Zostrih z pretekov (počkajte, kým sa video načíta)

Svetový pohár v biatlone - Oberhof (Nemecko)

4.Rusko(Strelcov, Jelisejev, Loginov, Latypov)0+9+ 1:55,3 min
5.Nemecko(Lesser, Doll, Peiffer, Horn)3+11+ 2:06,4 min
6.Ukrajina(Tišenko, Pidrušny, Dudčenko, Pryma)0+2+ 2:31,8 min
13.Slovensko(Šíma, Hasilla, Bartko, Baloga)0+10+ 4:57,9 min

OBERHOF. Francúzski biatlonisti zvíťazili v piatkovej mužskej štafete 6. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe.

Tím v zložení Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Fabien Claude a Emilien Jaquelin zdolal Nórov o 4,2 sekundy, tretí boli Taliani s mankom 1:06,6 na víťazov.

Slováci v zložení Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga obsadili 13. priečku a dosiahli najlepší výsledok v tejto sezóne.

Ako prvý vybehol zo Slovákov Šima, s prvou streľbou v ľahu nemal väčší problém, zvládol ju s jedným dobíjaním a pokračoval na 14. mieste. Beh mu však príliš nešiel a prepadol sa na 18. priečku.

Vykompenzoval to však bezchybnou stojkou, ktorá ho posunula vpred a štafetu odovzdal Hasillovi na 9. pozícii. Ten musel na prvej položke dvakrát dobíjať, no udržal si priebežné postavenie. Postupne však nabral stratu a na stojke musel opäť použiť dva náhradné náboje, ani jemu príliš nešiel beh a Bartkovi odovzdával z 18. priečky.

Tomu vyšla ležka a posunul sa o štyri miesta dopredu. Horšie dopadol na druhej streľbe, keď musel trikrát dobíjať. Trestnému kolu sa však vyhol a štafetu odovzdal ako štrnásty. Baloga pozíciu slovenskej štafety ešte vylepšil a dobehol trinásty.

Francúzi figurovali po druhej odovzávke až na treťom mieste za Nemcami a s mankom 18,1 sekundy na vedúcich Talianov.

Tí sa však v tretej časti výrazne prepadli a Francúzi sa dostali na druhé miesto za Nemcov so stratou 6,4 s. Nemeckí biatlonisti však v závere pokazili streľbu a to ich stálo triumf.

Poradie Svetového pohára v štafetách (po troch zo šiestich súťaží)