Wimbledon - Hrbatý skončil v 2. kole

SITA|22. jún 2005 o 21:47

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najlepší slovenský tenista Dominik Hrbatý sa s tohtoročným Wimbledonom rozlúčil v 2. kole dvojhry. Hrbatý v stredajšom podvečernom súboji na londýnskej tráve nestačil na 18-ročného ...

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najlepší slovenský tenista Dominik Hrbatý sa s tohtoročným Wimbledonom rozlúčil v 2. kole dvojhry. Hrbatý v stredajšom podvečernom súboji na londýnskej tráve nestačil na 18-ročného talentovaného Francúza Gaela Monfilsa a podľahol mu 3:6, 3:6, 6:2, 5:7. Dvadsaťsedemročný Slovák si nevylepšil svoje londýnske maximum, ktorým je 3. kolo z minulého roka. Vo svojej deviatej wimbledonskej účasti sa po druhý raz rozlúčil v 2. kole. Slovenský tenis má na majstrovstvách Anglicka vo dvojhre ešte dvojnásobné zastúpenie. Svoje zápasy 2. kola v stredu zohrajú Daniela Hantuchová a Karol Kučera.

Dvojhra - 2. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Gael Monfils (Fr.) 3:6, 3:6, 6:2, 5:7

Mladý Francúz (83 v ATP Entry) odohral prvý set vo veľkom štýle. Hrbatému (25.) v jeho úvode a na konci vzal podanie a vyhral ho 6:3. Popri pätnástich víťazných úderoch urobil iba dve nevynútené chyby. Víťaz minuloročnej wimbledonskej juniorky vyhral aj druhý set, keď za stavu 4:3 súpera po tretí raz brejkol a set vyhral opäť 6:3. Na začiatku tretieho dejstva zobral Hrbatý výborne podávajúcemu Francúzovi (celkovo 14 es) konečne po prvý raz servis, postupne si utvoril náskok 3:0 a 5:2 a po ďalšom úspešnom brejku vyhral set 6:2. Vo štvrtom sete viedol Monfils už 4:1, Hrbatý zabojoval a sériou štyroch gemov v rade obrátil skóre na 5:4. Francúz tmavej pleti ale vyrovnal a vzápätí šiestykrát Slováka brejkol. Pri svojom podaní potom síce prehrával 15:40, ale Hrbatý dva brejkbaly nevyužil. Prehral štvrtý set 5:7 a celý zápas 1:3 na sety. Jeden z najväčších talentov svetového tenisu vyrovnal bilanciu s Hrbatým na 1:1 a vo svojej wimbledonskej premiére medzi mužmi postúpil už do 3. kola.