Svetový pohár v biatlone (Oberhof, Nemecko)

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km:

3.Hanna ÖbergováŠvédsko3+11,7 s
4.Ingrid L. TandrevoldováNórsko2+13,0 s
5.Mona BrorssonováŠvédsko1+14,9 s
6.Dorothea WiererováTaliansko2+28,8 s

OBERHOF. Francúzska biatlonistka Julia Simonová vyhrala nedeľňajšie preteky na 12,5 km s hromadným štartom v nemeckom Oberhofe.

Napriek trom chybám na strelnici mala v cieli náskok 3,9 s pred domácou Franziskou Preussovou a pripísala si druhý kariérny triumf.

Na tretej priečke skončila s tromi streleckými zaváhaniami Švédka Hanna Öbergová (+11,7 s). Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

V mrazivých podmienkach nedokázala ani jedna žena z elitnej tridsiatky vybieliť všetkých 20 terčov. Dlho to vyzeralo na spanilú jazdu Talianky Dorothey Wiererovej, ktorá po troch nulách figurovala na prvej priečke.

Záverečnú stojku však úradujúca víťazka Svetového pohára nezvládla a po dvoch chybách sa prepadla až na šieste miesto.

Talianka Dorothea Wiererová počas pretekov s hromadným štartom.
Talianka Dorothea Wiererová počas pretekov s hromadným štartom. (Autor: SITA/AP)

Víťazná Simonová (0+1+2+0) bola pred poslednou položkou ešte mimo elitnej desiatky, ťažila však z nepresností všetkých konkurentiek pred ňou.

Najlepšie si na strelnici počínala Švédka Mona Brorssonová, jediná chyba ju spolu so slabším bežeckým časom vyniesla na piatu priečku.

Líderka hodnotenia Svetového pohára Marte Olsbuová-Röiselandová z Nórska sa trápila na streľbe, po štyroch trestných kolách obsadila siedmu pozíciu, no udržala sa na čele celkovej klasifikácie.

Smolu mala Rakúšanka Lisa Hauserová, ktorá bojovala o stupne víťazov, ale v záverečnom bežeckom okruhu spadla a skončila až dvanásta.

Svetový pohár pokračuje na budúci týždeň v talianskej Anterselve, kde sa pôjde siedme kolo seriálu. Účasť sestier Fialkových je otázna.