Mladí Slováci zdolali Rakúsko 26:17 a na ME budú hrať o 5.-8. miesto

TASR|8. júl 2005 o 13:09

Göteborg 8. júla (TASR) - Slovenskí hádzanári do 19 rokov zvíťazili v piatok vo svojom poslednom stretnutí v 1. štvrťfinálovej skupine otvorených majstrovstiev ...

Göteborg 8. júla (TASR) - Slovenskí hádzanári do 19 rokov zvíťazili v piatok vo svojom poslednom stretnutí v 1. štvrťfinálovej skupine otvorených majstrovstiev Európy v Göteborgu nad Rakúskom 26:17 a v sobotu ich tak pravdepodbne čaká súboj o 5. až 8. miesto.

Tím trénera Zoltána Heistera si už v prvom polčase so súperom, s ktorým si presvedčivo poradil aj v príprave pred ME, vytvoril perspektívny náskok a po prestávke ho ešte zveľadil. V skupine už s istotou skončia na 2. priečke za Slovinskom, ktorému by v postupe do semifinále mohla zabrániť už iba vysoká prehra s Islandom. "Aj keď už žiaľ nebudeme bojovať o medaily, som rád, že chlapci sa po vysokej prehre so Slovinskom pozbierali a súpera nepodcenili," skonštatoval Heister.

SR - Rakúsko 26:17 (12:8)

Najviac gólov SR: Kolesár a Mikéci po 6

Domov»Halové športy»Hádzaná»Mladí Slováci zdolali Rakúsko 26:17 a na ME budú hrať o 5.-8. miesto