, Alavés nevyužil dlhú presilovku