Janus zarmútil Capitals, Čajkovič nahral na dva góly

Jaroslav Janus v bráne Fehérvár AV19. (Autor: facebook/Hydro Fehérvár AV19)
TASR|5. jan 2021 o 21:28

Bratislavčania nastúpili vo Fehérvári ako domáci.

IHL - základná časť - 33. kolo

Bratislava Capitals - Fehérvár AV19 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Góly: 9. Guimond (Čajkovič, Higgs), 52. Bubela (Čajkovič) - 4. Erdely (Bartalis, Campbell), 9. Sarpatki (Kahkonen), 20. Sarpatki (Geiger, Horváth), 22. Erdely (Bartalis, Petan), 60. Kuralt (Hari, Hargrove).

Rozhodovali: Kincses, Rencz - Váczi, Muzsik, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Bratislava Capitals: Coreau - Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický, Boldižár - Hudec, Hults, Ahl - Miklík, Bubela, Čajkovič - Fortier, Higgs, Lapšanský - Bezák, Buc, Šalak - Lipiansky

Fehérvár AV19: Janus - Campbell, Stipsicz, Caruso, B. Szabo, Horváth, Geiger - Kuralt, Hari, Hargrove - Petan, Bartalis, Erdely - Szita, Kahkonen, Mihaly - Sarpatki, Kovacs

FEHÉRVÁR. Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v utorňajšom zápase 33. kola nadnárodnej IHL na ľade Fehérvár AV19 2:5. V drese hostí odchytal celý duel slovenský brankár Jaroslav Janus.

Hráči slovenského zástupcu boli v zápise uvedení ako domáci. Zverencom trénera Petra Draisaitla patrí v tabuľke deviata priečka so ziskom 32 bodov.

Bratislavčania darovali súperovi hneď v úvode stretnutia presilovú hru a ten ju dokázal premeniť na vedúci gól v 4. minúte, keď sa presadil Erdely.

V 9. minúte vyrovnal po Čajkovičovej prihrávke Guimond, no Fehérvár viedol opäť už o 22 sekúnd. Skóroval Sarpatki, ktorý v 20. minúte svojím druhým gólom upravil na 3:1.

Capitals mali zlý vstup aj do druhého dejstva, súperom dovolili prečíslenie 2 na 1, ktoré premenil na štvrtý gól Erdely.

V nasledujúcom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí, no gól priniesla až akcia Capitals z 52. minúty. Po ďalšej Čajkovičovej prihrávke sa presadil Bubela.

Bratislavčania to v závere skúsili bez brankára, no inkasovali z hokejky Kuralta.