Egyptský útočník Mohamed Salah v zápase proti Aston Ville.
Egyptský útočník Mohamed Salah v zápase proti Aston Ville. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. jan 2021 o 23:23

Napokon prehrali výsledkom 1:4.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Liverpool postúpili do 3. kola Pohára FA. V piatkovom zápase zvíťazili na pôde Aston Villy jednoznačne 4:1.

Situáciu mali do veľkej miery uľahčenú. Domáci totiž nastúpili s veľmi mladým mužstvom, pretože A-tím zasiahla pandémia koronavírusu. Majstrovi tak čelili chlapci s vekovým priemerom okolo 17 rokov.

Mladíci vzdorovali hodinu, dokonca 17-ročný Louie Barry dokázal skórovať. Liverpool však zlomil ich odpor v čase od 60. do 65. minúty, kedy zásluhou Wijnalduma, Maného a Salaha strelil tri góly.

V druhom dueli zvíťazil Wolverhampton nad Crystalom Palace 1:0. O jediný gólový moment sa postaral v 35. minúte Adama Traoré.