Lyžovanie: V obr. slalome SP triumf Eberhartera, ... v sezóne

TASR|3. feb 2002 o 16:07

St. Moritz 3. februára (TASR) - Rakúsky lyžiar Stephan Eberharter vyhral obrovský slalom Svetového pohára zjazdárov vo švajčiarskom St. Moritzi a v ...

St. Moritz 3. februára (TASR) - Rakúsky lyžiar Stephan Eberharter vyhral obrovský slalom Svetového pohára zjazdárov vo švajčiarskom St. Moritzi a v posledných pretekoch pred ZOH slávil svoj deviaty triumf sezóny, štrnásty v kariére.

Druhé miesto obsadil so stratou iba dvoch stotiniek Švajčiar Didier Cuche, tretí bol víťazov krajan Hans Knauss (+0,38). Knauss sa v doterajšom priebehu sezóny trápil, ale vďaka najrýchlejšiemu času v 2. kole a celkovej tretej priečke si v silnom rakúskom družstve zabezpečil na poslednú chvíľu miestenku na ZOH.

V priebežnom poradí disciplíny je na čele naďalej Francúz Frederic Covili, v celkovom poradí Eberharter vedie s veľkým náskokom a už len teória ho môže pripraviť o jeho prvý veľký krištáľový glóbus vo veku 32 rokov.

ph

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: V obr. slalome SP triumf Eberhartera, ... v sezóne