Hokejisti HC Slovan Bratislava.
Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|3. jan 2021 o 19:58

Košičania otočili zápas v Miškovci.

BRATISLAVA. Hokejisti Michaloviec nenadviazali v nedeľňajšom 27. kole Tipos extraligy na tri predchádzajúce víťazstvá.

V šlágri kola prehrali na ľade lídra tabuľky Popradu vo východniarskom derby 2:3 po nájazdoch.

Popradčania si na čele neúplnej tabuľky držia trojbodový náskok pred Slovanom, ktorý si poradil s Novými Zámkami 2:0.

Bratislavčania však majú odohrané o dva zápasy menej. Tretia Nitra stráca na lídra päť bodov, pod Zoborom si v tesnom zápase poradila s Duklou Trenčín 3:2 po predĺžení.

Zvolen po prehre v uplynulom kole bodoval naplno, v Liptovskom Mikuláši zvíťazil 3:1.

Miškovec si pripísal tretiu prehru za sebou, hostia z Košíc vďaka trom gólom v tretej tretine zvíťazili 5:4.

Tipos extraliga - 27. kolo:

Slovan Bratislava - Nové Zámky 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 15. Gašpar (O'Donnell), 37. Kytnár (Sersen, Bačik)

Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. - Durmis, Gegáň, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Slovan: Parks - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier - Rapáč, Bortňák, Šišovský - O'Donnell, Urbánek, Gašpar - Studenič, Kytnár, Ondriš - Uram, Petráš, Kundrik

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Västilä, B. Clarke, Ordzovenský, Fereta, Mikuš, Šeliga - Majdan, Doggett, G. Clarke - Bajtek, Embrich, Števuliak - Zahradník, Ondrušek, Rogoň - Rehák, Holovič, Okoličány

Hlasy po zápase

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Aj keď sa v našej hry vyskytli chybičky, ustáli sme to a sme veľmi radi za toto víťazstvo. Mnohí chalani bojujú o svoje miesto, pretože keď sa vrátia zranení hráči do zostavy, bude to pre nich ťažké. Musia teraz presvedčiť, že sa do kádra zmestia. Samozrejme, zranení lídri nám chýbajú v presilovkách. Čo sa týka ich návratu, u niektorých je to otázka dní, u iných týždňov."

Martin Hrnčár, tréner Nových Zámkov: "Chýba nám častejšia streľba, ochota ísť pred bránku, zacloniť brankárovi, jednoducho roztiahnuť hru v útočnom pásme viac do šírky, aby sme mohli strieľať, využívať viac obrancov. Slovan nám to ukázal, častejšie využíval obrancov, ktorí to od modrej strieľali.

Pre nás je veľký problém, že prehrávame strašne veľa buly v útočnom i obrannom pásme. Z toho potom pramení, že musíme často o puk bojovať. Pracujeme na tom na tréningu, ale stále je to z našej strany málo, potrebujeme do toho dať viac - viac kreativity, streľby, ísť do zakončenia."

Liptovský Mikuláš - Zvolen 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Portokalis (Jesus) - 9. McPherson (Nuutinen), 38. Puliš (Mikúš, Ivan), 60. McPherson (Nuutinen)

Rozhodovali: Tvrdoň, Žák - Kacej, Šoltés, vylúčení 4:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, bez divákov

L. Mikuláš: Kaarlehto - Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Rusina - Štrauch, Uhrík, Huna - Hamráček, Lištiak, Michalík - Tullio, McShane, Portokalis - Haluška, Nemec, Bača

Zvolen: Trenčan - Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gubančok, Hatala - Bondra, Mikúš, Puliš - McPherson, Zuzin, Nuutinen - Stupka, Halama, Kelemen - Marcinek, Tibenský, Chlepčok

Poprad - Michalovce 3:2 sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Livingston (Bjalončík, Tavi), 55. Brejčák (Matúš Paločko, Haščák), rozh. nájazd Drgoň - 47. Suja (Bartánus, Takáč), 57. Mihálik (Suja)

Rozhodovali: Stano, Štefik - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 3:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 , bez divákov

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec - Haščák, Skokan, Svitana - Vandas, Preisinger Handlovský - Tavi, Bjalončík, Livingston - Matúš Paločko, Jevoš, Hajnik - Valigura

Michalovce: Tomek - Southorn, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Louis, Zekucia, Chalupa, Ragan - Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Regenda, Suja, Šoltés - Takáč, Hickmott, Bartánus - Mašlonka, Galamboš, Török

Peter Mikula, tréner Popradu: "Vďaka okolnostiam v prvej tretine, ktoré vznikali, sme zápas mohli rozhodnúť už vtedy. Počítali sme s tým, že časom sa hra vyrovná, výsledkom čoho bola druhá a tretia tretina. Bol to boj o body."

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: "Hrali sme v Poprade tri zápasy v poslednej dobe. V mojom prvom zápase na Slovensku sme práve v Poprade vyhrali po samostatných nájazdoch. Som hrdý na hráčov, ako sme hrali a aký charakter ukázali. V prvej tretine sme čelili množstvu oslabení.

Zblokovali veľa striel. Poprad bol omnoho lepší ako my v prvej tretine. V druhej sme zmenili štýl hry a v tretej sme dvakrát vyrovnali. Poprad je vedúci celok ligy a blahoželám mu k zisku dvoch bodov, taký je hokej. Domáci majú veľmi dobré mužstvo."

Miškovec - Košice 4:5 (1:2, 3:0, 0:3)

Góly: 3. Flick (Osterberg), 24. Osterberg (Anderson, Kiss), 26. Rokaly (Magosi), 32. Galanisz (Rokaly, Magosi) - 5. Belluš (Jokeľ, Vrábeľ), 18. Pavlin, 43. Baránek (Chovan, Mráz), 46. Klhůfek (Milý, Pospíšíl), 55. Chovan (Baránek)

Rozhodovali: T. Orolin, Snášel - M. Orolin, Stanzel, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov. Zmeny: 26. Riečický (Koš.) namiesto Sedláčeka

Miškovec: Adorján - Szirányi, Wehrs, Kiss, Rauhauser, Vojtkó, Murphy, Láda - Egle, Vas, Flick - Anderson, Osterberg, Rokaly - Magosi, Galanisz, Csányi - Ritó, Lövei, Miskolczi - Révész

Košice: Sedláček (26. Riečický) - Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Deyl, Slovák, Novota - Demek, Chovan, Pospíšil - Klhůfek, Mráz, Milý - Jokeľ, Vrábeľ, Belluš - Frič, Havrila, Krasničan

Nitra - Trenčín 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 28. Žitný (Šťastný, Bodák), 36. Kollár (Žitný, Šťastný), 65. Slovák (Švarný, Holešinský) - 33. Bezúch (Sádecký), 58. Ackered (Bokroš, Paukovček)

Rozhodovali: Výleta, Baluška - Crman, Synek, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Cowley - Mezei, Hřebíček, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Pupák - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Štastný, Žitný - Pätoprstý, Holešinský, A. Sýkora - Minárik, Šiška, Múčka

Trenčín: Valent - Ackered, Rehuš, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Jalasvaara, J. Haščák, Ilenčík - Okuliar, Kettunen, Berisha - Hecl, Reddick, J. Bezúch - Sádecký, Paukovček, M. Valach - Kukuča, J. Švec, Krajč

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Bol to vyrovnaný zápas. Vďaka dvom využitým presilovkám sme držali vedenie, škoda vyrovnania. Sme radi, že sme upravili bilanciu s Trenčínom."

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "My sme mali pomalý rozbeh. Prvá tretina bola zvláštna z oboch strán. Druhá tretina bola poznačená našimi vylúčeniami, čo nám uberalo momentum hry, tam Nitra bola lepšia.

Za tretiu tretinu, ktorá bola z našej strany najlepšia, sme si bod zaslúžili. Chceli sme aj druhý, a myslím si, že v predĺžení sme boli aktívnejším tímom. Urobili sme jednu hlúposť a Nitra dala gól trochu so šťastím."