Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. jan 2021 o 17:45

Pozrite si výsledky 17. kola Serie A.

MILÁNO. Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič sa po siedmich týždňoch vrátil na súpisku AC Miláno v sobotňajšom stretnutí 17. kola Serie A. Súboj proti FC Turín je na programe od 20:45 h.

Tridsaťdeväťročný veterán vynechal pre problémy so stehnom osem predchádzajúcich ligových duelov a neočakávalo sa, že sa vráti skôr ako v zápase proti Cagliari na budúci víkend. V tejto sezóne skóroval desaťkrát v šiestich ligových zápasoch.

Milánčanov však trápia viaceré absencie. Matteo Gabbia, Ismael Bennacer a Alexis Saelemaekers sú zranení, Rade Krunič a Ante Rebič museli po pozitívnom teste na koronavírus nastúpiť do izolácie. Na súpiske pre sobotňajší zápas sa objavil aj Hakan Calhanoglu, hoci ho od predchádzajúceho súboja s Juventusom trápi členok.

Ibrahimovič napokon odohral záverečných päť minút. Milánčania zdolali Turínčanov 2:0 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke. Pred Interom Miláno majú štvorbodový náskok, ich mestský rival nastúpi v nedeľu na pôde AS Rím.

Futbalisti Atalanty zvíťazili v sobotnom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Beneventa 4:1.

Domáci síce odpovedali na gól Josipa Iličiča vďaka Marcovi Sauovi, ale o bodový zápis prišli po zásahoch Rafaela Toloia a Duvana Zapatu zo 69. resp. 71. minúty. V závere stanovil konečné skóre Luis Muriel.

Atalanta neprehrala v Serii A po siedmy raz za sebou a priebežne jej patrí štvrtá priečka.