Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
TRAJA SLOVÁCI ÚSPEŠNÍ V 1. KOLE ŠTVORHRY - SÚHRN

Wimbledon - Rozlúčka Hrbatého vo dvojhre a Suchej vo štvorhre

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najlepší slovenský tenista Dominik Hrbatý sa s tohtoročným tretím grandslamovým turnajom na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 10 085 510 libier) rozlúčil v 2. kole ...

LONDÝN 22. júna (SITA) - Najlepší slovenský tenista Dominik Hrbatý sa s tohtoročným tretím grandslamovým turnajom na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 10 085 510 libier) rozlúčil v 2. kole dvojhry. Hrbatý v stredajšom podvečernom súboji nestačil na 18-ročného talentovaného Francúza Gaela Monfilsa a podľahol mu 3:6, 3:6, 6:2, 5:7. Dvadsaťsedemročný Slovák si nevylepšil svoje londýnske maximum, ktorým je 3. kolo z minulého roka. Slovákom zostali vo dvojhre v hre ešte Daniela Hantuchová a Karol Kučera, ktorých čakajú súboje 2. kola vo štvrtok.

Takmer stopercentnú úspešnosť zaznamenali v stredu slovenskí tenisti v úvodnom kole štvorhry. Svoje zápasy vyhrali Daniela Hantuchová, Janette Husárová aj Karol Beck. Neuspela iba Martina Suchá, ktorá sa už s tohtoročným Wimbledonom definitívne rozlúčila. Šiesty nasadený slovensko-španielsky pár Janette Husárová - Conchita Martinezová si poradil s česko-rumunskou dvojicou Eva Birnerová, Andreea Vancová v troch setoch 6:2, 1:6, 6:1. Hantuchová spolu s Japonkou Ai Sugijamovou ako turnajové sedmičky zvíťazili nad argentínsko-kanadskou dvojicou Erica Krauthová, Marie-Eve Pelletierová 7:6 (1), 6:1. Beck so svojím tradičným partnerom Čechom Jaroslavom Levinským uspeli v štyroch setoch s argentínsko-peruánskym duom Martin Garcia - Luis Horna - 6:3, 6:2, 3:6, 6:3. Suchá prehrala po boku Argentínčanky Mariany Diazovej-Olivovej v súboji s britským párom Elena Baltachová - Jane O´Donoghueová 5:7, 6:1, 1:6.

Slovenskí tenisti vo Wimbledone - stredajší súhrn:

MUŽI

Dvojhra - 2. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Gael Monfils (Fr.) 3:6, 3:6, 6:2, 5:7

Mladý Francúz (83 v ATP Entry) odohral prvý set vo veľkom štýle. Hrbatému (25.) v jeho úvode a na konci vzal podanie a vyhral ho 6:3. Popri pätnástich víťazných úderoch urobil iba dve nevynútené chyby. Víťaz minuloročnej wimbledonskej juniorky vyhral aj druhý set, keď za stavu 4:3 súpera po tretí raz brejkol a set vyhral opäť 6:3. Na začiatku tretieho dejstva zobral Hrbatý výborne podávajúcemu Francúzovi (celkovo 14 es) konečne po prvý raz servis, postupne si utvoril náskok 3:0 a 5:2 a po ďalšom úspešnom brejku vyhral set 6:2. Vo štvrtom sete viedol Monfils už 4:1, Hrbatý zabojoval a sériou štyroch gemov v rade obrátil skóre na 5:4. Francúz tmavej pleti ale vyrovnal a vzápätí šiestykrát Slováka brejkol. Pri svojom podaní potom síce prehrával 15:40, ale Hrbatý dva brejkbaly nevyužil. Prehral štvrtý set 5:7 a celý zápas 1:3 na sety. Jeden z najväčších talentov svetového tenisu vyrovnal bilanciu s Hrbatým na 1:1 a vo svojej wimbledonskej premiére medzi mužmi postúpil už do 3. kola.

Štvorhra - 1. kolo:

Karol Beck, Jaroslav Levinský (SR/ČR) - Martin Garcia, Luis Horna (Arg./Peru) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3

ŽENY

Janette Husárová, Conchita Martinezová (6-SR/Šp.) - Eva Birnerová, Andreea Vancová (ČR/Rum.) 6:2, 1:6, 6:1

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (7-SR/Jap.) - Erica Krauthová, Marie-Eve Pelletierová (Arg./Kan.) 7:6 (1), 6:1

Mariana Diazová-Olivová, Martina Suchá (Arg./SR) - Elena Baltachová, Jane O´Donoghueová (V. Brit.) 5:7, 6:1, 1:6