Radosť hráčov Holsteinu Kiel.
Radosť hráčov Holsteinu Kiel. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|14. jan 2021 o 08:06

Bayern končí nečakane skoro.

BRATISLAVA. Bayern Mníchov v stredu večer senzačne vypadol už v šestnásťfinále Nemeckého pohára.

Prekvapenie je o to väčšie, že úradujúceho šampióna Ligy majstrov zdolal podceňovaný druholigista.

Bayern remizoval na ihrisku Holsteinu Kiel po riadnom hracom čase i predĺžení 2:2, v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy domáci.

Tréner Bayernu: Je to šok

"Je to pre nás obrovský šok, sme nesmierne sklamaní," komentoval v krátkosti tréner bavorského veľkoklubu Hansi Flick pre televíziu ARD.

Obhajca trofeje pritom tretí tím 2. Bundesligy nepodcenil, v základnej zostave chýbali z opôr len Robert Lewandowski a David Alaba.

Obaja sa na trávnik dostali v druhom polčase.

"K súperovi sme pristúpili so všetkou vážnosťou. Zo zlého prístupu nás nemôže nik obviňovať. Po prehre proti outsiderovi to znie hlúpo, ale šťastie bolo proti nám," tvrdil útočník Thomas Müller pre Sky.

Bayern vypadol v druhom kole Nemeckého pohára po dvadsiatich rokoch.

Momentky zo zápasu Holstein Kiel - Bayern Mníchov: fotogaléria

14.1.2021

Na blamáž chcú zabudnúť

Müller priznal, že nemecký gigant momentálne neprežíva najlepšie obdobie. "Vypadnutie z pohárovej súťaže je blamáž. Musíme na to čím skôr zabudnúť," doplnil.

Mníchovčania v zápase dvakrát viedli po góloch Serga Gnabryho a Leroya Saného, mesto známe predovšetkým vďaka hádzanej však zakaždým vyrovnalo.

Na 2:2 upravoval v nadstavenom čase druhého polčasu šťastnou hlavičkou Hauke Wahl.

"Bolo jasné, že potrebujeme trochu šťastia. Výhru sme si však zaslúžili. Nahnevali sme sa a išlo to," opisoval jeden z hrdinov zápasu Wahl pre Spiegel.

Hoci Bayern v predĺžení zatlačil súpera pred vlastnú bránku, dobré zákroky predviedol brankár Ioannis Gelios.

Zatienil slávneho konkurenta

Gólman Kielu síce v penaltovom rozstrele zo šiestich pokusov súpera zneškodnil iba jeden, aj to mu stačilo, aby zatienil svojho slávnejšieho konkurenta Manuela Neuera.

Smoliarom zápasu bol Marc Roca.

"Žiadny hráč ani fanúšik, skrátka nikto z Kielu na tento večer nikdy nezabudne," tešil sa brankár Gelios.

Celková trhová hodnota hráčov Kielu je dohromady okolo sedemnásť miliónov eur. Káder Bayernu je asi 50-násobne drahší.

"Verili sme, že to dokážeme. A stalo sa. Je to pre nás mimoriadny zážitok. Tento deň si budeme pamätať mnoho rokov," skonštatoval tréner Ole Werner pre Sky.