Reus zarmútil fanúšikov Dortmundu, v slovenskom súboji gól nepadol

Kapitán Borussie Dortmund Marco Reus.
Kapitán Borussie Dortmund Marco Reus. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2021 o 17:56

Tabuľku vedie mníchovský Bayern.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund remizovali v sobotnom domácom stretnutí 16. kola nemeckej bundesligy s Mainzom 1:1.

Hostia sa dostali do vedenia v 57. minúte po góle Levina Öztunaliho, ale napokon nemuseli v Signal Iduna Parku vôbec bodovať. V 73. minúte vyrovnal Thomas Meunier, no vzápätí nepremenil penaltu Marco Reus.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda sa v drese Kolína nad Rýnom stretol so svojím bývalým klubom Hertha Berín, zápas skončil remízou 0:0.

Duda odohral celý zápas, rovnako ako Peter Pekarík za hostí. Kolín nevyhral v lige po piaty raz za sebou, pričom nestrelil ani gól.

Hráči Lipska remizovali vo Wolfsburgu 2:2. V tabuľke figurujú na druhom mieste o bod za Bayernom Mníchov, ktorý má duel k dobru.

Borussia Mönchengladbach remizovala v Stuttgarte 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovala v šiestej minúte nadstaveného času z penalty. Slovenský reprezentant László Bénes nastúpil za hostí na trávnik v 89. minúte.

Bundesliga - 16. kolo:

• Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:1)

Góly: 58. Gonzalez, 90.+6 Wamangituka (z 11m) - 35. Stindl (z 11 m), 61. Zakaria

• Hoffenheim - Bielefeld 0:0

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Reus zarmútil fanúšikov Dortmundu, v slovenskom súboji gól nepadol