Bayern dvakrát vyhrával, ale zlyhal. V pohári ho vyradil druholigista

Momentka zo zápasu Kiel - Bayern Mníchov. Vpravo hosťujúci Niklas Sule, vpravo jeden z dvoch legionárov domácich, Kórejčan Lee Jae-Sun. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. jan 2021 o 23:30

Nemecký majster senzačne vypadol.

DFP Pokal (Nemecko), dohrávka 2. kola

Holstein Kiel - Bayern Mníchov 2:2 po predĺžení (2:2, 1:1), 6:5 v rozstrele z 11 m

Góly: 37. Bartels, 90.+5 Wahl - 14. Gnabry, 48. Sané

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov senzačne vypadli už v 2. kole Nemeckého pohára.

Obhajca trofeje prehral na ihrisku druholigového Holstein Kiel po jedenástkovom rozstrele 5:6, keď sa súboj v riadnom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 2:2.

Hostia nastúpili v základnej zostave bez opôr Roberta Lewandowského či Davida Alabu, obaja zasiahli do hry až v priebehu stretnutia.

Bayern pritom v zápase dvakrát vyhrával, keď v 14. minúte skóroval Serge Gnabry a krátko po zmene strán Leroy Sane. Domáci ale v oboch prípadoch dokázali vyrovnať.

O víťazstvo pritom Mníchovčania prišli v piatej minúte nadstavenia riadneho času, keď na 2:2 vyrovnal Hauke Wahl.

V rozstrele ako jediný nepremenil svoj pokus v šiestej sérii Španiel Marc Roca. Vo februárovom osemfinálovom súboji privíta Kiel ďalšieho druholigistu z Darmstadtu.

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Bayern dvakrát vyhrával, ale zlyhal. V pohári ho vyradil druholigista