Wimbledon - Aj Kučera do 2. kola

SITA|21. jún 2005 o 21:27

LONDÝN 21. júna (SITA) - Po Dominikovi Hrbatom a Daniele Hantuchovej postúpil do 2. kola dvojhry na tenisovom Wimbledone aj Karol Kučera. Tridsaťjedenročný daviscupový reprezentant zdolal Peruánca Luisa ...

LONDÝN 21. júna (SITA) - Po Dominikovi Hrbatom a Daniele Hantuchovej postúpil do 2. kola dvojhry na tenisovom Wimbledone aj Karol Kučera. Tridsaťjedenročný daviscupový reprezentant zdolal Peruánca Luisa Hornu v štyroch setoch 4:6, 6:3, 6:3, 6:4. Pre Kučeru, ktorý pol roka pauzoval so zranením zápästím, je tohtoročný Wimbledon jubilejným štyridsiatym grandslamovým turnajom v kariére. Jeho súperom v 2. kole bude lepší z dvojice David Nalbandian (18-Arg.) - Raemon Sluiter (Hol.).

Dvojhra - 1. kolo:

Karol Kučera (SR) - Luis Horna (Peru) 4:6, 6:3, 6:3, 6:4

Vo vyrovnanom prvom sete stratil Kučera (157. v ATP Entry) svoj servis v najnevhodnejšom okamihu, za stavu 4:5 a Peruánec (55.) ho vyhral 6:4. V druhom sete sa slovenskému tenistovi konečne podarilo o šesť rokov mladšieho súpera brejknúť (3:2) a za stavu 5:3 mu vzal podanie ešte raz - 6:3. Bol to vôbec prvý vyhratý set Kučeru od návratu na kurty po polročnej prestávke. V treťom sete mal 31-ročný Bratislavčan skvelý úvod, keď súperovi dovolil uhrať gem až za stavu 3:0. V ďalšom priebehu už Kučera držal svoj servis a hoci za stavu 5:3 musel odvracať Hornov brejkbal, napokon premenil tretí setbal na 6:3. Štvrtý set mal podobný scenár ako tretí - rýchly brejk slovenského hráča a potom bezpečné držanie vlastného podania. Za stavu 5:4 Kučera premenil pri svojom servise mečbal a bezpečne postúpil vo svojej desiatej wimbledonskej účasti siedmykrát do 2. kola.