Slováci zdramatizovali zápas s USA, na šampionáte však skončili

Skvelý zákrok Šimona Latkóczyho pri šanci Alexa Turcotta.
Skvelý zákrok Šimona Latkóczyho pri šanci Alexa Turcotta. (Autor: SITA/AP)
Športové prenosy SME|2. jan 2021 o 20:00

Na MS do 20 rokov skončili ôsmi.

USA - Slovensko 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 11. Kaliyev (Boldy, Zegras), 32. Farinacci (Johnson, Berard), 37. Caufield (Zegras), 56. Farinacci (Brink), 59. Beniers (Brink) – 39. Kašlík (Nemec, Kolenič), 50. Sojka (Kňažko)

Rozhodovali: Guillaume Labonte, Mark Pearce – Guillaume Brunelle, Tarrington Wyonzek (všetci Kanada)

USA: Knight – Sanderson, Helleson, York, Faber (A), Johnson, Thrun (C), LaCombe, Skinner – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Colangelo.

Slovensko: Latkóczy – Mudrák (A), Golian, Nemec (A), Petrovický, Stacha, Kňažko, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Myklukha (C), Slafkovský – Kašlík, Sojka, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička.

EDMONTON. Slovenskí hokejisti do 20 rokov podľahli vo štvrťfinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie reprezentantom USA 2:5.

Tretíkrát za sebou tak obsadili na svetovom šampionáte ôsmu priečku, pričom rovnako v rokoch 2019 a 2020 dosiahli bilanciu jedna výhra a štyri prehry.

Zároveň nenapodobnili úspech partie okolo Tomáša Tatara či Jaroslava Janusa, ktorá v roku 2009 senzačne zdolala vo štvrťfinále práve USA.

Američania v semifinále vyzvú hráčov Fínska, ktorí zvládli severné derby proti Švédom. O druhú finálovú miestenku zabojujú domáci Kanaďania a Rusi.

Potrestali vylúčenie Mudráka

Američania začali aktívne a už od úvodu tlačili Slovákov, tých však viackrát podržal brankár Latkóczy. V 10. minúte však putoval na trestnú lavicu obranca Mudrák a Američania prvýkrát udreli.

Zegras prihral Boldymu za bránku, ten si všimol osamoteného Kaliyeva, ktorý bez ťažkostí strelou z prvej otvoril skóre - 1:0.

Momentky zo zápasu: USA - Slovensko : fotogaléria

3.1.2021

Slováci pokračovali v bojovnom výkone, ale bez efektu. Nevyužili ďalšiu presilovú hru, keď gólom neskončila ani strela Jelluša či dorážka Faitha.

Američania v prvej tretine súpera jasne prestrieľali pomerom 12:5, ale pred zvyšným priebehom duelu bolo ešte všetko otvorené.

Nádej vykresal gól Kašlíka

V úvode druhej tretiny sa do výbornej šance dostal Caufield, ale v úniku neprekonal slovenského brankára. Onedlho sa v podobnej šanci ocitol Turcotte, ale ani on svoj nájazd nepretavil na druhý americký gól.

Američania sa predsa dočkali v polovici duelu. Farinacci švihom vypálil od modrej čiary a puk sa cez klbko hráčov dostal za Latkóczyho chrbát. Slováci mohli okamžite odpovedať, ale Chromiakova strela skončila na žŕdke.

Na opačnej strane nepochodil Farinacci, ale po faule Faitha vybojoval aspoň presilovku. Vzápätí za Faithom putoval aj Turan a Američanom stačilo 24 sekúnd, aby potrestali dvojnásobné vylúčenie Slovenska.

Na 3:0 zvýšil vydarenou strelou zápästím Caufield.

Trojgólový náskok si však udržali iba necelé dve minúty. Kašlík sa snažil prenechať puk spoluhráčovi v tandeme, puk sa však odrazil od brániaceho hráča späť k nemu a slovenský útočník trafil presne - 1:3.

Slováci bojovali až do konca

Tretie dejstvo začalo tak ako prvé. Už po pár sekundách sa dostal cez slovenskú obranu Zegras, ale Latkóczy si poradil s jeho pokusom i dorážkou Turcotta.

Američania pokračovali v tlaku, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Naopak, v 48. minúte Helleson fauloval Kašlíka a Slováci zdramatizovali duel. Kňažko od modrej našiel voľného Sojku a ten šikovným tečom skóroval.

Prekvapenie sa napokon nekonalo, v 56. minúte sa dostal k puku za slovenskou bránkou Farinacci a individuálnou akciou prekvapil slovenskú obranu - 4:2.

Slováci v závere skúsili hru bez brankára. V momente ako sa Laktóczy dostal na striedačku však Američania získali puk, Beniers ho poľahky zaviezol až do slovenskej prázdnej bránky a stanovil konečný výsledok 5:2.

Za najlepších hráčov Slovenska na šampionáte vyhlásili brankára Šimona Latkóczyho a dvojicu obrancov - Dávida Mudráka a Šimona Nemca.

Hlasy po zápase (zdroj: IIHF):

Róbert Petrovický, tréner SR: "Viacerí chlapci ukázali veľký talent a potenciál. Musíme pokračovať v dobrej práci a veriť, že sa z nich stanú dobrí hráči. Nebáli sme sa dať šancu aj mladším. Keď budú makať, ešte sa zlepšia."

Samuel Kňažko, kapitán SR: "Myslím si, že sme hrali dobre. Našimi najlepšími hráčmi na turnaji boli brankári a aj v tomto zápase odviedol náš gólman skvelú prácu."

Šimon Latkóczy, brankár SR: "Úvod tretej tretiny nám vyšiel. Hrali sme ako tím. V šatni sme si povedali nejaké veci, že nás čaká asi posledných 20 minút na turnaji a chceme sa rozlúčiť najlepšie ako vieme. A myslím si, že sme to splnili."

ONLINE PRENOS: Slovensko - USA, štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Štvrťfinále 2020/2021
03.01.2021 o 04:30
USA
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 11. Kaliyev (Boldy, Zegras), 32. Farinacci (Johnson), 37. Caufield (Zegras), 56. Farinacci (Brink), 59. Beniers (Brink) – 39. Kašlík (Nemec), 50. Sojka (Kňažko). Rozhodca: Labonte, Pearce – Brunelle, Wyonzek (všetci Kanada).
Slovensko ukázalo sympatickú tvár na turnaji v zápasoch proti Švajčiarsku, Kanade i USA. Duely s Nemeckom a Fínskom neboli moc presvedčivé. Tímu chýbali útoční ťahúni, preto aj strelených gólov bolo menej. Viac sa asi očakávalo od draftovaného Chromiaka, nepôsobil v útoku tak, ako pre Nemcov zahrali Stutzle, či Peterka. Výborný turnaj odohral obranca Šimon Nemec, ktorý je vo svojom mladučkom veku veľkým prísľubom do budúcich rokov, podobne ako rovnako starý útočník Juraj Slafkovský.
Slovensko tak končí na ôsmom mieste, dnes bojovalo ako to išlo, ale na svojho súpera nestačilo. Najlepší traja hráči Slovenska na turnaji podľa direktoriátu: Latkóczy, Mudrák, Nemec.
Favorit nakoniec vyhral 5:2 a postupuje do semifinále. Slovenskí hokejisti ešte zabojovali v tretej tretine a znížili na 2:3, no v samotnom závere Farinacci poistil vedenie amerického tímu. Záverečný gól pri zúfalej power-play už len podčiarkol postup amerického tímu.
59:40
Slafkovského nahodenie z nulového uhla, Knight si dal pozor pri žŕdke.
58:36
58:36
goalUSA dalo gól!
V momente, kedy naskočil za brankára šiesty slovenský hráč, ušiel MATTHEW BENIERS a skóroval do prázdnej bránky. Je definitívne rozhodnuté.
Asistencia: Bobby Brink
58:04
Američania narúšajú rozohrávku súpera a nedovolujú hru bez brankára.
57:02
Turanský sa snažil prihrať pred bránku z pravej strany, ale dobre sa položil na ľad Helleson a zmaril túto snahu.
56:41
Boldy drží puk v útočnom pásme pri mantineli a zbiera sekundy, nejde za každú cenu po góle, pre Američanov je po poistení vedenia dôležité hlavne ubrániť.
55:46
55:46
Mudrák stratil puk vo vlastnom pásme, JOHN FARINACCI manévroval s pukom za bránkou, Golian sa nechal odlákať druhým americkým hráčom a Farinacci tak mohol spoza bránky urobiť pohyb pred bránu a prekonať Latkóczyho. Na americkej striedačke obrovská radosť.
55:16
Turan vyvážal puk, ale neprešiel cez stredné pásmo. Američania už budú dávať pozor a čakať na slovenské útoky v plnom zložení.
54:23
Caufield z uhla skúšal nájsť priestor v postavení Latkóczyho, ale ten dobre postavený, takže Caufield nastrelil len bočnú žŕdku.
54:00
Slafkovský videl pred bránkou Chromiaka, tak dokorčuľovaný puk chcel nastreliť do ohňa, ale neprešlo to na jeho spoluhráča.
53:32
Myklucha vyhral buly, Slafkovského strela nad bránu.
53:24
Američania nepustili Faitha s Jellušom ku kombinácii v útočnom pásme, následne vyhodili cez všetky čiary.
52:24
Farinacciho pokus z diaľky Latkóczy poslal vyrážačkou nad plexisklo.
51:52
Zrazu je sebavedomie slovenských hráčov úplne inde, čo teraz ukázal v napádaní Kňažko.
51:17
Dlhý pas od Kňažka, Chromiakovi chýbal kúsok, aby spracoval na modrej a ušiel Američanom.
51:09
Boldy nemal komu prihrať, vystrelil spoza beka, Latkóczy puk schoval vo výstroji.
50:38
A Američania otrasení, puk posielaju nepresne len na zakázané uvoľnenie. Slovensko má bližšie k zázraku.
49:50
49:50
goalSlovensko dalo gól! Slovensko využilo presilovku, Sandersonovo vyhodenie zastavil na modrej Kňažko, počkal kým Sojka bude pred bránkou a vyslal tam strieľanú prihrávku. Nekrytý DOMINIK SOJKA tečoval nechytateľne medzi betóny.
Asistencia: Samuel Kňažko
49:04
importantJellušova strela neprešla, následne v dorážke Mrázik, ale spomedzi kruhov neprekonal Knighta.
48:11
Napádaný Nemec strieľal z nepripravenej pozície, tak to aj dopadlo. Následne Američania puk vyhadzujú.
47:55
Vylúčenie v tíme USA (Drew Helleson – 2 min., podrazenie).
47:55
Aktívny Kašlík faulovaný v útočnom pásme, presilovka pre Slovensko.
47:07
Chromiak poslal na modrú puk Turanovi, ten prudko vypálil, ale puk bol zblokovaný mimo bránu, následne ešte Slafkovského pokus z druhej strany, no Knightovi nikto netienil výhľad, tak nemal problém.
46:34
Kaliyev nemal komu prihrať, tak pribrzdil na pravom kruhu a potom vyslal pokus smerom na bránu, Latkóczy keď puky vidí, chytá ich bez väčších problémov.
45:12
Američania hrajú stále aktívne dopredu, chcú pridať poisťujúci gól.
44:00
Slafkovského pokus od mantinelu nemal potrebné parametre, aby Knighta vystrašil, následne ešte mohol od modrej páliť Turan, no puk mu nesadol poriadne.
43:09
Sanderson nastrelil puk od modrej, Latkóczy vyrazil puk na ochrannú sieť.
42:36
York volil nastrelenie puku do útočného pásma, ale puk bol zblokovaný mimo klziska.
41:55
Američania v útočnom pásme vyvinuli tlak, nastrelenie od modrej Latkóczy zachytil a radšej prerušil hru.
40:45
Aj Slováci sa pustili do útoku, strela Šimona Nemca od modrej bola zblokovaná.
40:14
importantHneď v úvode sa prebil k zakončeniu cez slovenskú obranu Zegras, ale Latkóczy dobre zakročil betónom, v dorážke neuspel ani Turcotte.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Caufield v presilovke 5 na 3 zvyšoval už na 3:0 pre USA, ale Kašlíkov gól ešte udržal nádej pre Slovensko do tretej tretiny.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Američania poslednú minútu radšej zahrali opatrne, nechceli aby slovenský tím vyťažil ešte viac z momentu, že sa mu podarilo skórovať.
38:56
Zdalo sa, že tretí gól rozhodol, ale Kašlíkov presný zásah ešte dáva určitú nádej slovenskému tímu. Americký brankár inkasoval po dlhej dobe.
38:32
38:32
goalSlovensko dalo gól! Slovenskí hráči po ubránení presilovky išli dopredu s vyšším počtom. Kašlík sa najprv snažil nájsť spoluhráča v tandeme, puk bol zastavený, ale Nemec následne prikorčuľoval a príhral naspäť MATEJOVI KAŠLÍKOVI a ten z prvej prekonal Knighta.
Asistencia: Šimon Nemec
37:58
Zegras prihral Boldymu, ten sa natlačil pred bránu, ale nezasunul puk za brankára.
37:23
Colangelo strieľal z ľavého kruhu, Latkóczy úšpene zakročil lapačkou.
36:53
36:53
Američania presilovku o dvoch hráčov využili rýchlo, Zegras si vymenil puk s Caufieldom. Strela COLE CAUFIELDA prešla za Latkóczyho.
Asistencie Trevor Zegras.
36:29
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., nedovolené bránenie).
36:29
Zegrasovu strelu z pravého krídla Latkócyzy pokryl. Turan dohral Zegrasa, ale bez puku, takže Slovensko pôjde do troch. 81 sekúnd.
36:02
Dobrá Turanova reakcia, prerušil prihrávku a následne sa Slovensko oslobodilo.
35:50
Vylúčenie v tíme Slovensko (Roman Faith – 2 min., hrubosť).
35:50
importantFarinacci dostal prihrávku pred bránkovisko, zblízka neprestrelil Latkóczyho. Následne ho Faith fauloval a USA budú hrať presilovku.
34:07
Turan sa vydal do brejku po zisku puku, čakal či sa k nemu niekto pridá, ale Sojka už bol unavený, tak nenastalo prečíslenie. Strela Turana z pravého kruhu nebola úšpešná.
32:35
importantMyklucha zaviezol puk, Chromiakova strela spoza obrancu, puk zazvonil na žŕdke.
31:55
31:55
Američania sa udržali v útočnom pásme,Johnson vystrelil od modrej, pred Latkóczym bolo husto, JOHN FARINACCI tečoval puk nohou, slovenský brankár nestihol reagovať. Asistencie: Ryan Johnson.
30:52
Hostia v plnom počte.
30:08
Krížna prihrávka na Brissona, ten skúsil z prvej, ale puk mu nesadol.
29:57
Boldy prihrával popred bránkovisko, od Goliana sa puk odrazil na Latkóczyho, ten mal šťastie, že puk zachytil.
29:14
importantZegras prihral Boldymu, ten sa natlačil pred bránku, ale Latkóczy dobre zakročil betónom.
28:59
Američania vyhrali buly, rýchla prihrávka na Zegrasa, ten pohotovo strieľal, ale Latkóczy dobre postavený.
28:52
Vylúčenie v tíme Slovensko Myklucha (2 min. – podrazenie).
28:52
Narodeninový oslávenec Caufield sa neprebil cez obranu, ale už predtým zbytočný Mykluchov zákrok v útočnom pásme.
28:32
Caufield chcel vystreliť spoza Nemca, ten mu puk zblokoval.
28:06
Chromiakova strela z uhla vyrazená, Myklucha stál pred bránou, ale bol tiesnený, takže sa k dorážke nedostal.
27:58
Američania zle rozohrali, je z toho zakázané uvoľnenie.
26:39
Po vyhratom buly strieľal Turanský, Knight je naozaj kráľom svojho bránkoviska. Američania nedostali gól už viac ako 200 minút.
26:35
V druhej tretine slovenská obrana podstatne priepustnejšia ako v prvej, Latkóczy drží svoj tím na dostrel. Zlikvidoval dva samostatné úniky, aj ďaľšie šance.
26:35
Kašlík prenechal v útočnom pásme do tandemu Nemcovi. Ten to skúsil švihom spoza obrancu, Knight bol dobre pripravený a puk schoval v náruči.
25:40
importantDopredu sa pustili aj slovenskí hráči, Stacha však na útočnej modrej nevystrelil dobre, Turcotte dostal následne puk do samostatného úniku, Latkóczy ho vychytal.
24:58
Hrá sa 4 na 4, Caufieldova strela od modrej neprešla cez brániaceho hráča.
24:33
Vylúčenie v tíme USA (Matthew Beniers – 2 min., hrubosť).
24:30
Beniers prihral na pravú stranu Kaliyevovi, ten z prvej trafil len bočnú sieť.
24:15
Sanderson vletel s pukom na hokejke do pásma, ale jeden zo spoluhráčov bol rýchlejší – postavenie mimo hry.
24:00
Colangelo s pukom na pravom kruhu, neprestrelil Latkóczyho. Ten chytá v pohode.
23:20
Petrovický dvakrát od modrej strieľal, druhý puk prešiel na bránu, ale Knight si dal pozor a puk vyrazil do bezpečia.
22:30
Diery v obrane slovenského tímu, dvaja Američania mierili na jediného obrancu, ale prihrávku pokazili, následne sa ešte hokejisti USA udržali v tretine, ale bez strely.
21:47
importantCaufield ušiel obrane Slovenska, alke v úniku neprekonal slovenského brankára.
21:20
Berniers sa obtočil s pukom okolo brány, ale Latkóczy sa dobre presunul.
20:53
Turcotte chcel spoza bránky zadovkou nájsť Zegrasa, ale puk neprešiel cez Latkoczyho.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie americký favorit 1:0. Využil svoju jedinú presilovku, kým Slovensko svoje dve početné výhody na gól nepremenilo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Štvrtý slovenský útok sa dlhšie udržal v tretine USA, ale platilo presne to, čo na druhej strane, hralo sa pri mantineloch, Eliáš ani Kolenič sa nedostali do koncovky.
18:58
Opäť to trvalo dlhšie, kým slovenskí hokejisti vytlačili súpera z vlastného pásma, no Američania nenašli cestu k zakončeniu.
17:29
Dlhší pobyt USA v útočnom pásme, aj vďaka dvom nedôrazným vyhodeniam slovenských hráčov, ale Slováci dobre vytláčali súperov k mantinelom, takže Latkóczy prácu nemal.
15:45
Kašlík vypomohol v obrane a obral o puk prenikajúceho Berarda.
14:59
Jendek po vybojovaní puku sa tlačil spoza bránky do zakončenia, Američania mali čo robiť, aby ho odtlačili od Knighta.
14:50
Kňažko zahral dobre telom a nepustil ďalej Turcotta.
14:34
importantJelluš strieľal z prvej na pravom kruhu, vyrazený puk mohol dorážať Mrázik, ale obrana reagovala rýchlo, Mrázik ešte posunul Faithovi, ale ten spomedzi kruhov Knighta neprekonal. Druhá polovica presilovky bola ale zo strany slovenského tímu dobrá.
14:14
Golianov pokus od modrej stečoval Sojka, ale puk mieril len do pripraveného Knighta.
13:40
importantMyklucha dostal prihrávku medzi kruhy, ale mieril mimo bránu.
13:27
Po minúte presilovky sa hra prerušuje a buly v útočnom pásme slovenského tímu.
12:57
Ani druhú presilovku nezačína slovenský tím dobre, má problém s usadením v pásme.
12:30
Vylúčenie v tíme USA (Graham Slaggert – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).
12:14
Chromiak si dobre spracoval puk do jazdy a dostal sa na dostrel, v snahe obstreliť brankára minul aj bránku USA.
11:55
Helleson si nakorčuľoval na prihrávku z druhej vlny, hľadal pred bránkou spoluhráča, neprišlo k zakončeniu.
11:32
Slafkovský síce vybojoval puk v útočnom pásme, ale spoluhráčov následnou prihrávkou nenašiel.
10:44
10:44
Boldy spoza bránky prihral presne popred bránkovisko na hokejku ARTHURA KALIYEVA a ten z prvej triafa k źŕdke. presúvajúci sa brankár nemal šancu.
Asistencie: Matthew Boldy, Trevor Zegras
10:25
Dvakrát v krátzkom slede dostali Slováci puk do stredného pásma.
09:51
Latkóczy dobre postavený pri snahe amerického útočníka natlačiť sa pred bránu z uhla.
09:31
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., podrazenie).
09:31
Caufieldova strela z uhla neprešla cez dobre postaveného Latkóczyho, následne sa Mudrák potkol a v páde fauloval. Presilovka pre americký tím.
08:19
importantZegras síce neprešiel cez Koleniča, ale puk sa odrazil k Boldymu, ten mal výbornú možnosť medzi kruhmi, ale neprekonal Latkóczyho. Strely na bránu 6:2 pre USA.
07:57
Domáci v plnom počte.
07:23
Prechod do útočného pásma je veľmi kostrbatý, takže využitie presilovky je utópiou.
06:35
Dlho trval prechod do útočného pásma, tam nepresná prihrávka Chromiaka a opäť sa začína od vlastnej brány.
06:06
Američania dvakrát vyhrali buly a puk dostali z vlastného pásma.
05:56
Boldy chcel pomôcť svojmu spoluhráčovi ale pomohol si nedovolene, prvá presilovka pre Slovensko.
05:56
Vylúčenie v tíme USA (Matthew Boldy – 2 min., nedovolené bránenie).
05:54
Sanderson zachytil zlé vyhodenie Stachu, poslal puk na bránu, Latkóczy puk schoval v náruči.
05:29
Slováci forčekingom získali puk v útočnom pásme, Kašlík strieľal spoza kruhov, Knightov druhý zákrok.
05:14
Slaggert prenechal Yorkovi pri mantineli, ten bol zastavený obranou.
04:17
Myklucha vyhral vhadzovanie v útočnom pásme, strela Nemca zblokovaná.
04:11
Prvý zákrok Knighta, Faith to skúsil spoza obrancu z pravej strany, americký brankár na dvakrát puk pokryl.
03:30
Latkóczy dobre reagoval na nahodenie od modrej, má zatiaľ tri zákroky. Knight zatiaľ nemusel reagovať.
02:52
Kolenič sa dostával s pukom na hiokejke na pravý kruh, jeho strela bola zblokovaná.
02:40
Po vyhratom buly strieľal z lavého kruhu Zegras, Latkóczy mal čistý výhľad a puk pokryl.
02:20
importantPrvý závar pred Latkóczym, po nahodenom puku dorážali Brink a Farinacci, brankár Slovenska situáciu v spolupráci s obrancami zvládol.
01:36
Vidieť snahu o rýchle striedania, to bude v zápase dôležité.
00:42
Prvé útočné pokusy oboch tímov neviedli k šanciam, prídu druhé formácie.
00:01
V semifinále už sú Rusko, Fínsko a Kanada. Doplní ich jasný favorit tohto zápasu, alebo Slovensko prekvapí? Slovenskí tréneri opäť môžu počítať s kapitánom Kňažkom aj centrom Sojkom. Do bránky pošlú hrdinu zápasu so Švajčiarskom Šimona Latkóczyho.

USA: Knight (Wolf)- Sanderson, Helleson, York, Faber, Johnson, Thrun, Lacombe, Skinner – Zegras, Turcotte, Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Colangelo

Slovensko: Latkóczy (Hlavaj) – Mudrák, Golian, Š.Nemec, Rayen Petrovický, Stacha, Kňažko, O.Turan – Mrázik, Jelluš, Faith – Chromiak, Myklucha, Slafkovský – Kašlík, Sojka, Turanský – Kolenič, Eliáš, D.Jendek – Jedlička

Rozhodca: Labonte, Pearce – Brunelle, Wyonzek (všetci Kanada).
Majstrovstvá sveta juniorov sa dostávajú do rozhodujúcej fázy. Nasledujú vyraďovacie súboje. Už nebude čas na opravu, kto chce ísť ďalej, musí uspieť v jednom zápase.

Favoritom tohto duelu bude americký tím. Vyhral základnú skupinu so ziskom 9 bodov a skóre 25:5. V prvom súboji síce nestačil na rusku zbornú a prehral 3:5, ale vo zvyšných súbojoch nedostal ani jeden gól a vyhral s Rakúskom 11:0, Českom 7:0 a Švédskom 4:0.

Najproduktívnejším hráčom tímu aj celého MS je Trevor Zegras s 13 bodmi (6+7). Obranca York nazbieral šesť bodov (1+5), Boldy a Turcotte päť, další piati hráči majú na konte štyri body.

Slovensko sa prebojovalo do štvrťfinále najmä vďaka úvodnému víťazstvu so Švajčiarskom 1:0, ktoré zariadil gólom Faith. Veľmi dobre tím trénera Petrovického vzdoroval aj Kanade, keď až do záveru mohol myslieť na body a favorit pečatil víťazstvo až do prázdnej brány na 3:1. Proti Nemcom vybojovali Slováci postupový bod, keď prehrali po predĺžení 3:4. Ale výkon už nebol taký dobrý ako v prvých dvoch súbojoch. A ani vo štvrtom súboji s Finmi to nebolo ideálne a prišla prehra 0:6.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Mrázik s tromi bodmi (2+1), obranca Nemec má tiež tri body ale všetky za asistencie. Faith má na konte dva body (1+1).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci zdramatizovali zápas s USA, na šampionáte však skončili