Neymar odohral prvý zápas v roku a hneď vyhral trofej, rozhodol z penalty

Neymar oslavuje druhý gól PSG vo finále francúzskeho Superpohára.
Neymar oslavuje druhý gól PSG vo finále francúzskeho Superpohára. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jan 2021 o 22:45

Paríž zdolal vo finále Marseille.

Superpohár, Francúzsko - finále

Paríž St. Germain - Olympique Marseille 2:1 (1:0)

Góly: 39. Icardi, 85. Neymar (pen.) - 89. Payet

LENS. Futbalisti Paríža St. Germain vybojovali rekordný desiaty triumf vo francúzskom Superpohári. Úradujúci ligový šampión vyhral v stredajšom dueli v Lens nad Olympique Marseille 2:1.

Tréner Mauricio Pochettino sa tak krátko po príchode na lavičku PSG dočkal prvej trofeje s tímom.

Víťazný gól strelil v 85. minúte brazílsky kanonier Neymar z pokutového kopu, čím zvyšoval na 2:0. V závere už len zdramatizoval duel hosťujúci Payet.

Neymar sa vrátil do zostavy PSG po mesačnej absencii pre zranenie členka. Do zápasu prišiel ako striedajúci hráč v 65. minúte.

Domov»Futbal»Francúzsko»Neymar odohral prvý zápas v roku a hneď vyhral trofej, rozhodol z penalty