V Indianapolise americké finále Ginepri - Dent

TASR|24. júl 2005 o 08:28

Indianapolis 24. júla (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v semifinále dvojhry na turnaji ATP v americkom Indianapolise (dotácia 600.000 dolárov) ...

Indianapolis 24. júla (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v semifinále dvojhry na turnaji ATP v americkom Indianapolise (dotácia 600.000 dolárov) ako nasadená desiatka s Američanom Robbym Gineprim v troch setoch 7:5, 2:6 a 3:6.

Zvolenský rodák, ktorý minulý týždeň prispel k historickému postupu Slovenska do semifinále Davisovho pohára, tak nevyužil šancu postúpiť do svojho druhého finále na mužskom profesionálnom okruhu. Beck však v Indianapolise dosiahol vďaka účasti medzi elitnou štvoricou najlepší výsledok v aktuálnej sezóne.

V prvom sete úvodného semifinálového duelu medzi Beckom a Ginneprim mal navrch slovenský hráč. V dvanástej hre sa mu za stavu 6:5 podarilo prelomiť podanie Američana, čo znamenalo zisk celého dejstva. V druhom sete Ginepri, ktorý vo štvrťfinále vyradil krajana a nasadenú jednotku Andyho Roddicka zlepšil servis i returny a po dvoch brejkoch ho vyhral v pomere 6:2. Na začiatku rozhodujúceho tretieho dejstva si obaja hráči držali svoj servis. Od stavu 3:3 však Ginepri získal tri hry v sérii, keď dvakrát prelomil podanie súpera a postúpil do finále, pričom upravil vzájomnú bilanciu s Beckom na 1:2.

Finalista minuloročného turnaja ATP v Petrohrade po zápase priznal, že Ginepri bol na kurte lepším hráčom. "V prvom sete som bol so svojím výkonom spokojný. Od druhého setu začal hrať Ginepri lepšie, hlavne servovať a vychádzali mu aj údery od základnej čiary. Posledné dva sety bol lepším hráčom, pri svojom servise mi nedával takmer žiadne šance a to rozhodlo. Celkovo som však so svojím vystúpením v Indianapolise spokojný. Nečakal som, že po náročnom daviscupovom stretnutí s Holandskom, po ktorom som sa cítil dosť unavený, sa dostanem až do semifinále. Využil som aj dobrý los, postupne som sa aklimatizoval a začal som hrať taký tenis, aký si predstavujem," povedal pre TASR Beck, ktorý sa na budúci týždeň predstaví na turnaji v Los Angeles.

Ginepri po zápase netajil spokojnosť. "Oproti predchádzajúcim dvom stretnutiam s Karolom som zlepšil najmä servis. Nemyslel som vôbec na víťazný štvrťfinálový zápas s Andym Roddickom, snažil som sa plne koncentrovať na semifinále. V treťom sete mi vyšlo zopár dobrých returnov a podarilo sa mi zlomiť odpor súpera," povedal Ginepri, ktorý sa vo finále stretne so svojím krajanom Taylorom Dentom. Nasadená štvorka si v semifinále poradila so sedmičkou turnaja Britom Gregom Rusedskim v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Ginepri sa bude usilovať získať druhý titul na okruhu ATP, pred dvomi rokmi Američan zvíťazil na trávnatom podujatí v Newporte.

dvojhra - semifinále:

Robby Ginepri (USA) - Karol BECK (10-SR) 5:7, 6:2, 6:3, Taylor Dent (4-USA) - Greg Rusedski (7-V. Brit.) 6:4, 6:4