Wimbledon - V Londýne opäť prší, 2. semifinále nedohrali

SITA|30. jún 2005 o 21:00

LONDÝN 30. júna (SITA) - Američanka Venus Williamsová zatiaľ nepozná svoju súperku vo finále dvojhry žien v 119. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise. Vo Wimbledone sa krátko pred koncom druhého semifinálového ...

LONDÝN 30. júna (SITA) - Američanka Venus Williamsová zatiaľ nepozná svoju súperku vo finále dvojhry žien v 119. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise. Vo Wimbledone sa krátko pred koncom druhého semifinálového duelu medzi Američankou Lindsay Davenportovou a Francúzkou Amélie Mauresmovou opäť rozpršalo. Stretnutie prerušili za stavu 6:7 (5), 7:6 (4), 5:3 a 0:15 z pohľadu svetovej jednotky Davenportovej. Ak by sa 29-ročnej Američanke podarilo dotiahnuť zápas do víťazstva a postúpiť do finále, stalo by sa tak v jej prípade po tretí raz, pričom v roku 1999 celé podujatie vyhrala. Ak by svoje snaženie dotiahla do úspešného konca Mauresmová, bola by po siedmich rokoch prvou Francúzkou vo finále. V roku 1998 bola neúspešnou finalistkou jej krajanka Nathalie Tauziatová.

V prvom semifinále si štrnásta nasadená Američanka Venus Williamsová poradila s obhajkyňou vlaňajšieho víťazstva a nasadenou dvojkou Ruskou Mariou Šarapovovou 7:6 (2), 6:1. Víťazka sa teší už zo svojho piateho wimbledonského finále za posledných šesť rokov. Dvadsaťpäťročná Američanka viedla v prvom sete už 4:1 a 5:2, ale mladej bojovníčke Šarapovovej sa podarilo set dotiahnuť do tajbrejku. V ňom však jasne dominovala skúsenejšia Williamsová a rovnako aj v druhom sete. Za stavu 7:6 (2) a 5:1 využila Američanka druhý mečbal, keď jej súperka pri vlastnom podaní vyhodila loptičku z bekhendu za základnú čiaru.

Venus Williamsová bude mať v sobotu možnosť (ak to počasie dovolí) pridať z londýnskej posvätnej trávy k dvom titulom z rokov 2000 a 2001 tretí.

Dvojhra - semifinále:

Venus Williamsová (14-USA) - Maria Šarapovová (2-Rus.) 7:6 (2), 6:1

Amélie Mauresmová (3-Fr.) - Lindsay Davenportová (1-USA) 7:6 (5), 6:7 (4), 3:5, 15:0 - prerušené pre dážď