Poprad sa vrátil na prvé miesto, za Banskú Bystricu nastúpil 15-ročný hráč

Hokejisti Popradu sa tešia zo streleného gólu.
Hokejisti Popradu sa tešia zo streleného gólu. (Autor: TASR)
Sportnet|8. jan 2021 o 20:23

Až tri zápasy sa museli predlžovať.

BRATISLAVA. Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase 29. kola najvyššej slovenskej súťaže nad bratislavským Slovanom 2:1 po samostatných nájazdoch. Bodovali tak už v šiestom dueli v sérii.

V 28. minúte poslal domácich do vedenia Alexander Zekucia, ale už o šesť minút neskôr vyrovnal skóre v presilovke skúsený útočník Milan Kytnár.

Víťaza duelu určili až samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným strelcom Peter Galamboš a pripísal si na konto piaty gól v sezóne.

Poprad opäť na čele tabuľky

Až po odohraní 60 minút sa museli rozhodovať aj ďalšie dva zápasy.

Hokejisti Popradu síce stratili v zápase s Nitrou trojgólový náskok, ale napokon brali dva body za víťazstvo 4:3 po predĺžení. Vďaka tomu sa po dvoch dňoch vrátili na prvé miesto extraligovej tabuľky.

Dva góly strelil najlepší kanonier súťaže Marcel Haščák, ale o víťazstve domácich rozhodol až v 64. minúte jeho útočný kolega Peter Bjalončík.

Zvolenčania otočili na začiatku tretej tretiny skóre v Košiciach z 0:2 na 4:2, ale v metropole východného Slovenska sa museli uspokojiť aj s dvoma bodmi.

Góly Michala Chovana a Bruna Mráza poslali zápas do predĺženia a napokon až v samostatných nájazdoch rozhodol o zvolenskom triumfe Juraj Mikúš.

Nastúpil iba 15-ročný útočník

Naďalej sa trápi Banská Bystrica, ktorá prehrala šiestykrát v rade a v ostatných štyroch stretnutiach nezískala ani bod. V piatok podľahla Novým Zámkom 1:4.

V drese hostí sa strelecky premiérovo presadil Kanaďan Slater Doggett a jeho gól bol napokon aj víťazný. Naopak, za domácich nastúpil iba 15-ročný Dalibor Dvorský a stal sa druhým najmladším hráčov v histórii súťaže.

Vynikajúcu formu potvrdili hráči Detvy, ktorí opäť zdolali Liptovský Mikuláš. V stredu museli otáčať duel z nepriaznivého stavu 0:4, tentokrát im na plný bodový zisk stačili aj dva strelené góly.

Najviac gólov padlo v maďarskom Miškovci, kde Dukla Trenčín triumfovala 7:3. O víťazstve bolo rozhodnuté už po dvoch tretinách, po ktorých viedli hostia 5:0. V tabuľke im patrí ôsme miesto, Miškovec je desiaty.

Tipos extraliga - 29. kolo:

Michalovce - Slovan Bratislava 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Zekucia (Hickmott, Török), rozh. sam. nájazd Galamboš - 34. Kytnár.

Rozhodovali: Müllner, Šefčík - Hercog, Beniač - Gajan st., vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Mudrák 5+DKZ - Štajnoch 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Michalovce: Tomek - Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Ťavoda, Zekucia, Kolusz, Mudrák - Korhonen, Lalancette, Šoltés - Takáč, Suja, Bartánus - Regenda, Hickmott, Erkinjuntti - Török, Galamboš, Chalupa - Mašlonka

Slovan: Parks - Bačík, Sersen, Štajnoch, Mészároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier - O'Donnell, Urbánek, Gašpar - Jendek, Kytnár, Šišovský - Rapáč, Bortňák, Kundrík - Uram, Lačný, Lepskii

Poprad - Nitra 4:3 pp (3:0, 0:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 10. Haščák (Svitana, Skokan), 12. Matúš Paločko (Bjalončík, Livingston), 13. Haščák (Skokan, Hudec), 64. Bjalončík - 35. Slovák (Nemec, Hrnka), 38. Šťastný (Švarný, Bodák), 39. Mezei (Zech, Tvrdoň).

Rozhodovali: Kalina, Štefik - Jurčiak, Ordzovenský, vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Skokan (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Rychlík - Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Tavi, Handlovský - Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston - Mešár, Jevoš, Valigura - Hajnik.

Nitra: Cowley (13. Nagy) - Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Pätoprstý, Holešinský, Sýkora - Minárik, Šiška, Múčka.

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: "Z našej strany to bol v prvej tretine veľmi dobrý výkon a rovnako aj v tretej tretine. V nej sa nám už zranili niektorí hráči. Vzhľadom na to všetko sme srdcom zápas dotiahli do víťazného konca. V predĺžení sme boli za snahu z prvej a tretej tretiny odmenení. Naopak, v druhej tretine sme zaspali a spravili sme niekoľko taktických chýb, ktoré súper využil. Musím pripomenúť, a to sa nevyhováram, že vzhľadom na zranenia sme radi za dva body."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Naši hráči si asi zle natočili hodinky alebo žijú v inom časovom pásme, pretože začali hrať až po siedmej hodine večer. Myslím si, že aj vzhľadom k začiatku zápasu by väčší bodový zisk nebol adekvátny.

Košice - Zvolen 4:5 sn (2:0, 0:3, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Klhůfek (Pospíšil, Chovan), 14. Pavlin (Klhůfek, Pospíšil), 49. Chovan (Klhůfek, Baránek), 50. Mráz (Chovan) - 25. Bondra (Halama, Nuutinen), 28. Bondra (Nuutinen), 37. Betker (Kotvan, Mikúš), 46. Hraško (Puliš, Nuutinen), rozh. sam. nájazd Mikúš.

Rozhodovali: Žák, Fridrich - Gegáň, Stanzel, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Belluš 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Hraško 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Riečický - Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin - Réway, Pospíšil, Klhůfek - Jenyš, Mráz, Chovan - Belluš, Vrábeľ, Jokeľ - Milý, Havrila, Eliaš - Demek

Zvolen: Rahm - Betker, Chovan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok - Bondra, Mikúš, Puliš - Kolenič, Zuzin, Nuutinen - Marcinek, M. Halama, Tibenský - Ďuriš, Jedlička, Chlepčok

Jan Šťastný, tréner Košíc: "V prvej tretine sme nadviazali na výkon zo stredajšieho zápasu s Popradom. Hrali sme presne to, čo sme chceli, viedli sme 2:0. Päťminútové oslabenie sme nezvládli a to bol hlavný dôvod, prečo sme sa dostali psychicky nadol.

Prehrávali sme 2:3, no musím povedať, že bolo skvelé sledovať naše mužstvo pred treťou tretinou. Nemali sme jediného hráča, ktorý by neveril, že sa vrátime späť do zápasu. Už sme to ukázali viackrát a aj dnes sme potvrdili charakter a vyrovnali sme na 4:4. Nájazdy nám dnes nevyšli. S pokorou však berieme jeden bod."

Andrej Kmeč, asistent trénera Zvolena: "Zápas sa pre nás nevyvíjal priaznivo, prvá tretina nebola dobrá z našej strany. V druhej tretine sa to zlepšilo, pomohla nám 5-minútová presilovka. V tretej sme to mali dobre rozohrané, ale zápas napokon išiel do predĺženia a nájazdov."

Banská Bystrica - Nové Zámky 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 20. D'Aoust (J. Sukeľ, Breton) - 19. Okoličány (Hain, Holenda), 21. Doggett (Bajtek), 30. Holovič (Holenda, Rogoň), 43. Števuliak (Ordzovenský, Bajtek).

Rozhodovali: Baluška, J. Tvrdoň - Synek, Jedlička, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: P. Mikuš (N. Zámky) 10 minút OT za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Banská Bystrica: Belányi (30. Gajan) - Cardwell, Žiak, Breton, Crevier-Morin, Bdžoch, Ďatelinka, Demo - Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele - Marek Sloboda, D'Aoust, J. Sukeľ - Kriška, Dvorský, Kabáč - Vybíral, O. Giertl, Vyhonský

Nové Zámky: Kiviaho - Hain, Holenda, Västilä B. Clarke, Ordzovenský, Fereta, Šeliga, P. Mikuš - G. Clarke, Seppanen, Majdan - Števuliak, Doggett, Bajtek - Rogoň, Holovič, Okoličány - T. Varga, Ondrušek, Rehák

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože náš výkon nespĺňal prvoligové kritéria, ak vôbec nejaké spĺňal. Bola to jedna veľká katastrofa. Dlho som pri hokeji, no tak slabo som mužstvo ešte hrať nevidel. Po prvej tretine sme si povedali, že takto hrať nemôžeme, že je to dôležitý zápas. Neboli tam emócie, nebolo tam nič.

Už prvá tretina sa mi nepáčila a nakoniec bola najlepšia. Z tohto pohľadu sme išli dole. Nepomohol krik, nepomohlo pekné slovo. Výkon bol katastrofálny, bez emócií, nasadenia. Som nahnevaný, chalanov som nespoznával oproti iným zápasom. Viem, že majú určité limity, ale bojovnosť, nasadenie a srdce tam musia byť."

Martin Hrnčár, tréner N. Zámkov: "Vedeli sme, že ide o šesťbodový zápas, pričom dlho sme nevyhrali za tri body. Takže som veľmi rád, že sa to celému tímu podarilo. Pre nás sú tieto tri body zlaté a verím, že budú odrazovým mostíkom k zlepšenej hre a dobrým výsledkom. Kľúčová dnes bola sila kolektívu, ako aj to, že pri našich chybách nás podržal brankár. Dokázali sme sa viac tlačiť do bránky než súper a hoci sme dali i škaredé góly, tak pripisujem to dobrej početnosti našej streľby i šťastiu."

Dalibor Dvorský, druhý najmladší hráč v extralige v histórii: "Nebol to dobrý zápas z našej strany, no ja som si ho v drese Banskej Bystrice užil. Som vďačný, že som dostal veľa priestoru na ľade od trénera, no prehra ma mrzí. Sústredil som sa na môj výkon, aby som ho podal čo najlepší. Bola to pre mňa výborná skúsenosť, zahrať si s chlapmi. Dúfam, že dostanem viac takýchto šancí, lebo mi to dá veľa do mojej kariéry."

Detva - Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 22. Charbonneau (Cox, Čacho), 44. Lyle (Sholl) - 26. Kalousek (Portokalis, Mezovský).

Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. - J. Konc ml, Crman, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Detva: Sholl - Lyle, Lalík, Gachulinec, Rymsha, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Bakala - Ščurko, V. Fekiač, Ľupták - Charbonneau, Čacho, Cox - Downing, Valent, Žilka - Magdolen, Klíma, Curry

Liptovský Mikuláš: Kozel - Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Rusina - Rud. Huna, Lištiak, Štrauch - Michalík, Oško, Hamráček - Portokalis, McShane, Kalousek - Bača, Uhrík, Haluška

Miškovec - Trenčín 3:7 (0:1, 0:4, 3:2)

Góly: 46. Ostberger (Vas), 47. Magosi (Miskolczi), 60. Flick (Vojtkó, Anderson) - 15. Švec (Reddick), 23. Sádecký (Švec, Ackered), 33. Rehuš (Reddick, Sádecký), 37. Ackered (Kukučka), 40. Valach (Paukovček, Hecl), 48. Valach (Paukovček, Bezúch), 60. Reddick (Hecl).

Rozhodovali: Korba, Snášel - Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:1, bez divákov

Miškovec: Adorján (41. Kiss) - Wehrs, Rauhauser, Szirányi, Kiss, Murphy, Láda, Vojtkó - Ostberger, Vas, Rokaly - Anderson, Flick, Egle - Magosi, Galanisz, Csányi - Révész, Lövei, Miskolczi

Trenčín: LaCouvee - Lemcke, Ackered, Rehuš, E.Švec, Ilenčík, Rajnoha, J.Urban - Bezúch, Paukovček, Hecl - Chromiak, Kettunen, Kukuča - Berisha, Reddick, Valach - Krajč, J Švec, Sádecký

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad sa vrátil na prvé miesto, za Banskú Bystricu nastúpil 15-ročný hráč