Wimbledon - Hantuchová už v 3. kole

SITA|23. jún 2005 o 14:56

LONDÝN 23. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila už do 3. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone. Dvadsiata nasadená hráčka si v 2.

kole poradila s mladou Izraelčankou Shahar Peerovou v troch setoch 6:2, 2:6, 6:3. Súperkou slovenskej jednotky v súboji o postup do osemfinále bude víťazka duelu Venus Williamsová (14-USA) - Nicole Prattová (Austr.). Hantuchová je wimbledonskou štvrťfinalistkou z roku 2002, rovnako ako teraz sa do 3. kola dostala aj vlani. Zaujímavý je fakt, že na Grand Slamoch sa prebojovala do 3. kola už piatykrát v rade.

Dvojhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (20-SR) - Shahar Peerová (Izr.) 6:2, 2:6, 6:3

Slovenská hráčka (28. vo WTA) mala raketový vstup do zápasu. Po pár minútach viedla 3:0 a keď 18-ročnú súperku po druhý raz brejkla, vyhrala prvý set hladko 6:2. Slovenka v prvom dejstve suverénne dominovala, o čom svedčí aj pomer víťazných úderov 12:0. V druhom sete Hantuchová nezachytila úvod a 67. hráčka sveta Peerová postupne zvýšila náskok až na 4:0. Potom Slovenka znížila na 2:4, ale záver setu opäť patril talentovanej Izraelčanke, ktorá ho vyhrala 6:2. Skúsenosti Hantuchovej sa zrejme prejavili v treťom sete, v ktorom Slovenka rýchlo viedla 3:0. Za stavu 5:3 využila hneď prvý mečbal a rovnako ako pred rokom nebude vo Wimbledone chýbať medzi najlepšími 32 hráčkami.