Chelsea dostala od City tri góly v prvom polčase, Rodákov tím nenastúpil

Phil Foden (vľavo) strieľa gól v zápase Premier League Chelsea Londýn - Manchester City. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jan 2021 o 19:48

Newcastle bez Dúbravku nestačil na Leicester.

LONDÝN. V nedeľnom súboji 17. kola anglickej futbalovej Premier League nepotešila svojich priaznivcov Chelsea Londýn, ktorá na domácom Stamford Bridge prehrala s Manchestrom City 1:3.

Hostia udreli už v 18. minúte, keď Ilkay Gündogan poslal prízemnou strelou loptu k ľavej žrdi. Aj druhá strela Citizens skončila v sieti. V 21. minúte Phil Foden namieril z hranice šestnástky k pravej žrdi a zvýšil na 2:0.

Po polhodine hry dorazil Kevin De Bruyne strelu Raheema Sterlinga. Manchester tak nekompromisne premenil ďalšiu zo šancí a ešte pred polčasom viedol o tri góly.

Domáci zaznamenali čestný úspech až v poslednej minúte nadstaveného času vďaka striedajúcemu Calumovi Hudsonovi-Odoimu.

V prvom nedeľnom zápase zvíťazil Leicester na štadióne Newcastlu United 2:1.

Hostia po zisku troch bodov vymenili na tretej priečke tabuľky Tottenham. V domácom drese sa do hry nedostal slovenský brankár Martin Dúbravka.

Vedenie Premier League odložilo zápas medzi FC Burnley a Fulhamom z dôvodu nárastu prípadov koronavírusu v tíme hostí, kde pôsobí aj slovenský brankár Marek Rodák.

Premier League - 17. kolo

• Chelsea Londýn - Manchester City 1:3 (0:3)

Góly: 90.+2 Hudson-Odoi - 18. Gündogan, 21. Foden, 34. De Bruyne

• Newcastle United - Leicester City 1:2 (0:0)

Góly: 82. Carroll - 55. Maddison, 72. Tielemans

/Martin Dúbravka (Newcastle) na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea dostala od City tri góly v prvom polčase, Rodákov tím nenastúpil