Chára sa pri debute ukázal ako líder. Kaprizov zaujal kurióznym gólom

Momentka zo zápasu Buffalo Sabres - Washington Capitals. Na fotografii útočník Buffala Dylan Cozens a slovenský obrnaca v službách Washingtonu Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. jan 2021 o 06:06

McDavid strelil hetrik.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zažil úspešnú premiéru vo svojom novom klube v zámorskej NHL. Washington Capitals zvíťazil v prvom zápase novej sezóny na štadióne Buffala 6:4.

Štyridsaťtriročný bek strávil na ľade 20:16 minút a k dvom plusovým bodom pridal aj jednu strelu na bránku a jeden hit.

Spolu s ním sa tešil z výhry aj krajan Richard Pánik, ktorý odohral 11:18 minút a dvakrát ohrozil súperovu bránku.

Darilo sa aj Chárovmu bývalému klubu, Boston zvíťazil na ľade New Jersey 3:2 po nájazdoch. Jaroslav Halák sa do bránky nedostal.

Dotiahli sa na legendy

Víťazný debut v novom pôsobisku má za sebou aj tréner Washingtonu Peter Laviolette. Pripísal si už 638. trénerské víťazstvo v kariére, viac ich má na konte z rodených Američanov iba John Tortorella (655).

Chára bol tretím najvyťaženejším obrancom tímu. Aj keď bol pri prvom inkasovanom góle v oslabení, neskôr získal dva plusové body.

Čoskoro 44-ročný obranca začal svoju 23. sezónu v NHL. V základnej časti odohral už zápas s číslom 1554 a v historickom rebríčku sa dostal na štrnáste miesto na úroveň Kanaďana Jaroma Iginlu.

Hetrik i kuriózny gól mladíka

Okrem desiatich gólov v zápase Buffalo - Washington bolo vidieť niekoľko skvelých momentov aj na ďalších deviatich štadiónoch.

Kapitán Edmontonu Connor McDavid pomohol k triumfu svojho tímu, keď zaznamenal siedmy hetrik v základnej časti a pridal aj asistenciu. Postaral sa tak o prvý hetrik v novom ročníku NHL.

"McDavid hral opäť na inej úrovni, dokáže neskutočné veci a v stotine sekundy vie bleskovo udrieť," chválil tréner Dave Tippett.

Strelecky sa presadil aj nový kapitán Las Vegas Mark Stone, ktorý rozhodol o výhre nad Anaheimom.

Na rýchle góly Marchessaulta a Noseka dokázal zareagovať dvomi gólmi Comtois, domáci napokon zápas zlomili tromi gólmi v poslednej tretine.

Comtois je prvým hráčom v histórii klubu, ktorý strelil dva góly v prvých ôsmich minútach otváracieho zápasu sezóny. V NHL sa podobný kúsok nepodaril nikomu za posledných 15 rokov.

Skvelý debut zažil 23-ročný útočník Minnesoty Kirill Kaprizov. Ruský útočník sa podieľal na troch zo štyroch gólov tímu, pričom ten posledný v predĺžení sám strelil.

V 64. minúte sa zmocnil puku po zlej rozohrávke Los Angeles a išiel sám na brankára. Puk mu síce z hokejky ušiel, od korčule sa ale odrazil do siete.

NHL - nočné výsledky:

Buffalo - Washington 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Góly: 9. Hall (Olofsson, Eichel), 39. Rieder (Cozens, McCabe), 41. McCabe (Eichel, T. Thompson), 59. Olofsson (Hall, S. Reinhart) – 6. Bäckström (Ovečkin, Oshie), 11. Oshie (Ovečkin, Carlson), 28. Carlson (Oshie, Bäckström), 34. Dillon (Sheary, Eller), 41. J. Vrána, 59. Hathaway (Jensen)

/obranca Zdeno Chára odohral 20:16 minút, pripísal si dva plusové body, mal jednu strelu na bránku; útočník Richard Pánik (obaja Washington) bol na ľade 11:18 minút, zaznamenal dva strelecké pokusy/

New Jersey - Boston 2:3 sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 49. Wood, 54. Smith (Tennyson, J. Hughes) – 18. Marchand (Krejčí, Bergeron), 54. N. Ritchie (Marchand, Grzelcyk). Rozhodujúci nájazd: Marchand

NY Rangers - NY Islanders 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 3. B. Nelson (Beauvillier, Leddy), 4. Lee (Barzal), 14. Barzal (Clutterbuck), 35. Lee (Eberle, Dobson)

Detroit - Carolina 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 4. Niederreiter (Aho), 58. Dzingel (Gardiner, Nečas), 59. Svečnikov (T. Teräväinen)

Nashville - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 34. Kunin (Haula), 46. F. Forsberg (Richardson), 59. Järnkrok (Grimaldi, Josi) – 10. Jenner

Winnipeg - Calgary 4:3 pp (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Laine (Connor, Forbort), 21. Scheifele (Ehlers), 36. Connor (Laine, Wheeler), 62. Laine (Pionk, Connor) – 5. M. Tkachuk (R. Andersson, Giordano), 12. J. Gaudreau (E. Lindholm, Monahan), 17. E. Lindholm (Dubé, Ch. Tanev)

Arizona - San Jose 3:4 sn (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 1:2)

Góly: 36. Garland (Dvorak, Chychrun), 57. Keller (Garland, Chychrun), 60. Kessel (Keller, Garland) – 13. Hertl (E. Kane, Couture), 17. Hertl (Leonard, E. Kane), 52. E. Kane (Leonard, Hertl). Rozhodujúci nájazd: Couture

Edmonton - Vancouver 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 20. McDavid (Yamamoto, Draisaitl), 29. McDavid (Draisaitl, Barrie), 36. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 52. Nugent-Hopkins (Yamamoto) – 24. Schmidt (Edler), 31. Motte (Hamonic, Q. Hughes)

Los Angeles - Minnesota 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 20. J. Carter (Kopitar), 28. Athanasiou (J. Carter, Roy), 38. A. Kempe (Iafallo, Kopitar) – 17. Brodin (Kaprizov), 44. V. Rask (Kaprizov, Dumba), 50. M. Foligno (Suter), 64. Kaprizov

Las Vegas - Anaheim 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Marchessault (Martinez, Theodore), 3. Nosek (Reaves), 41. Mark Stone (Stephenson, Pietrangelo), 51. Pacioretty (Mark Stone), 60. Tuch (N. Roy) – 5. Comtois (Steel), 8. Comtois (Getzlaf)

Florida - Dallas

/odložené na neurčito/

Domov»Hokej»NHL»Chára sa pri debute ukázal ako líder. Kaprizov zaujal kurióznym gólom