Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

NHL: Pálffyho 30. gól sezóny, Messier tretím najproduktívnejším v histórii ligy

New York 20. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na utorok ďalšími šiestimi stretnutiami základnej časti, v ktorých sa predstavilo deväť slovenských hokejistov. Bodovo sa presadili iba traja - Žigmund Pálffy svojím 30. gólom v sezóne, Ľubomír Višňovský dvoma a Ronald Petrovický jednou asistenciou.

V dôležitom zápase o postup do play off s Phoenixom (6:2) slovenský útočník kalifornských kráľov Žigmund Pálffy nevyrovnal svoj negatívny rekord v počte zápasov bez streleného gólu (9) a strelou za chrbát Burka dosiahol už ako tretí Slovák v ročníku tridsaťgólovú hranicu. Hosťujúceho brankára prekonal počas oslabenia Kings a už 15 sekúnd po ňom, stále počas trestu Buchbergera, skóroval aj jeho spoluhráč Smolinski. Obranca Ľubomír Višňovský asistoval pri dvoch góloch domácich a tabuľke produktivity nováčikov je spoločne s Gáboríkom na 4. priečke. V drese hostí absolvoval svoju premiéru Michal Handzuš, no rovnako ako jeho spoluhráči Ladislav Nagy a Radoslav Suchý zaznamenal iba jednu mínusku.

New Jersey na 11. víťazstvo v sérii (4:1) stačila druhá dvadsaťminútovka, v ktorej do bránky Calgary nastrieľali všetky štyri góly. Rekordný počet víťazstiev, 17 v rade, nazbierali Pittsburgh Penguins v roku 1993. Útočník domácich Ronald Petrovický sa asistenciou pri Clarkovom góle obohatil o štvrtý bod, do individuálnej štatistiky mu však pribudol aj jeden mínusový bod a ďalšie štyri trestné minúty.

Po decembrovom šesťgólovom výprasku dallaské hviezdy vo svojom niekdajšom pôsobisku v Minnesote uspeli (4:1). Obaja slovenskí hokejisti v dresoch divochov Marián Gáborík i Ľubomír Sekeráš si pripísali po štyri strely, no skončili s mínuskami. Wild útočí na nováčikovský rekord súťaže v návštevnosti domácich zápasov - jedno stretnutie priamo v hale Xcel Energy Center sleduje priemerne takmer 18.400 divákov.

Slovenský útočník hostí Peter Bondra, ktorý pred desiatimi dňami dosiahol v jedinom víťazstve Capitals nad Rangers v tejto sezóne hetrik, sa tentokrát proti McLeanovi nepresadil (6:3), naopak pripísal si štyri mínusové body. Obranca domácich Peter Smrek skončil s jednou pluskou. Kapitán jazdcov Mark Messier sa gólom v oslabení hneď v úvodnej tretine dostal na tretiu priečku v historickej tabuľke produktivity, keď s 1773 bodmi (650 gólov a 1123 asistencií) predstihol legendárneho Marcela Dionna a viac bodov ako 40-ročný center Rangers zo všetkých hráčov v dejinách ligy dosiahli len Wayne Gretzky (2857) a Gordie Howe (1850). Švédsky obranca hostí Calle Johansson odohral svoje 1000. stretnutie v NHL.

Slovenskí hráči Predators - útočník Marián Cisár i obranca Richard Lintner sa vo víťaznom zápase proti Columbusu (2:1) prezentovali iba po jednej strele. Český brankár dravcov Tomáš Vokoun prišiel o čisté konto až v predposlednej minúte zápasu, keď ho z trestného strieľania prekonal krajan David Výborný.

COLUMBUS - NASHVILLE 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Slovenskí hráči Predators - útočník Marián Cisár i obranca Richard Lintner sa vo víťaznom zápase proti Columbusu prezentovali iba po jednej strele. Český brankár dravcov Tomáš Vokoun prišiel o čisté konto až v predposlednej minúte zápasu, keď ho z trestného strieľania prekonal krajan David Výborný.

Góly: 59. Výborný z tr. strieľania - 28. Walker (Timonen, Ronning), 49. Ronning (Hulse, Kjellberg). Vylúčení: 7:5 na 2 min, Odelein (CLB), Stevenson (NAS) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:26. Brankári: Tugnutt - Vokoun. Rozhodcovia: Gregson, Hache - 18.136 divákov.

NY RANGERS - WASHINGTON 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Slovenský útočník hostí Peter Bondra, ktorý pred desiatimi dňami dosiahol v jedinom víťazstve Capitals nad Rangers v tejto sezóne hetrik, sa tentokrát proti McLeanovi nepresadil, naopak pripísal si štyri mínusové body. Obranca domácich Peter Smrek skončil s jednou pluskou. Kapitán jazdcov Mark Messier sa gólom v oslabení hneď v úvodnej tretine dostal na tretiu priečku v historickej tabuľke produktivity, keď s 1773 bodmi (650 gólov a 1123 asistencií) predstihol legendárneho Marcela Dionna a viac bodov ako 40-ročný center Rangers zo všetkých hráčov v dejinách ligy dosiahli len Wayne Gretzky (2857) a Gordie Howe (1850). Švédsky obranca Hostí Calle Johansson odohral svoje 1000. stretnutie v NHL.

Góly: 6. Messier (Dvořák), 8. Hlaváč (Nedvěd, Grošek), 11. Johnson (Grošek, Hlaváč), 19. Leetch (Mottau, Malhotra), 31. Dvořák (Messier), 59. Nedvěd (Hlaváč, Kamenskij) - 7. Johansson (Cote, Christič), 27. Halpern (Konowalchuk, Johansson), 33. Gončar (Dahlen, Oates). Vylúčení: 5:6 na 2 min, Grošek na 5+10+DKZ), presilovky: 2:2, oslabenia: 2:0. Strely na bránku: 25:31. Brankári: McLean - Kölzig (od 21. Billington). Rozhodcovia: Murphy, Van Massenhoven - 18.200 divákov.

MINNESOTA - DALLAS 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Po decembrovom šesťgólovom výprasku dallaské hviezdy vo svojom niekdajšom pôsobisku v Minnesote uspeli. Obaja slovenskí hokejisti v dresoch divochov Marián Gáborík i Ľubomír Sekeráš si pripísali po štyri strely, no skončili s mínuskami. Wild útočí na nováčikovský rekord súťaže v návštevnosti domácich zápasov - jedno stretnutie priamo v hale Xcel Energy Center sleduje priemerne takmer 18.400 divákov.

Góly: 43. Laaksonen (Walz) - 2. Modano (Hull), 12. Modano (Lehtinen, Hull), 57. MacLean (Van Allen), 59. Van Allen (Lehtinen). Vylúčení: 7:5 na 2 min, Šimíček, Blouin (MIN), MacLean, Helenius (DAL) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 23:24. Brankári: McLennan - Turco. Rozhodcovia: Maguire, Jackson - 18.568 divákov.

CALGARY - NEW JERSEY 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

Hosťom na 11. víťazstvo v sérii stačila druhá dvadsaťminútovka, v ktorej nastrieľali všetky štyri góly. Rekordný počet víťazstiev - 17 v rade nazbierali Pittsburgh Penguins v roku 1993. Útočník domácich Ronald Petrovický sa asistenciou pri Clarkovom góle obohatil o štvrtý bod, do individuálnej štatistiky mu však pribudol aj jeden mínusový bod a ďalšie štyri trestné minúty.

Góly: 12. Iginla (Bure, Housley), 34. Clark (Conroy, PETROVICKÝ) - 24. Brylin (Rafalski, Holík), 29. Sýkora (Eliáš, Niedermayer), 32. Gomez (Rafalski), 36. Gomez (Mogiľnyj, Brylin). Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 13:34. Brankári: Brathwaite - Brodeur. Rozhodcovia: Meier, Roberts - 16.823 divákov.

EDMONTON - PHILADELPHIA 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Do Kanady s mužstvom Flyers pricestovalo až šesť bývalých olejárov. Letci zvíťazili v štvrtom zápase po sebe, ich kanonier Mark Recchi nevyšiel bodovo naprázdno už v 11. stretnutí v rade.

Góly: 30. Carter (Smyth, Comrie), 34. Smyth (Carter, Comrie) - 28. Primeau (Recchi, Therien), 35. Recchi (Fedotenko), 39. Desjardins, 47. Delmore (Plante). Vylúčení: 1:2, Laraque (EDM) a Fedoruk (PHI) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:25. Brankári: Roussel - Boucher. Rozhodcovia: Marouelli, Warren - 17.100 divákov.

LOS ANGELES - PHOENIX 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

V dôležitom zápase v boji o play off slovenský útočník kalifornských kráľov Žigmund Pálffy nevyrovnal svoj negatívny rekord v počte zápasov bez streleného gólu (9) a strelou za chrbát Burka dosiahol už ako tretí Slovák v ročníku tridsaťgólovú hranicu. Hosťujúceho brankára prekonal počas oslabenia Kings a už 15 sekúnd po ňom, stále počas trestu Buchbergera skóroval aj Smolinski. Obranca Ľubomír Višňovský asistoval pri dvoch góloch domácich a tabuľke produktivity nováčikov je spoločne s Gáboríkom na 4. priečke. V drese hostí absolvoval svoju premiéru Michal Handzuš, no rovnako ako jeho spoluhráči Ladislav Nagy a Radoslav Suchý zaznamenal iba jednu mínusku.

Góly: 12. Modrý (Smolinski, Robitaille), 22. Smolinski (VIŠŇOVSKÝ, Robitaille), 32. PÁLFFY, 32. Smolinski, 41. Buchberger (Emerson, Laperriere), 56. Robitaille (VIŠNOVSKÝ, Modrý) - 29. Roenick (Letowski, Lumme), 45. Green (May, Vaananen). Vylúčení: 7:7 na 2 min, Grimson (LA) a May (PHO) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0. Strely na bránku: 23:28. Brankári: Potvin - Burke. Rozhdcovia: Fraser, Larue - 17.061 divákov.