Sturla Holm Laegreid po víťazstve v Oberhofe.
Sturla Holm Laegreid po víťazstve v Oberhofe. (Autor: TASR/AP)

Muži - stíhacie preteky na 12,5 km v Oberhofe (Nemecko):

1.Sturla Holm LaegreidNórsko36:01,8 min (2)
2.Johannes DaleNórsko+ 15,6 s (2)
3.Tarjei BöNórsko+ 25,4 s (3)
4.Fabien ClaudeFrancúzsko+ 30,7 s (2)
5.Lukas HoferTaliansko+ 36,4 s (2)

OBERHOF. Sobotňajšie stíhacie preteky 5. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe sa skončili triumfom Nórov.

Víťazstvo získal Sturla Holm Laegreid. Ten tak napodobnil triumf zo 4. kola v rakúskom Hochfilzene. Na druhé miesto odsunul krajana Johannesa Daleho (+15,6 s), tretí finišoval so stratou 25,4 s Tarjei Bö.

Laegreid urobil v náročných podmienkach s horšou viditeľnosťou a hlbokým snehom len dve chyby na strelnici a solídnym behom si otvoril cestu k víťazstvu. Dokázal využiť strelecké zaváhania súperov a v tejto sezóne aj kariére získal štvrtý triumf vo Svetovom pohári.

Víťaz piatkového šprintu a líder Svetového pohára Johannes Thingnes Bö mal na štarte na prenasledovateľov náskok 11 sekúnd, no na každej ležke raz netrafil a postupne sa prepadol napriek výbornému behu na 8. priečku.

Na prvej stojke prišiel jeho strelecký kolaps a štyri chyby mu vzali šancu zabojovať o 51. individuálny triumf vo Svetovom pohári. Jednu chybu pridal aj na záverečnej stojke.

Jeho brat Tarjei pokazil záverečnú položku, na ktorú prišiel ako prvý, keď nesklopil tri terče.