Wimbledon - Hantuchovej rozlúčka v 3. kole dvojhry - súhrn

SITA|25. jún 2005 o 21:23

LONDÝN 25. júna (SITA) - Na treťom grandslamovom tenisovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 10 085 510 libier) v sobotu dohrala aj posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre.

Daniela Hantuchová podľahla na dvorci číslo 1 favorizovanej Američanke Venus Williamsovej 5:7, 3:6. Slovenská jednotka zohrala s víťazkou Wimbledonu z rokov 2000 a 2001 vyrovnaný zápas, kľúčovo však nezvládla koncovku prvého setu, keď za stavu 5:5 a 40:0 prehrala svoj servis. V druhom sete 22-ročná Slovenka prehrávala 0:3, potom zabojovala a vyrovnala na 3:3, ale záver jej opäť nevyšiel. Hantuchová sa rozlúčila s tohtoročným Wimbledonom vo dvojhre rovnako ako vlani v 3. kole. V tejto fáze turnaja prehrala už na piatom grandslamovom podujatí v rade. Vo štvorhre však pokračuje ďalej. Postup do osemfinále si vybojovala po boku Japonky Ai Sugijamovej. Siedmy nasadený pár zdolal v 2. kole japonsko-ruskú dvojicu Nana Mijagiová, Anastasia Myskinová po boji 7:5, 7:6 (5).Už predtým sa prebojovali do osemfinále deblových súťaží aj Janette Husárová, Karol Beck a čisto slovenský mužský pár Dominik Hrbatý - Michal Mertiňák.

Skvelý úvod majú za sebou obe slovenské juniorky. Piata nasadená Dominika Cibulková si zabezpečila hladký postup do 2. kola dvojhry víťazstvom nad Američankou Elizabeth Plotkinovou 6:0, 6:3. Rovnako suverénne si počínala aj Jarmila Gajdošová. Siedma nasadená Slovenka zdolala Holanďanku Renee Reinhardovú 6:2, 6:0.

Sobotňajší súhrn z Wimbledonu - Slováci:

ŽENY

Dvojhra - 3. kolo:

Daniela Hantuchová (20-SR) - Venus Williamsová (14-USA) 5:7, 3:6

Hantuchová (28. vo WTA) začala proti dvojnásobnej šampiónke bez rešpektu a svoje podania vyhrávala v prvom sete s ľahkosťou až do stavu 5:5. Potom prehrala svoj servis napriek tomu, že viedla už 40:0. Skúsená Američanka I. set dopodávala do víťazstva 7:5. V úvode II. dejstva nastal u Slovenky charakteristický útlm a súperke prepustila hneď dve svoje podania. Za stavu 0:3 však staršiu zo sestier Williamsových konečne brejkla a neskôr vyrovnala na 3:3. Záver však Hantuchová nezvládla a aj siedmy vzájomný súboj s Američankou prehrala.

Štvorhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (7-SR/Jap.) - Nana Mijagiová, Anastasia Myskinová (Jap./Rus.) 7:5, 7:6 (5)