Sledovať Chelsea v prvom polčase bolo utrpenie, reagoval tréner Lampard

Kevin de Bruyne (Manchester City) po góle do siete Chelsea.
Kevin de Bruyne (Manchester City) po góle do siete Chelsea. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jan 2021 o 10:45

Chelsea pohorela proti City a spadla do polovice tabuľky.

LONDÝN. Futbalisti Manchester City síce v uplynulých dňoch riešili problémy s výskytom koronavírusu v tíme, no na trávniku sa ich interné problémy neprejavili.

V anglickej Premier League pohodlne zvíťazili v šlágri 17. kola na ihrisku Chelsea 3:1 a naplno bodovali v treťom stretnutí v sérii. Po nedeli im tak patrila piata priečka s odstupom štyroch bodov na vedúci Liverpool, ktorý odohral o zápas viac.

Chelsea je až ôsma

Naopak, zverenci trénera Franka Lamparda prehĺbili svoju krízu. Nevyhrali tretí duel v rade a prehrali štvrté z uplynulých šiestich stretnutí.

V tabuľke klesli už mimo pozície zaisťujúce účasť i v Európskej lige.

V nedeľu navyše proti vicemajstrovi ťahali od úvodu za kratší koniec. Už v 34. minúte prehrávali 0:3, Callum Hudson-Odoi iba prikrášlil skóre v nadstavenom čase zápasu.

"Po prestávke sme bojovali, ale za stavu 0:3 bolo v podstate rozhodnuté," priznal Lampard podľa BBC, ktorý pre výkon svojich zverencov nehľadal výhovorky.

"Urobili sme individuálne chyby. K hráčom súpera sme nepristupovali a oni nás potrestali."

Dlhoročná opora Chelsea v strede poľa si uvedomuje, že on a aj jeho tím sa už pre zlé výsledky dostávajú pod tlak.

"Nelámem nad nami palicu, hoci sledovať prvý polčas bolo utrpením. Súper predviedol vysokú úroveň hry, takú by sme chceli predvádzať aj my. Ak chceme dosiahnuť na najvyšší level, byť tam, kde je City už roky, musíme sa naučiť zvládať tlaky," vyhlásil Lampard.

Jeho zverenci najbližšie nastúpia v Premier League 15. januára na pôde Fulhamu. V súboji proti 18. tímu súťaže, v ktorého kádri figuruje aj slovenský brankár Marek Rodák, si už zaváhanie nemôžu dovoliť.

Gündogan ako hrdina úvodov

V nedeľňajšom zápase priniesol pohodu na kopačky hráčom Manchestru City Ilkay Gündogan, ktorý otvoril skóre v 18. minúte. O tri minúty ho napodobnil Phil Foden a v 34. minúte pridal tretí zásah Kevin De Bruyne.

Gündogan otvoril skóre v troch z uplynulých štyroch duelov. V predchádzajúcej sezóne dal pritom iba dva góly.

"Dôležité víťazstvo vonku, hrali sme veľmi dobre. Dnes to bolo, akoby sme sa vrátili dva-tri roky naspäť a boli opäť v top forme," tešil sa z výsledku na Stamford Bridge tréner City Pep Guardiola.

Ten si však zároveň uvedomuje, že Premier League môžu výrazne ovplyvniť aj nefutbalové udalosti súvisiace s pandémiou koronavírusu.

"Je to zvláštny ročník. Musíme sa sústrediť na každý zápas a zachovať pokoj. Dúfame, že v úplnom závere súťaže budeme v súboji o titul."

Domov»Futbal»Anglicko»Sledovať Chelsea v prvom polčase bolo utrpenie, reagoval tréner Lampard