Trump má koronavírus. Svetová jednotka sa nezúčastní turnaja Masters

Judd Trump ovládol MS v snookri 2019.
Judd Trump ovládol MS v snookri 2019. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. jan 2021 o 18:30

Podujatie sa začne v nedeľu.

MILTON KEYNES. Súčasný líder svetového snookrového rebríčka Judd Trump mal pozitívny test na koronavírus a nezúčastní sa na turnaji Masters v Milton Keynes.

Podujatie sa začne v nedeľu, namiesto neho dostane šancu Joe Perry.

Koronavírus znemožnil štart na turnaji aj Jackovi Lisowskému, ktorého nahradil Gary Wilson. Informovala o tom agentúra dpa.

Všetci boli testovaní dva dni pred podujatím. Koronavírus nemajú žiadni ďalší hráči ani funkcionári.

Negatívne výsledky vyšli už aj náhradníkom Perrymu a Wilsonovi.

Trump a Lisowski sú blízki priatelia a tréningoví partneri. Na zatiaľ poslednom turnaji World Grand Prix sa stretli vo finále, Trump vyhral 10:7. Oboch teraz čaká karanténa.

Trump v tejto sezóne vyhral tri podujatia a na prestížnom Masters, ktorý je súčasťou Triple Crown, mal byť najväčším favoritom.

Aktuálne najlepší hráč sveta vyhral Masters v roku 2019, Lisowski zatiaľ ani raz neprešiel cez prvé kolo. Obhajcom titulu je Stuart Bingham.

Domov»Ďalšie športy»Snooker»Trump má koronavírus. Svetová jednotka sa nezúčastní turnaja Masters